یک هتل زنجیره‌ای در سوئیس، به شما «متصدی شبکه‌های اجتماعی» می‌دهد تا با خیال راحت از سفرتان لذت ببرید

0

هتل‌های زنجیره‌ای بسیار معروف Ibis در اروپا یک خدمت جدیدی را به مشتریان خود آغاز کرده است تا از اقامت و سفر خود بیشتر لذت ببرند و نگرانی‌های دیجیتالی کمتری داشته باشید.

این هتل به مشتریان خود «social media sitter» پیشنهاد می‌دهد؛ چیزی شبیه به متصدی یا مراقب شبکه اجتماعی.

بسیاری از افراد به‌ویژه نوجوانان و جوانان با دنیای شبکه‌های اجتماعی آشنایی ندارند یا به خوبی قواعد و الفبای آن را نمی‌دانند. این دستیارهای شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به جای شما پست‌های اینستاگرامی بسیار جذابی منتشر کنند و حساب کاربری شما را همیشه به‌روز و زنده نگه دارند.

متصدی شبکه اجتماعی به حساب کاربری شما دسترسی دارد. درحالی‌که شما در شهر یا مکان‌های دیدنی سفرتان با خیال راحت می‌گردید؛ عکس‌ها را برای او می‌فرستید تا روی اینستاگرام منتشر کند. البته، خود آن‌ها هم می‌توانند به جای شما عکس گرفته و منتشر کنند.

سایت هتل‌های Ibis می‌گوید افرادی که متقاضی این سرویس هستند؛ باید رمزعبور حساب کاربری اینستاگرام خود را به متصدی شبکه اجتماعی خود بدهند.

این سایت می‌گوید شاید افرادی باشند که چندان آشنایی با اینستاگرام ندارند ولی می‌خواهند عکس‌هایی از سفر خود را با دوستان و افراد خانواده به اشتراک بگذارند. همین‌طور، برخی افراد همه‌جا به اینترنت متصل نیستند یا شرایط پست گذاشتن را ندارند.

هتل به این افراد کمک می‌کند حساب کاربری اینستاگرام خود را به‌روزرسانی کرده و پست‌هایی جذاب و حرفه‌ای منتشر کنند. دیگر نیاز نیست هنگام بیرون رفتن از هتل، نگران اینترنت و اینستاگرام و اسمارت‌فون خود باشند.

هتل Ibis می‌گوید تا کنون از این طریق به برخی از ستاره‌های واقعی شبکه‌های اجتماعی کمک کرده است بهترین پست‌ها و عکس‌ها را منتشر کنند و همیشه به‌روز باشند. حتی این افراد موفق شدند سطح دانش شبکه‌های اجتماعی خود را بالا ببرند و طرفداران بیشتری جذب کنند.

تمامی پست‌های منتشر شده توسط متصدی شبکه‌های اجتماعی دارای هشتک postedbysocialmediasitter# هستند و هزینه این سرویس از ۷۰ پوند یا ۷۹ دلار آغاز می‌شود.

عرضه و تقاضا در عصر دیجیتال

در حالی هتل‌های زنجیره‌ای قدرت‌مند و بزرگ ایبیس چنین سرویسی به میهمانان خود ارایه می‌کنند که سوال‌های زیادی در این مطرح است.

چه مکانیزم و سیستمی برای نگه‌داری اطلاعات حساب کاربری مشتریان طراحی شده است که بعد مورد سوءاستفاده قرار نگیرند؟

چگونه متصدیان شبکه‌های اجتماعی با رفتار، اخلاقیات، روحیات و سبک زندگی مشتری خود آشنا هستند تا بتوانند حساب کاربری اینستاگرام او را مدیریت و کنترل کنند؟

آیا حریم خصوصی کاربران و میهمان‌های هتل در این حوزه حفظ می‌شود؟ مثلا متصدی شبکه‌های اجتماعی پست‌های دیگر منتشر شده در فید را نمی‌بیند یا اگر می‌بیند؛ چقدر متعهد است که درباره‌شان صحبت نکند؟

و سوال‌های متعدد دیگری که به ذهن خطور می‌کنند و شاید باید یک روز میهمان این هتل‌ها بود تا به جواب رسید.

به هر حال، این حرکت هتل‌های ایبیس نشان می‌دهد چگونه می‌توان با نیازهای روز مشتری همگام شد و خدمات ارزش افزوده‌ای ارایه کرد که هم مشتری استقبال می‌کند و از سفر با خیالی آسوده‌تر لذت می‌برد و هم درآمدزایی بیشتری به همراه دارد.

دو نکته خنده‌دار دیگر که به ذهنم رسید. نخست اینکه باور کنیم واقعا افرادی هستند که نمی‌توانند بدون اینستاگرام پاشان را از هتل بیرون بگذارند و دوم اینکه حقوق متصدی‌های شبکه‌های اجتماعی چقدر است و به‌زودی شاهد رده جدیدی از مشاغل خواهیم بود که عمدتا جوان‌ترها حرفه‌ای‌تر هستند!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.