عکس منتشر شده از گوشی جدید نوکیا با ۵ دوربین پشتی یک کابوس ترایپوفوبیا است

2

بهتر است افرادی که تریپوفوبیا دارند، خواندن این پست را بی‌خیال شوند و به عکس‌های دیگر گوشی جدید نوکیا خیره نشوند.

ترایپوفوبیا ، نوعی از ترس از اجسام با حفره‌های کوچک و زیاد است. برخی از افراد با دیدن عکس یا جسمی که سوراخ‌های زیادی دارد؛ دچار حالت انزجار و چندش‌آوری می‌شوند.

در مورد این فوبی، پیش از این در یک پزشک مطلب مشروحی نوشته بودیم:

تبلیغ فصل جدید سریال «داستان ترسناک آمریکایی» باعث شده که خیلی‌ها دچار حملات هراس بشوند – ترس از سوراخ!

حالا، یک عکس جدید از گوشی جدیدی از شرکت نوکیا روی اینترنت لو رفته است که در پنل پشتی خود ۵ سوراخ برای ۵ لنز دارد. در حقیقت، دوربین پشتی این گوشی ۵ لنزه است.

لنزها در یک الگوی دایره‌ای حول محور یک فلاشر دایره‌ای و سنسور دایره‌ای چیده شده‌اند. اطلاعات مشاهده شده در تصویر از این گوشی نوکیا با خط تولید شرکت HMD Global (شرکت رسمی برند نوکیا) هم‌خوانی و تطابق دارد.

در ماه‌های اخیر شایعات زیادی درباره گوشی نوکیا ۱۰ با ۵ دوربین مستقل مطرح شده بود. همه می‌دانند که نوکیا یک همکاری گسترده با شرکت ZEISS برای تولید دوربین‌های موبایل چند لنزه را آغاز کرده است.

یک کابوس ترایپوفوبیا واقعی

این شرکت چند ماه پیش هم برند PureView را دوباره از مایکروسافت خریداری کرد. برخی از عکس‌های منتشر شده در گذشته از گوشی نوکیا ۱۰ نیز با تصویر جدید لو رفته از یک گوشی نوکیا شباهت دارد.

تمام این اطلاعات و نشانه‌ها باعث شدند صحت تصویر لو رفته جدید بیشتر تایید شود. نوکیا در دوره جدید تولید اسمارت‌فون دنبال بهبود قابلیت‌های دوربین بوده و اکنون اصلا جای تعجب ندارد که یک گوشی تلفن همراه با ۵ لنز در پنل پشتی روانه بازار کند.

اما موضوع اصلی نه بحث درباره صحت این تصویر و گوشی نوکیا ۱۰، بلکه عرضه یک اسمارت‌فون با چنین طراحی و شمایلی به بازار است.

واقعا وحشتناک است شما گوشی دست‌تان بگیرید که در پنل پشتی آن ۵ سوراخ عجیب و غریب دیده می‌شود. قطعا می‌تواند برای برخی کاربران یک کابوس ترایپوفوبیا باشد.

کاربرانی هم که ترایپوفوبیا ندارند؛ قطعا از این طراحی دوربین‌های گوشی موبایل خوش‌شان نخواهد آمد؛ اگرچه ظرفیت و قابلیت‌هایی باورنکردنی به اسمارت‌فون بدهند.

به نظر شما واقعا به‌زودی شاهد چنین اسمارت‌فونی در بازار خواهیم بود؟ خود شما تمایل دارید گوشی تلفن همراهی با ۵ سوراخ لنز در پنل پشتی خریداری کنید؟ آیا واقعا نوکیا دست به چنین خطر بزرگی می‌زند و اسمارت‌فونی با این طراحی رونمایی خواهد کرد یا اینکه این تصویر و مشخصات فقط یک مدل مفهومی است؟

منبع

   
2 نظرات
  1. hafijafarzade می گوید

    باورم نمیشه یک شرکت جهانی مثل نوکیا این مورد رو در نظر نگرفته . به شخصه دچار یک شوک شدم و تشنج ترایپوفوبیا شدم 🙁 از شرکت نوکیای مورد علاقم توقع نداشتم

  2. محسن می گوید

    مطالب جدید و با کیفیتی در سایتتون دارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.