ویژگی الکتروکاردیوگرام (ECG) اپل واچ ۴ از امروز قابل استفاده است

0

اپل در ماه سپتامبر نسل جدید ساعت‌های هوشمند خود را با یک ویژگی برجسته رونمایی کرد: الکتروکاردیوگرام (ECG).

اپل واچ ۴ می‌تواند ضربان قلب کاربران را زیر نظر بگیرد و اگر ضربان قلب پایین و در وضعیت فیبریلاسیون دهلیزی باشد؛ به طور خودکار با اورژانس تماس بگیرد.

مثلا، اگر فردی زمین بخورد و به‌طور جدی آسیب ببیند؛ می‌تواند وضعیت بحرانی و خطرناک فرد را تشخیص داده و به یک شماره تماس اضظراری زنگ بزند. افزون بر این، اپل واچ ۴ می‌تواند از کاربران نوار قلب بگیرد.

اول واچ اولین دستگاهی است که به این قابلیت‌های پزشکی و امدادی مجهز شده است و سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) آن را تایید و به کاربران پیشنهاد داده است.

حالا، پس از سه ماه از رونمایی اپل واچ ۴، این قابلیت‌ها با عرضه یک به‌روزرسانی برای سیستم‌عامل watchOS در دسترس کاربران قرار گرفته است.

افزون بر این، قابلیت اطلاع‌رسانی درباره ضربان قلب نامنظم به تمامی ساعت‌های هوشمند اپل افزوده می‌شود.

برای افراد زیر ۲۲ سال ممنوع

اپل اپلیکیشن‌های ECG و EKG را روی ۲ هزار کاربر آزمایش کرده و پس از اطمینان از صحت عملکرد آن و تایید توسط FDA روی اپل واچ ۴ عرضه کرد. به علاوه، این شرکت در آزمایش دیگری این ویژگی‌ها را روی ۶۰۰ کاربر دیگر هم ارزیابی کرد تا وضعیت ضربان قلب و تشخیص ریتم درست آن یا پایین بودن ضربان آن درست تشخیص داده شود.

سازمان FDA هشدار داده است که اپلیکیشن‌های ECG تنها برای اطلاع‌رسانی و هشدار هستند و نمی‌توانند به عنوان یک معیار و مبنای تصمیم‌گیری پزشکی مورد استفاده قرار بگیرند. این سازمان، استفاده از این اپلیکیشن‌ها را برای افراد زیر ۲۲ سال منع کرده است.

انجام اقدامات بالینی تنها براساس اطلاعات نمایش داده شده توسط اپل واچ و اپلیکیشن‌های ECG توصیه نمی‌شود چون ممکن است درصدی خطا و اشتباه داشته باشند و برعکس جان بیمار در خطر بیفتد.

در حال حاضر، کاربران کشور ایالات متحده می‌توانند با به‌روزرسانی سیستم‌عامل اپل واچ خود به WatchOS 5.1.2 از قابلیت‌های الکتروکاردیوگرافی و دیگر ویژگی‌های جدید آن سود ببرند.

این کاربران می‌توانند با نگه داشتن انگشت خود روی صفحه‌نمایش لمسی اپل واچ ۴، قابلیت خواندن سیگنال‌های ضربان قلب را فعال کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.