ارزش بیت‌کوین در دو هفته گذشته ۴۰ درصد سقوط کرد

0

بیت‌کوین در وسط یک سقوط و افت قیمت بی‌سابقه قرار دارد و دوباره تردیدها درباره سرمایه‌گذاری روی یک پول دیجیتالی بدون پشتواته مشخص را برانگیخته است.

در یکی دو روز اخیر، هر بیت‌کوین ۳۵۲۹ دلار خرید و فروش شده است. البته، رسانه‌های رسمی این حوزه قیمت ۳۹۰۰ دلار را بیان می‌کنند.

یعنی ارزش بیت‌کوین طی دو هفته نزدیک به ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است و که از سال ۲۰۱۳ به این طرف بی‌سابقه است. این کاهش باعث از دست رفتن تمام سود خریداران بیت‌کوین در سال جاری می‌شود.

نوسان‌های پول دیجیتالی بیت‌کوین در یک سال اخیر بسیار زیاد بوده است. در دسامبر ۲۰۱۷، ارزش هر بیت‌کوین از ۱۵ هزار دلار به رقم باورنکردنی ۲۰ هزار دلار رسید.

پس از این افزایش قیمت ناگهانی، بازار این ارز رمزی کمی متعادل شد و قیمت‌ها کاهش یافت. بیت‌کوین تا ژانویه ۲۰۱۸ نیمی از ارزش خود را از دست داد و همچنان به روند کاهشی خود ادامه می‌داد تا اینکه در دو هفته اخیر، بی‌سابقه‌ترین سقوط را تجربه کرد.

دلایل سقوط بی‌سابقه

برخی از رسانه‌ها، علت این سقوط ارزش بیت‌کوین را در تولید ارزهای مجازی مشابه و موازی مانند Bitcoin Cash می‌دانند. خود Bitcoin Cash در ۱۵ نوامبر باز هم انعشابی دیگر را تجربه و برخی خریداران و طرفداران ارز را ناامید کرد.

در سال‌های اخیر، چندین ارز مشابه بیت‌کوین مانند Bitcoin Cash پدید آمدند که به شدت روی ارزش آن تاثیرگذار بودند.

کشمکش‌ها و درهم‌ریختگی در کشورهایی مانند کره جنوبی که تاثیر زیادی روی بیت‌کوین دارند به همراه ارسال احضاریه‌هایی برای «بیت فاینکس» که زمانی بزرگ‌ترین صرافی دنیا به شما می‌رفت و البته برای «تتر» که صادرکننده توکن‌ها بود؛ از دیگر عوامل سقوط ارزش بیت‌کوین نام برده می‌شوند.

در بسیاری از کشورها مانند خود ایالات متحده، هنوز شک و تردید درباره بیت‌کوین وجود دارد و قانون‌گذاران به ارزهای دیجیتالی و افراد مرتبط با آن‌ها را به دیده دشمن و مظنون به تبه‌کاری می‌بینند و از هیچ تلاشی برای کنترل آن‌ها دریغ ندارند.

البته، این روند نزولی فقط مختص به بیت‌کوین نیست و در روزهای اخیر، غالب ارزهای دیجیتالی و از جمله ۸ ارز اصلی روند کاهشی را طی کردند و سقوط ۱۳ الی ۱۴ درصدی داشتند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.