۴ استراتژی افزایش بهره‌وری کارمندان در سال ۲۰۲۰

0

بسیاری از شرکت‌های موفق و بزرگ دنیا سعی می‌کنند با سیاست‌هایی انعطاف‌پذیر و نوآورانه مانند دادن مرخصی‌های طولانی و بیشتر از معمول، دادن مرخصی به افرادی که به تازگی پدر شدند یا دادن سهام به کارمندان، گردش کار بالاتری داشته باشند ولی همیشه نگه داشتن افراد با استعداد، سازنده و درگیر در شرکت چالش‌برانگیز است.

شما همیشه نمی‌توانید همه کارمندان را شاد و پر انرژی نگه دارید تا بهره‌وری بیشتری داشته باشند. طبق نظرسنجی اخیر موسسه Gallup، تنها ۳۴ درصد از کارگران امریکایی به کارشان تعهد دارند و باقی کارگران بیشتر دوست دارند محل کار را ترک کنند یا از دست کارفرما خلاص شوند که یک تهدید و نگرانی بزرگ برای فرهنگ سالم کار است.

به همین دلیل، شاید در سال ۲۰۲۰ باید دوباره عوامل افزایش بهره‌وری کارکنان و ایجاد انگیزه در آن‌ها برای انجام کارها با کیفیت بهتر و بیشتر را مورد بررسی قرار دهیم. انگیزه‌ها و عوامل روزانه و هفتگی و ماهیانه؛ از جزئی‌ترین چیزها تا افزایش حقوق، مشوق‌های غیرمادی، رشدهای سازمانی مبتنی بر شایستگی و نیازهایی که نسل جدید کارمندان انتظار دارند.

قطعا هر سازمان و کسب‌وکاری براساس ماهیت خود و نوع فضای کاری که دارد؛ باید به دنبال یافتن رویکردهای جدید افزایش بهره‌وری کارمندان خود باشد ولی حداقل می‌توان در اینجا به ۴ استراتژی اشاره کرد که باعث پیش‌رانی شرکت‌ها در بهبود فضای کسب‌وکار می‌شود:

۱- تجهیزات ارگونومیک برای کارمندان تهیه کنید

راحتی در محل یکی از مهم‌ترین فاکتورهای کارایی است. تجهیزاتی که یک شرکت برای کارمندان خود تهیه می‌کند؛ یک جنبه مهم راحتی و آسایش جسمی و روحی آن‌ها است.

هنگامی که یک کارمند با وسایل و تجهیزاتی کار می‌کند که تجربه بدی برایش به همراه دارند؛ نمی‌تواند اشتیاق زیادی برای کار کردن داشته باشد یا با تمرکز بالا کار کند. افزون بر اینکه این وضعیت می‌تواند هزینه‌های مالی زیادی هم برایش به همراه داشته باشد.

انستیتوی تحقیقات ستون فقرات دانشگاه ایالتی اوهایو اعلام کرده است کمردرد مزمن سالیانه برای کارمندان نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار هزینه در بر دارد. این کمردرد مزمن از عواملی مانند استفاده از صندلی‌های نامناسب یا استقرار نادرست روی صندلی و میزکار ناشی می‌شود.

خرید و تهیه تجهیزات ارگونومیک برای کارمندان می‌تواند زمینه‌ساز افزایش بهره‌وری کارمندان شود. صندلی، میز، صفحه‌کلید، مانیتور و تجهیزات دیگر در محل کار باعث شادی و نشاط بیشتر می‌شوند. هر کارمند روزانه ۸ الی ۱۲ ساعت در محل کار است؛ خانه دوم او که باید با انواع محصولات نوآورانه و خلاقانه جدید تجهیز شده باشد.

۲- در انتخاب میز نشسته و ایستاده به کارمند حق انتخاب بدهید

نشستن طولانی‌مدت روی صندلی و کار با میزهای افقی می‌تواند روی سلامتی و روحیه کارمندان تاثیرات منفی زیادی بگذارد.

مطالعه انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (DCD) در ایالات متحده نشان می‌دهد ۵۴ درصد از مردم با کاهش نشستن خود در طول روز می‌توانند کمردرد و سایر بیماری‌های مرتبط مانند گردن‌درد را به سادگی کاهش دهند.

مطالعه دیگری نشان می‌دهد رانندگان اتوبوسی که مدت زمان ایستادن خود را ۵۰ درصد افزایش دادند؛ خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را به نصف کاهش دادند.

بهتر است کمی در وضعیت کار کارمندان انعطاف‌پذیری نشان دهید. مثلا، خود کارمند انتخاب کند چه کارهایی را نشسته و چه کارهایی را ایستاده انجام دهد؛ از میزکار افقی و سنتی یا میزکار ایستاده استفاده کنند و برخی کارها را متحرک انجام دهند.

۳- بسته‌ها و خدمات خودمراقبتی ارائه دهید

صرف‌نظر از صنعت، اندازه و تعداد پرسنل شرکت شما، فضای کار همیشه استرس‌زا و پرفشار است. در این فضا اجتناب از درگیری و اضطراب تقریبا اجتناب‌ناپذیر است. اگرچه برخی از این استرس‌ها و اضطراب‌ها مفید و باعث رقابتی شدن فضای کار می‌شود ولی به گزارش انستیتوی استرس امریکا، عمده استرس کاری روی کارمندان تاثیر منفی داشته و باعث مشکلات روحی روانی می‌شود.

به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۰، یکی از روش‌های افزایش بهره‌وری می‌تواند ارائه خدمات و بسته‌های خودمراقبتی به کارمندان باشد. کلاس‌های هفتگی ورزشی و یوگا، ایجاد فضاهای تفریحی و سرگرمی یا ماساژ و استراحت کوتاه، فضاهای ذهن‌آگاهی و روش‌هایی که باعث کاهش استرس در فضای کار می‌شود. این فضاها را در شرکت‌های فناوری معروفی مانند گوگل، فیسبوک، توییتر و نظایر این‌ها زیاد دیدیم.

اگر شرکت شما نمی‌تواند این فضاها و خدمات گران‌قیمت را تامین کند؛ روش‌های ارزان‌تری هم در دسترس است. مانند تخفیف یک استخر و باشگاه برای کارمندان، میان‌وعده‌های سالم، تشویق کارمندان به برگزاری جلسات متفاوت مثلا پیاده‌روی و صحبت کردن یا برگزاری مسابقات ذهنی و ورزشی. همه این کارها گام‌های کوچکی هستند که باعث بهبود فضای کار و افزایش روحیه کارمندان می‌شوند.

۴- زمینه دورکاری را فراهم کنید

در سال‌های اخیر توجه زیادی به دورکاری شده است. دنیای دیجیتال کاملا زمینه انجام طیف وسیعی از کارها از راه دور و در خانه را فراهم می‌کند. یک بررسی جهانی توسط موسسه Analytics Workplace نشان می‌دهد تمایل به دورکاری نزدیک به ۱۰۳ درصد در یک دهه گذشته افزایش یافته است.

شرکت‌های بزرگ و کوچک می‌توانند برخی از کارمندان خود را مختار کنند تا کارهایشان را در خانه انجام دهند یا برخی روزها سر کار نیایند. همین‌طور، امکان استخدام کارمندان دورکاری وجود دارد.

تحقیقات شرکت Hubstaff نشان می‌دهد کارمندان علاوه بر اینکه در دورکاری ساعت‌های بیشتری کار می‌کنند؛ بلکه کیفیت و کارآمدی آن‌ها بیشتر است. در واقع، روزهای مرخصی کمتری دارند و به طور موثری عملکرد آن‌ها بهبود پیدا می‌کند.

توصیه می‌شود از کارها و گام‌های کوچک شروع کنید و از کارمندان بخواهید مثلا در ماه یک روز را سر کار نیایند و از راه دور وظایف خود را انجام دهند. زمینه و ابزارهای لازم برای این وضعیت را فراهم کنید و کم‌کم اجازه دهید افراد بیشتری به دورکاری تمایل پیدا کنند.

در انتها باید یادآوری کرد شما صاحب هر شرکتی در هر مقیاسی باشید؛ باید افزایش بهره‌وری کارمندان بسیار مهم و جدی باشد. ترکیبی از استراتژی‌های مختلف با در نظر گرفتن سقف بودجه و هزینه‌ای می‌تواند روحیه کارمندان را بهبود دهد و آثار آن سریعا نمود پیدا کنند.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تاریخچه جذاب تلفن‌های خودرو با مرور عکس‌های قدیمی دهه 1940 تا 1980

ماشین و تلفن، زمانی دو اختراع پیشگامانه بودند. جالب است که این دو تنها یک دهه از یکدیگر جدا بودند. خودرو و تلفن به ترتیب در سال‌های 1885 و 1875 اختراع شده بودند. اما اگر فیلم‌های قدیمی را دیده باشید می‌دانید که خیلی‌ها پیش‌تر از موبایل‌های…

اگر گوشی‌های موبایل، دهه‌ها زودتر اختراع می‌شدند

در دوره‌ای پس از همگانی شدن استفاده از گوشی‌های موبایل، تنوع ظاهری آنها بسیار زیاد بود و هیچ گوشی‌ای شبیه گوشی دیگر نبود. اما الان شکل همه گوشی‌ها تقریبا یکی شده است.ما خیلی منتظر گوشی‌های تاشو یا رول‌شونده ماندیم تا این یکنواختی را به…

صخره‌های عجیب فنلاندی موسوم به کوماکیوی – هزاران سال تعادل و مبارزه با جاذبه

کوماکیوی Kummakivi یک کلمه فنلاندی است که در انگلیسی به معنی "سنگ عجیب" است. این کلمه اغلب برای توصیف نوعی تشکیل سنگ که شکلی عجیب یا غیرعادی دارد استفاده می‌شود. این نوع سنگ‌ها در سرتاسر فنلاند یافت می‌شوند و به دلیل ظاهر منحصر به فردشان…

جشن ۷۵۰ سالگی برلین در آلمان شرقی و رژه رایانه‌های قابل حمل

در سال ۱۹۸۷، برلین ۷۵۰مین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفت و شهر پر از هیجان بود. دولت کمونیستی آلمان شرقی، که در آن زمان بر نیمه شرقی شهر حکومت می‌کرد، می‌خواست این مناسبت را با رژه بزرگی که دستاورد‌های کشور را به نمایش می‌گذاشت، جشن بگیرد.…

هوش مصنوعی یکی از تخیل‌های کودکی ما را تصویرسازی کرد: کشتزارهایی از همه چیز: بستنی قیفی –…

شاید سریال کارتونی پینوکیو باعثش شد. شاید هم نه! در آن قسمت دلپذیر و خاطره‌انگیز، روباه مکار و گربه ننه، پینوکیو را فریفتند تا سکه خود را بکارد تا درختی از سکه بروید و بتواند سکه‌های بی‌شمار برداشت کند.سال‌ها از آن زمان گذشته، الان هم…

بوئینگ ۷۳۷ بازنشسته به ویلایی لوکس در «بالی» تبدیل شد

یک بوئینگ ۷۳۷ بازنشسته که بر روی صخره‌ای در بالی قرار گرفته، به ویلایی لوکس تبدیل شده است. شرکت Hanging Gardens قرار است در‌ آوریل این ویلا را افتتاح کند. ایده این کار زاییده فکر کارآفرینی به نام فلیکس دنیم است. دنیم در حال حاضر هتل‌های…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5