اپلیکیشن جدید ناسا شما را روی صندلی خلبانی فضاپیمای بوئینگ استارلاینر یا اسپیس‌ایکس کرو دراگون می‌نشاند

0

اپلیکیشن جدید ناسا یا بازی مبتنی بر وب آن روی کامپیوترهای دسکتاپ، یک شبیه‌سازی ساده‌ای است از آن چیزی که برای برنامه‌ریزی و رفتن به ماموریت تجاری فضایی نیاز دارید.

شما در نرم‌افزار Rocket Science: Ride 2 Station باید روی صندلی یکی زا فضاپیماهای SpaceX Crew Dragon یا Boeing Starliner نشسته و یک ماموریت تجاری کرو را هدایت کنید. قرار است این دو فضاپیما سال آینده ماموریت‌های خود به فضا را آغاز کنند.

در این اپلیکیشن می‌توانید هریک از بخش‌های این ماموریت بزرگ تجاری و فضایی از جمله بخش‌های فرآیندها، انتخاب فضاپیما، نوع ماموریت، انتخاب خدمه، روند واقعی راه‌اندازی و پرتاب به سوی فضا را مدیریت و هدایت کنید.

در هر بخش، آموزش‌های لازم برای راهبری آن بخش داده می‌شود و بعد یک شبیه‌سازی واقعی پرواز در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این شبیه‌سازی، روند اتصال به ایستگاه‌های فضایی می‌تواند به طور خودکار یا دستی صورت گیرد که مود دستی سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز خواهد بود.

ناسا در این نرم‌افزار اطلاعات بسیار خوبی درباره فضاپیماها و خدمه کرو دراگون و استارلاینز داده است. همین‌طور، جزئیات موشک‌های پرتاب‌کننده آن‌ها به فضا تشریح شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. افزون بر اینکه اطلاعات گسترده‌ای درباره ۱۰ فضانوردی که شما می‌توانید برای این ماموریت‌ها انتخاب کنید؛ ارائه می‌دهد.

مراحل پرتاب موشک فضاپیماها اگرچه شاید کمی حوصله‌بر و از نظر گرافیکی جای کار داشته باشد ولی برایتان جالب خواهد بود. همزمان که دارید گرمای هیجان یک ماموریت و سفر فضایی را لمس می‌کنید؛ اطلاعات مربوط به پرتاب موشک و هریک از اعضای دخیل در این پرتاب مانند کپسول‌های کرو یا تقویت‌کننده‌ها را مشاهده خواهید کرد.

ناسا اپلیکیشن Rocket Science: Ride 2 Station را رایگان برای دستگاه‌های مبتنی بر iOS عرضه کرده و البته نسخه تحت وب آن نیز در دسترس است.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.