سرانجام گوگل درآمدهای آگهی‌های یوتیوب را اعلام کرد: خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید!

0

گوگل فاش کرد سالیانه از تبلیغات سرویس یوتیوب چقدر درآمد دارد.

این شرکت می‌گوید درآمد آگهی‌های یوتیوب در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار بوده است. این درآمد معادل ۱۰ درصد کل درآمدهای شرکت آلفابت است. این درآمد فقط از بخش پخش و نمایش آگهی‌ها است و شامل سرویس‌های اشتراک ویدیو نمی‌شود.

گوگل پیش از اعلام درآمدهای سه ماهه فصل آخر سال ۲۰۱۹ شرکت آلفابت، درآمد تبلیغات یوتیوب و همین‌طور سود حاصل از رشد سرویس‌های ابری این شرکت را اعلام کرد. گوگل نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار از سرویس‌های ابری درآمدزایی کرده است.

ساندرای پیچای، در بیانیه‌ای به درآمدهای بالا اشاره کرد و گفت از پیشرفت مستمر در این دو بخش مجموعه گوگل رضایت کامل دارد.

گوگل پس از دو سال اقدام به افشای درآمدهای تبلیغاتی خود روی سرویس یوتیوب کرده است. درآمد گوگل از آگهی‌های یوتیوب در سال ۲۰۱۷ رقمی ۸.۱ میلیارد دلار عنوان شد و اکنون رسیدن به درآمدی ۱۵ میلیارد دلاری یعنی نزدیک به دو برابر رشد و اینکه چگونه پلتفرم ویدیویی گوگل به سرعت دارد در بخش تبلیغات پیشرفت می‌کند.

درآمد گوگل در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۱.۱ میلیارد دلار از یوتیوب بوده است. تا کنون، گوگل حاضر نمی‌شد به طور شفاف اعلام کند از این پلتفرم ویدیویی خود چقدر درآمد کسب می‌کند که باعث بروز گمانه‌زنی‌های زیادی در میان رسانه‌ها شد.

سرعت تند درآمدهای یوتیوب برای گوگل

ساندرای پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت، درباره سازوکار اشتراک‌های ویدیویی روی یوتیوب هم اطلاعات داده است. پیچای می‌گوید بیش از ۲۰ میلیون مشترک YouTube Premium و YouTube Music و ۲ میلیون مشترک YouTube TV دارند. درآمد کلی گوگل از اشتراک‌ها و ثبت‌نام‌ها به همراه دیگر فعالیت‌ها تجاری روی یوتیوب به بیش از ۳ میلیارد دلار می‌رسد.

گوگل در سال‌های اخیر بازرسی‌ها و بازبینی‌های خود درباره تبلیغات را به شدت افزایش داده و از پخش آگهی‌های دروغ یا حاوی اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده جلوگیری می‌کند.

از سوی دیگر، این درآمد بالا از تبلیغات یوتیوب برای گوگل بی‌خطر هم نیست. بسیاری از کاربران یوتیوب از دست آگهی‌های پرشمار و طولانی نمایش‌دهنده روی ویدیوهای این پلتفرم خسته شده‌اند و در پی پلتفرم‌های جایگزین یا مسدودسازی آن‌ها هستند.

چند روز پیش، ما در سایت یک پزشک آموزش کامل کار با افزونه AdBlock برای مسدودسازی تبلیغات یوتیوب را منتشر کردیم.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.