سرانجام یکی از بهترین ویژگی‌های گوگل مپس روی اندروید و آیفون ظاهر شد

0

گوگل به طور مرتب در حال به‌روزرسانی اپلیکیشن مسیریابی و نقشه خود است ولی به طور همزمان، برخی ویژگی‌های جدید را در نسخه‌های بتا آزمایش می‌کند. در نتیجه، گوگل مپس هر روز بهتر می‌شود.

یکی از اهداف گوگل، تبدیل کردن گوگل مپس به یک اپلیکیشن همه‌کار و جامع برای سفر است. اینکه شما از داخل خانه بتوانید هر کاری که دارید و هر چیزی که در طول سفر نیاز دارید؛ را در دسترس داشته و انجام دهید.

گوگل می‌خواهد کاری کند شما هر چیزی که در طول سفر به یک شهر جدید نیاز دارید را در اپلیکیشن گوگل مپس داشته باشید. در نتیجه، یکی از بهترین ویژگی‌های گوگل مپس به طور زنده در اندروید و آیفون ظاهر شده است.

گوگل در وبلاگش درباره این ویژگی جدید توضیحاتی داده است و می‌گوید: «هر بار سفر را برای شما ساده‌تر می‌کند. هنگامی که به یک شهر جدید سفر می‌کنید؛ هر چیزی که نیاز دارید را در خانه دریافت می‌کنید.»

گوگل مپس اکنون شامل همه اطلاعات سفر از جمله رزرو هتل و پرواز، سفارش غذا و کافی‌شاپ می‌شود. شما در منوی همبرگری و زیرگزینه Reservations می‌توانید این اطلاعات را مشاهده کنید. مهم نیست که شما به اینترنت دسترسی دارید و آنلاین هستید یا خیر؛ چون در هر صورت این اطلاعات به شما نمایش داده خواهد شد.

ویژگی AR گوگل مپس

هم‌اکنون، گوگل مپس شامل پیشنهادات «غذای محلی شگفت‌انیز» (amazing local food) است که اطلاعات کاملی درباره مدت زمان انتظار برای دریافت یک غذا یا غذاهای محبوب محلی منطقه به شما می‌دهد.

با فعال کردن گزینه Location History که برای گوگل مپس بسیار اهمیت دارد؛ با به‌روزرسانی Timeline می‌تواند به شما کمک کند برای آخر هفته و تعطیلات خود برنامه‌ریزی کنید.

همچنین، گوگل در حال آزمایش ویژگی Live View است تا محیط اطراف را ما را به طور واقعی نمایش دهد و مسیرهای مجازی در بالای نقشه نشان داده شوند. این ویژگی واقعیت افزوده گوگل مپس با دستگاه‌های اندرویدی و iOS که از ARCore و ARKit پشتیبانی می‌کنند؛ کار خواهد کرد.

اگر پیمایش نقشه‌ها برای شما دشوار است؛ ویژگی AR گوگل مپس برایتان بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. اگرچه گوگل ویژگی Live View را برای سفر و تعطیلات پیشنهاد داده است ولی می‌تواند در هر موقعیت و مکانی استفاده شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.