شاید اسپاتیفای در اندروید اجازه ایمپورت موزیک‌های محلی و بوک‌مارک پادکست‌ها را بدهد

0

هریک از ما آهنگ‌هایی روی گوشی یا حافظه‌های محلی داریم ولی تقریبا غیرممکن است بتوانیم آن‌ها را به سرویس‌های استریم موسیقی اضافه کرده و گوش کنیم.

تا کنون مجبور بودیم این آهنگ‌ها را با یک اپلیکیشن پخش‌کننده مجزا باز کرده و گوش کنیم. شاید به‌زودی دیگر مجبور نباشیم چنین کاری کنیم.

جان مانچون ونگ (Jane Manchun Wong) فردی است که در دنیای مجازی به آزمایش‌کننده ویژگی‌های بصری و رابط کاربری اپلیکیشن‌ها معروف است و اظهارنظرهای او غالبا دقیق و صحیح هستند.

ونگ در حساب کاربری توییتر خود گزارش داده شرکت اسپاتیفای در حال آزمایش دو ویژگی جدید است. یک ویژگی به کاربران اندرویدی اجازه می‌دهد آهنگ‌ها و موسیقی‌های محلی ذخیره شده روی گوشی را به فهرست‌های پلی‌لیست اسپاتیفای ایمپورت کنند.

بنابراین، کاربران می‌توانند علاوه بر گوش دادن به موسیقی‌های جدید و استریم، آهنگ‌ها یا آلبوم‌های قدیمی و خاطره‌انگیز خود را بشنوند و لذت ببرند. این ویژگی، گوش دادن به موسیقی با اپلیکیشن دیگری را غیرضروری می‌کند و کاربر تنها با اسپاتیفای کار خواهد کرد.

ذخیره پادکست برای آینده

ویژگی‌ بعدی در حال آزمایش به نام «saved for later» به کاربر اجازه می‌دهد بخش‌هایی از پادکست‌ها را برای آینده نشانه‌گذاری کند. به این ترتیب، کاربران می‌توانند چند بخش از یک پادکست را گوش کرده و بخش‌های دیگر را برای آینده ذخیره کنند.

همچنین، ونگ از چندین ویژگی و تغییر ساده و جزیی در رابط کاربری اپلیکیشن اسپاتیفای اندروید در آینده خبر داده است. مثلا، امکان ساختن پلی‌لیست‌های خودکار از آهنگ‌های غیر دلخواه فراهم می‌شود یا توضیحات پادکست‌ها در صفحه دیگری نمایش داده خواهد شد.

اپلیکیشن‌های زیادی از جمله اسپاتیفای، نسخه‌های آزمایشی خود را در اختیار برخی از کاربران و کارشناسان قرار می‌دهند تا مورد بررسی و آزمایش عملی قرار گرفته و اشکالات ویزگی‌های جدید رفع شود.

هنوز مشخص نیست ویژگی‌های جدید ذکر شده چه زمانی به نسخه اندروید اپلیکیشن اسپاتیفای افزوده می‌شوند یا اینکه آیا به نسخه iOS هم خواهند آمد یا خیر!

گاهی اوقات برخی ویژگی‌های جدید اپلیکیشن‌ها آزمایش شده ولی هیچ‌گاه در دسترسی عمومی قرار نمی‌گیرند. اتفاقی که امیدواریم برای این دو ویژگی اسپاتیفای نیفتد و به‌زودی منتشر شوند چون اسپاتیفای را به یک نرم‌افزار یکپارچه استریم و پخش موسیقی و پادکست تبدیل می‌کنند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.