قابلیت تشخیص وقفه تنفسی در خواب یا آپنه خواب به دستگاه‌ هوشمند ردگیری خواب Withings افزوده شد

0

محبوب‌ترین سازنده دستگاه‌های هوشمند سلامتی، امروز به‌روزرسانی در دستگاه sleep tracking mat انجام داد که به کاربران اجازه ردگیری و مشاهده اختلالات خواب ناشی از وقفه‌ تنفسی در خواب (آپنه خواب) را می‌دهد.

طی این به‌روزرسانی نرم‌افزاری، پس از تشخیص و ردگیری آپنه‌های خواب کاربر، محتوای آموزشی متناسب با آن را ارایه و پیشنهاد خواهد کرد تا مشکل آپنه خواب رفع شود.

شرکت Withings در اطلاعیه رسمی معرفی این ویژگی، به ظرفیت جدید افزوده شده به سنسور پد خواب Withings Sleep این شرکت اشاره می‌کند که می‌تواند اختلالات خواب را ردگیری و اطلاعاتی با جزییات فروان جمع‌آوری کند.

این ویژگی برای تمام کاربران دستگاه Sleep این شرکت قابل استفاده است و فقط باید نرم‌افزار دستگاه را به نسخه جدید به‌روزرسانی کنند.

طبق گزارش‌های رسمی منتشر شده، بیش از ۲۲ میلیون امریکایی از آپنه خواب رنج می‌برند. یک خطر جدی که بیش از ۱۷ میلیون نفر آن‌ها نمی‌دانند اصلا به چنین اختلالاتی مبتلا هستند.

تشخیص آپنه خواب در خانه

وقفه تنفسی در خواب یا آپنه خواب (Sleep apnea) یک اختلال است که باعث متوقف شدن تنفس فرد برای مدت کوتاهی، مثلا ۱۰ ثانیه می‌شود. این دوره‌های توقف تنفس «آپنه» نامیده می‌شوند.

ممکن است یک فرد در طول خواب شبانه خود چندین آپنه داشته باشد و هر بار با احساس خفگی شدید از خواب بپرد. خیلی از افراد هیچ اطلاعاتی از این اختلال ندارند در صورتی‌که اجازه نمی‌دهد شب خواب خوب و عمیقی داشته باشند و در طور روز نیز آمادگی کار را ندارند.

شرکت Withings متوجه شده است یکی از اولین گام‌های برای بهبود خواب کاربران، تشخیص اختلال آپنه خواب است. این شرکت تلاش دارد تا پیش از پایان سال، تاییدیه‌های پزشکی ویژگی جدید دستگاه هوشمند ردگیر خواب را از سازمان‌هایی مانند FDA و CE بگیرد.

دستگاه Withings Sleep مجهز به یک پد هوشمند ردگیر خواب و نرم‌افزار Withings Health Mate است که با قیمت ۱۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

تا کنون هیچ‌گونه راه‌کاری برای تشخیص اختلال آپنه خواب ارایه نشده است. ویژگی جدید دستگاه هوشمند ردگیر خواب Withings می‌تواند کمک بسیار بزرگی به افراد مبتلا به این اختلال کند.

اریک کارل، مدیر شرکت Withings می‌گوید علی‌رغم شایع بودن این اختلال در میان مردم و عواقب جدی آن، عمدتا ناشناخته است و تشخیص‌های فعلی مبتنی بر محیط‌های آزمایشگاهی و بالینی است.

شرکت Withings به دنبال شناسایی و تشخیص علایم این اختلال در خانه است و اولین گام برای صدور گواهی‌نامه‌های پزشکی آپنه خواب است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.