چگونه ایرفون‌ها و هدفون‌ها را تمیز و خوب نگه‌داری کنیم؟

0

همه چیزهایی که با بدن ما، از سر تا پا، تماس دارند باید تمیز شوند.

همان‌طور که جوراب، لباس، کلاه، عینک و چیزهایی نظیر این‌ها را تمیز می‌کنیم و همیشه سعی داریم از منابع کثیف و آلوده دور باشند؛ هدفون‌ها و ایرفون‌ها هم باید تمیز شود و بهداشتی باشند.

ترشحات گوش‌ها، عرق و گردوغبار می‌توانند هدفون‌ها و ایرفون‌ها را آلوده کرده و ما آن‌ها را در یکی از حساس‌ترین نقاط بدن استفاده می‌کنیم.

این دستگاه‌ها باید در کیس‌ها و باکس‌های تمیز و بهداشتنی نگه‌داری شوند و از مجاورت اشیا و جسم‌های کثیف و آلوده دور شوند. بدترین کار، رها کردن هدفون‌ها در کیف و کوله به همراه ده‌ها چیز دیگری است که عمدتا آلوده هستند.

در ادامه چند ترفند تمیزکاری هدفون و ایرفون را آموزش می‌دهیم:

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

تمیز کردن با صابون و آب گرم

به طور مرتب سعی کنید هدفون‌ها و ایرفون‌ها، به‌خصوص بخش‌هایی که با گوش در تماس هستند را با صابون و آب گرم تمیز و پاک کنید.

در یک کاسه، مقدار کمی آب گرم ریخته و با صابون مخلوط کنید. بعد، یک پارچه تمیز و نرم برداشته و کمی در محلول آب صابون بزنید و با آن تمام گوشه و کنار هدفون‌ها را تمیز کنید.

به طور ایده‌آل، باید یک بار در هفته هدفون‌ها و ایرفون‌ها با آب صابون تمیز و پاک شوند.

اطمینان حاصل کنید که این دستگاه‌ها خاموش هستند و بعد پارچه آغشته به آب و صابون را روی آن‌ها بمالید. از مایعاتی مانند الکا استفاده نکنید چون ممکن است رنگ هدفون را از بین ببرد. صبور باشید و با دقت سعی کنید تمام لایه‌های هدفون را تمیز کنید.

تمیز کردن با برس کوچک و نرم

تمیز کردن با آب و صابون توسط یک پارچه نرم نمی‌تواند تمام مواد آلوده هدفون‌ و خاصا ایرفون را از بین ببرد.

یک برس کوچک و نرم پیدا کنید و پس از خاموش کردن ایرفون، سعی کنید با دقت گوشه‌های بیرونی و داخلی، حلقه‌های پلاستیکی و روکش‌ها را تمیز کنید. حتما برس شما نرم باشد تا به ایرفون‌ها آسیبی نزند.

دوباره می‌توانید پس از این تمیزکاری، یک پارچه نرم و مرطوب برداشته و کل هدفون و ایرفون را دستمال بکشید تا کمترین آلودگی باقی نماند.

همیشه ابتدا آن‌ها را کاملا خشک کرده و بعد روشن کنید.

خشک کردن پس از ورزش

هیچ‌گاه هدفون و ایرفون را برای طولانی‌مدت خیس نکنید. چون آب به آرامی می‌تواند وارد باتری‌ها شده و کارایی و کیفیت این دستگاه‌ها را کاهش دهد.

حتی اگر ایرفون شما ضد آب و عرض است؛ باز هم سعی کنید پس از هر بار ورزش کردن یا دویدن و پیاده‌روی؛ آن‌ها را خشک و تمیز کنید. رطوبت می‌تواند باعث آسیب دیدن هدفون‌ها شود.

سعی کنید یک هدفون خیس و عرقی را در گوش‌تان قرار ندهید. ابتدا آن را با یک دستمال تمیز خشک و بعد استفاده کنید.

نکته مهم دیگر، مکان نگه‌داری موقت هدفون‌ها و ایرفون‌ها است. وسط دویدن احساس می‌کنید به آن‌ها نیاز ندارید و در جیب شلوار یا پولیور ورزشی قرار می‌دهید ولی آن‌جا هم خیس و عرقی است.

سعی کنید آن‌ها را موقتا در جایی خشک قرار دهید تا به خانه برسید و پس از تمیز کردن داخل کیس مخصوص خودشان جا دهید.

در جای پاک و تمیز نگه‌داری کنید

از رها کردن هدفون و ایرفون در نایلون، کوله، کیف و هر مکان عمومی دیگری در کنار ده‌ها چیز دیگر خودداری کنید. علاوه بر آلودگی، امکان خراش و آسیب دیدن هدفون وجود دارد.

سعی کنید یک کیس و کاور خوب و تمیز برای هدفون و ایرفون خود خریداری کرده و همیشه در آن‌جا قرار دهید. فراموش نکنید همین کیس و کاور را هم مرتبا تمیز و خشک کنید چون عرض و خیسی روی این دستگاه‌ها می‌تواند منشا آلودگی کیس شود.

از رها کردن هدفون در ماشین، موتورسیکلت، دوچرخه، میزکار و مکان‌هایی مانند این‌ها باز هم خودداری کنید.

دوری از محیط‌های بسیار سرد و گرم

نکته مهم دیگری که باید در نگه‌داری از هدفون‌ها رعایت کنید؛ عدم استفاده از آن‌ها در محیط‌های بسیار سرد یا گرم مانند استخر، سونا، جکوزی و نظایر این‌ها است.

به‌خصوص اگر ایرفون یا هدفون شما دارای باتری و برخی قطعات الکترونیکی دیگر است؛ باید در محیط‌های خشک و متعادل نگه‌داری شود.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که همیشه رطوبت دمایی زیادی دارد (مانند شهرهای شمالی کشور یا شهرهای جنوبی دارای شرجی هوا)، بهتر است از تجهیزاتی مانند Westone Monitor Saver یا بسته‌های کوچ سیلیکا ژل استفاده کنید تا رطوبت هوا به دستگاه شما آسیبی نزند.

باز نکردن قطعات

تا جایی‌که امکان دارد از باز کردن قطعات و انفصال آن‌ها از یکدیگر جلوگیری کنید. مثلا، اگر نیازی به شارژ باتری هدفون نیست؛ آن را بیرون و در فضای آزاد قرار ندهید یا از کابل شارژر جدا نکنید.

تماس بیشتر قطعات هدفون و ایرفون با هوای آزاد یعنی گردوغبار بیشتر و افزایش آلوده‌گی.

محافظت از کابل‌ها

یکی از مشکلات همه کاربران با هدفون‌ها، کابل‌های بلند آن‌ها است.

کابل‌ها نیاز به مراقبت زیادی دارند. هیچ‌گاه کابل‌ها را نکشید یا از هدفون با فشار و زور جدا نکنید. سعی کنید همیشه کابل‌ها را به شکل منظمی جمع کرده و در کنار هدفون قرار دهید.

از رها کردن کابل‌ها در کیف و کوله یا میزکارتان جلوگیری کنید چون باز هم خطر آلوده شدن‌شان وجود دارد. هنگامی که هدفون در حال کار کردن است؛ کابل‌ها را جدا نکنید و بهتر است کاورهایی برای نگه‌داری کابل‌ها تهیه شود.

رعایت نکات کوچک بالا می‌تواند عمر هدفون و ایرفون شما را افزایش داده و برای دستگاه شنوایی بدن شما نیز خطری درست نشود.

منبع

   

پستهای اخیر

۴ دماسنج برای اندازه‌گیری دما و رطوبت محیط با آیفون

اگر شما نیاز به اندازه‌گیری و نظارت بر دمای خانه و محل کار دارید؛ مثلا برای گیاهان خاص یا حیوانات خانگی که باید در دمای خاصی نگهداری کنند؛ می‌توانید از راه‌کارهای مبتنی بر آیفون استفاده کنید که البته رایگان هم نیست. برای بررسی دقیق دمای…

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.