داستان زندگی دانشجویی از نگاه سازمان بین المللی دانشگاهیان

رپورتاژ

داستان زندگی دانشجویی در نگاه اول بسیار تراژیک و غم‌انگیز است! دانشجویی که دوران کارشناسی خود را به سختی و احتمالاً در یک زندگی خوابگاهی با حداقل‌های ممکن به سر می‌رساند، اگر پایش به ارشد برسد، دو سه سالی هر شب کابوس پایان‌نامه را می‌بیند و حتی بعد از دفاع ارشد دل نمی‌کَند و احتمالاً می خواهد وارد دکتری هم شود. اما نقطه تاریک داستان پس از تمام شدن درسش است که یا بیکار می‌ماند یا کاری انجام می‌دهد آنقدر دلچسب نیست که دوست داشته باشد صبح‌ها از خواب بیدار شود! این، روایت متداول زندگی دانشجویی است.

اما …  اجازه دهید داستان را طور دیگری تعریف کنیم که تا به حال نشنیده‌اید!

دانشجو در کشور ما به عنوان سرمایه اصلی مطرح است. به همین خاطر، تمام مجموعه‌های مطرح کشور در تلاش هستند تا دانشجو احساس کند به عنوان برجسته‌ترین شخصیت جامعه، نسبت یک فرد عادی بیشتر تحویل گرفته می‌شود. او به راحتی می‌تواند از تخفیف قطار رجا استفاده کند (حتی نیازی به درج کد تخفیف ندارد، چرا که شماره ملی او به عنوان دانشجو در سیستم شناخته می‌شود)، دیجی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران او را در خریدهایش  تحویل می‌گیرد و حتی می‌تواند به جای املت و نیمرو، از اسنپ فود غذای مورد علاقه خود را با تخفیف دانشجویی بگیرد و به جای آنکه سه شنبه‌ها در صف‌های طولانی به دنبال بلیت نیم‌بها باشد، در سایر روزهای هفته، دوستان خود را هم مهمان کند و از تخفیف پردیس سینمایی کوروش لذت ببرد.

اما مهمترین قسمت غم‌انگیز داستان دانشجویی که کسی به آن توجه نمی‌کند و ریشه تمام مشکلات است، خشت اولیست که کج می‌نهد و تا ثریا دیوار زندگی‌اش کج و معوج بالا می‌رود! انتخاب رشته اشتباه به خاطر نداشتن اطلاعات و در نظر نگرفتن تمام جوانب. در اینجا، سازمان بین المللی دانشگاهیان با ارائه اطلاعات کامل تمام تلاشش را انجام می‌دهد تا دانشجو در رشته خودش قرار بگیرد به جای اینکه هر کسی رشته دیگری را بخواند! و در صورتی که ارشد یا دکتری می‌خواند، از دوره‌های آنلاین و مشاوره رایگان برخوردار می‌شود.

پایان شیرین این داستان، وارد شدن به بازار کار است. برگ برنده دانشجویان، بیمه دانشجویی تامین اجتماعی است. به جای آنکه منت یک مدیرعامل بر سرش باشد و بخواهد غیر قانونی با پرداخت ماهیانه بیش از نیم میلیون تومان! برای خودش سابقه ایجاد کند، می‌تواند از طریق این بیمه، ماهیانه حدود دویست‌هزار تومان هزینه کند و سابقه رسمی تامین اجتماعی را برای خودش فراهم کند. پس از آن هم می‌تواند از طریق مشاوره رزومه شغلی، کاملاً حرفه‌ای به مصاحبه و در نهایت شرکت مورد علاقه خود برسد.

 

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.