امروز صبح انفجاری بزرگ تمام مردم شمال لندن و حومه را از خواب پراند و نگران کرد؛ ماجرای این بمب صوتی بزرگ چه بود؟

0

امروز صبح، مردم لندن با صدای انفجار بسیار شدیدی از خواب پریدند. این صدا به وقت محلی حوالی ساعت ۴:۲۰ دقیقه صبح شنیده شد و قدرت آن به حدی بود که خانه‌های شهر لندن و اطراف آن را به لرزه درآورد؛ صدای آژیر ماشین‌ها بلند شد و همه مردم وحشت‌ژده و سراسیمه بیرون زدند.

با توجه به وقوع حادثه «لاندن بریج» در روز جمعه، مردم لندن به شدت ترسیده و احتمال انفجار یک بمب بزرگ و حمله تروریستی را می‌دادند. تا ساعتی بعد از شنیدن صدای این انفجار، هنوز هیچ‌کسی نمی‌دانست دقیقا چه اتفاقی افتاده است.

مردم شمال لندن وحشت‌زده در توییتر از یکدیگر علت صدای این انفجار را شنیدند. صدای به حدی زیاد بوده که کودکان را هم از خواب پرانده و برخی از مردم تصور کردند یک حمله هوایی صورت گرفته است.

اولین گمانه‌زنی‌ها پس از رد شایعه حمله تروریستی، انفجار یک بمب کشف نشده از جنگ جهانی دوم بود. پلیس لندن سریعا تحقیقات خود را آغاز کرد و بعد در یک پیام اعلام کرد جای نگرانی نیست و مردم نباید ترس و هراسی داشته باشند.

انفجار بمب صوتی در نیمه شب لندن

پلیس لندن علت این صدای انفجار بزرگ را پرواز هواپیماهای مافوق صوت پایگاه RAF نیروی هوایی بریتانیا و انفجار یک بمب صوتی عنوان می‌کند. در واقع، شکسته شدن دیوار صوتی بر اثر پرواز هواپیما‌های یوروفایتر تایفون باعث ایجاد این صدای مهیب شده بود.

در ساعات بعدی، جزئیات بیشتری از این حادثه توسط رسانه‌هایی مانند دیلی‌میل و سان منتشر شد. به گفته این سایت‌ها، دو جنگنده یوروفایتر تایفون با سرعت مافوق صوت از پایگاه RAF Coningsby در لینکلنشایر به پرواز درآمده و در حال تعقیب یک هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ بودند.

هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ به تماس‌های رادیویی و کنترل پرواز پاسخ نداده است و همین موضوع باعث شده هواپیماهای یوروفایتر تایفون انگلیس آن را احاطه کنند.

بمب صوتی یا همان انفجار صوتی زمانی رخ می‌دهد که یک منبع صوتی موج‌هایی منتشر کند که سریع‌تر از خودش هستند. امواج به‌صورت مخروطی بر روی هم جمع می‌شوند و وقتی به شنونده می‌رسند، صدای مهیبی می‌شنود که همان انفجار صوتی است.

اگر این بمب صوتی که منشا آن هواپیما است؛ نزدیک زمین باشد می‌تواند خطرناک بوده و عامل خرابی‌هایی باشد. هواپیماهایی که با سرعت مافوق صوت پرواز می‌کنند؛ اجازه ندارند از ارتفاع خاصی پایین‌تر بیایند چون ممکن است باعث ویرانی در زمین شود.

اکنون آرامش به شهر لندن بازگشته است و پلیس در شبکه‌های اجتماعی به مردم توضیح داده است که منشا این صدا از کجا بوده و نباید نگرانی داشته باشند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.