زیباترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن برنامه‌ریزی روزانه در iOS

2

از زمان پیدایش اسمارت‌فون‌ها، اپلیکیشن‌های تقویم، یادداشت‌برداری و مدیریت برنامه‌های روزانه فراوانی منتشر شده است ولی هنوز یک اپلیکیشن کامل و جامع نداریم که به معنای واقعی کاربران را از دفتر و خودکار بی‌نیاز کند.

اما یک اپلیکیشن برنامه‌ریزی روزانه به نام Capsicum برای iOS این توان را دارد که دیدگاه‌مان را تغییر دهد.

این اپلیکیشن علاوه بر اینکه می‌تواند رویدادها و امروز روزانه شما را ثبت، ردگیری و یادآوری کند؛ بلکه می‌تواند چیزهای دیگری که ارتباطی به تاریخ و زمان ندارند را نیز مدیریت کند.

برای نمونه، اهداف بلندمدت شما، یادداشت‌های روزانه شما درباره برخی مسایل و کارهای انجام شده یا پروژه‌هایی که بازدید کردید؛ مطالب روزنامه‌ها و نشریات و حتی اتفاق‌های جذابی که در طول روز برای شما رخ داده است.

می‌توانید در این اپلیکیشن یادآوری کنید امروز باید قرض ویتامین خود را بخورید یا اینکه بعدازظهر سری به باشگاه بزنید و برنامه ماه جدید را بگیرید.

این اپلیکیشن توسط دو برنامه‌نویس به نام‌های Ish ShaBazz (اصالتا امریکایی) و Heidi Helen Pilypas (استرالیایی) ساخته شده و بیش از سه سال زمان برای طراحی آن صرف شده است.

این اپلیکیشن خیلی ساده به شما اجازه می‌دهد یادداشت‌های روزانه، تقویم کاری، برنامه‌ریزی‌های کوتاه‌مدت روزانه و هفتگی، برنامه‌ریزی‌های طولانی‌مدت ماهیانه و سالیانه و چند ساله، یادآوری‌ها و هشدارها و هر چیزی دیگری را با هم ترکیب و ادغام و در یک اپ روی آیفون و آیپد استفاده کنید.

نهایت سفارشی‌سازی و انعطاف‌پذیری

بخش «Loose Leaf» به شما اجازه می‌دهد یادداشت‌های طولانی داشته باشید. مقاله‌ای که باید به دانشگاه تحویل دهید یا یادداشتی که باید در وبلاگ و سایت‌تان منتشر کنید. این بخش در بسیاری از برنامه‌های یادداشت‌برداری یافت نمی‌شود.

کاربران با استفاده از بخش «Loose Leaf» می‌توانند برای سفر آینده خود برنامه‌ریزی کنند بدون اینکه نیازی به وارد کردن تاریخ و زمان آن باشد. می‌توانند فهرست طولانی از کارهای آخر سال خود آماده کنند یا نکته‌های ارزشمندی از یک کتاب را یادداشت کنند.

در بخش daily planner می‌توان براساس تاریخ‌های روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه، فهرستی از کارهای to-do ساخت.

این بخش انعطاف‌پذیری بسیار بالایی نسبت به اپ‌های مشابه دارد و شما می‌توانید به راحتی بسیاری از کارهایی که در ذهن دارید ولی تازیخ و زمان مشخصی ندارند یا هنوز برای خود شما کاملا مشخص و واضح نیستند را وارد کرده و بعد دنبال کنید. مانند اینکه پیش خودتان بگویید باید در این هفته به دندان‌پزشک مراجعه کنم.

برنامه‌ریزی روزانه می‌تواند با تقویم و بسیاری از اطلاعات دیگر ترکیب شود تا بهره‌وری شما افزایش پیدا کند.

امکانات سفارشی‌سازی این اپلیکیشن از تغییر پوسته و سربرگ یا انواع حالت‌های زیبا و نوارهای تزیینی نیز بالا است. کاربران می‌توانند این اپلیکیشن را کاملا براساس سلیقه خود سفارشی‌سازی کنند و حتی صفحات مربوط به کارهای خانه و شخصی را از کارهای اداری و پروژه‌های مجزا سازند.

این اپلیکیشن با پرداخت حق اشتراک در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. هزینه اشتراک ماهیانه ۱.۹۹ دلار و سالیانه ۱۹.۹۹ دلار است.

اما فعلا این نرم‌افزار به طور رایگان از روی اپ‌استور قابل دانلود است. به نظر می‌رسد برنامه Capsicum می‌تواند نگرش و طرز استفاده ما از برنامه‌های مدیریت امور روزانه را تغییر دهد و واقعا دیگر هیچ‌گاه دنبال کاغذی برای یادداشت‌برداری نباشیم.

منبع

   
2 نظرات
  1. omid می گوید

    اپش زیبا که نیست! حالا شاید کاربردی بود بریم چک کنیم.

  2. علیرضا می گوید

    خیلی متشکرم. میشه خواهش کنم مشابه اندروید این برنامه رو هم معرفی کنید…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.