۱۰ اپلیکیشن یادگیری از راه دور که به شما کمک می‌کنند مهارت‌های جدیدی در خانه یاد بگیرید

0

این روزها اکثر مردم در خانه مشغول تحصیل یا کار هستند.

کرونا باعث تغییر قواعد زندگی شده است. دانشگاه‌ها، مدارس و کلاس‌های درس تعطیل شدند و آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی رونق گرفته است. دنیای بیرون از خانه خشن و بی‌رحم است و درون خانه ناچار هستیم ذهن‌مان را با چیزهایی غیر از فیلم و بازی به چالش بکشانیم.

شاید بهتر باشد این‌طوری که ماجرا نگاه کنیم که بهترین فرصت برای یادگیری یک مهارت جدید است. مهارتی که شاید سال‌ها است در انتظار فرصتی برای یادگیری آن هستید و اکنون کرونا این فرصت را به شما داده است.

در ادامه می‌خواهیم ۱۰ اپلیکیشن سطح بالا برای یادگیری چیزهای جدید از راه دور را به شما آموزش دهیم. شما می‌توانید با این اپلیکیشن‌ها در کنار خانواده و فرزندان خود آموزش ببینید و قوی‌تر شوید تا دوباره جهان بیرون از خانه با انسان مهربان شود:

یادگیری همه‌چیز: Udemy

Udemy یک اپلیکیشن یادگیری همه منظوره است که انواع مختلف مهارت‌های مختلف را در بیش از ۱۳۰ هزار دوره و بیش از ۲ هزار موضوع در دسترس شما قرار می‌دهد.

شما با اپلیکیشن Udemy می‌توانید توسعه وب، امور مالی، مدیریت کسب‌وکار، ترفندهای افزایش بهره‌وری در محل کار، ترفندهای کار با نرم‌افزار ورد، طراحی، بازاریابی، زبان، موزیک، عکاسی و فیلم را یاد بگیرید.

حتی در این برنامه کلاس‌های بدن‌سازی و تناسب اندام یا برای بهبود درس دادن برای معلمان نیز وجود دارد. روی Udemy هر دو نوع محتوای رایگان و پولی ارائه می‌شود و شما می‌توانید هر چیزی که نیاز دارید را روی آن پیدا کنید (لینک دانلود اندروید و iOS).

آموزش‌های ویدیویی چهره‌های آشنا: Masterclass

در این اپلیکیشن می‌توانید ویدیوهای آموزشی و سرگرمی از چهره‌های آشنا برای همه ببینید. این ویدیوها با سبک بسیار زیبایی ساخته شده‌اند و با شعار «learn from the best» پای درس بیش از ۷۰ متخصص مشهور در حوزه‌های مربوطه می‌نشینید.

از آشپزی تا تولید موسیقی، نحوه فکر کردن علمی تا ذهن آگاهی، آموزش بازیگری توسط ناتالی پورتمن تا موضوع‌های سرگرم‌کننده دیگری که شما علاقه دارید. برای دسترسی به همه دوره‌های ویدیویی باید مشترک سرویس‌های Masterclass شوید و حتی برخی موارد را خریداری کنید (لینک دانلود اندروید و iOS).

سخنرانی عمومی: TED Masterclass

شاید دو اپلیکیشن Masterclass و TED Masterclass نامی مشابه هم داشته باشند ولی در دو حوزه کاری متفاوت هستند. اپلیکیشن TED روی آموزش سخنرانی‌های عمومی تمرکز دارد و به شما یاد می‌دهد چگونه برای یک سخنرانی یادداشت‌برداری کنید یا از ابزارها و فناوری‌های غالبا پیشرفته و پیشگام معرفی شده در دوره‌های TED برای بهبود سخنوری و حضور در برنامه‌های زنده و گفت‌وگوهای شخصی استفاده کنید.

با این اپلیکیشن ترفندهای زیادی برای صحبت کردن، بهبود صدا، بیان کلمات و جملات به صورت تاثیرگذار، زبان بدن و اصول بلاغت یاد می‌گیرید. درس نخست رایگان است ولی برای درس‌های بعدی باید خرید درون برنامه‌ای داشته باشید (لینک دانلود اندروید و iOS).

کدنویسی: Encode و SoloLearn

اگر مدت‌ها است تصمیم دارید کدنویسی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایل و وب را یاد بگیرید ولی فرصتی نداشتید؛ این روزها که در خانه هستید با اپلیکیشن‌های Encode و SoloLearn به هدف خود برسید.

SoloLearn دوره‌هایی برای آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی بسیار جدید و امروزی مانند Kotlin دارد ولی نرم‌افزار Encode روی زبان‌های برنامه‌نویسی پایه و قدیمی مانند جاوا اسکریپت و پایتون در سطوح مختلف تمرکز دارد.

نرم‌افزار SoloLearn نسخه تحت وب هم دارد تا مجبور نباشید درس‌ها را روی یک نمایشگر کوچک تمرین کنید.

(لینک دانلود اندروید و iOS اپلیکیشن SoloLearn)

(لینک دانلود اندروید اپلیکیشن Encode)

تولید محتوا: Skillshare

بسیاری از تولیدکنندگان ویدیوهای یوتیوب از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند و آن را پیشنهاد می‌دهند. علت آن هم درس‌های آموزشی و دوره‌های بسیار کاربردی و پرمحتوایی است که از راه دور برای کاربران برگزار می‌کند.

دوره‌هایی مانند عکاسی و فیلم‌برداری، انیمیشن، طراحی، تصویرسازی، شیوه زندگی، نوشتن، توسعه وب و تجارت. آموزش‌های ویدیویی اپلیکیشن Skillshare بسیار زیبا و جذاب هستند؛ هنگام تماشای آن‌ها چیزهای جدید سرگرم‌کننده‌ای یاد می‌گیرید.

این پلتفرم یادگیری از راه دور براساس اشتراک‌گیری کار می‌کند اما می‌توانید یک دوره آزمایشی ۲ ماهه رایگان با ثبت‌نام در وب‌سایت آن به دست بیاورید (لینک دانلود اندروید و iOS).

ریاضی و علوم: Brilliant

این اپلیکیشن هم در یوتیوب بسیار پرطرفدار است و پست‌های زیادی آن را پیشنهاد می‌دهند. کلید موفقیت اپلیکیشن Brilliant  در آموزش‌های تعاملی و دنبال‌کننده است.

بیشتر روی علومی مانند ریاضی، کامپیوتر و علوم عمومی تمرکز دارد و می‌خواهد به جای حفظ فرمول‌ها، با شهود و یادگیری عمیق آن‌ها را به خاطر بسپارید و اثبات کنید. روش‌هایی را یاد می‌دهد تا بتوانید با استدلال و تفکر منطقی به پاسخ یک مسئله یا فرمول حل آن برسید.

این نرم‌افزار هم یک دوره آزمایشی رایگان دارد ولی پس از آن باید حق اشتراک بپردازید (لینک دانلود اندروید و iOS).

آموزش زبان‌ها به شیوه محاوره‌ای: Duolingo

اپلیکیشن Duolingo یک نرم‌افزار آموزش زبان سنتی و کلاسیک نیست ولی به روشی جالب زبان شما را تقویت می‌کند. در این اپلیکیشن با جملات محاوره‌ای و زبان طبیعی مردم آشنا می‌شوید و به سویی کشیده می‌شوید که بدون نیاز به حفظ کردن جدول‌ها و قواعد دستوری صحبت کنید.

در این روش به سرعت تفاوت‌های میان افعال یا اسم‌های نامنظم را درک کرده و به زبان طبیعی مردم نزدیک‌تر می‌شوید. روال‌هایی دارد تا شما هر روز مجبور به استفاده از این اپلیکیشن باشید و ارز درون بازی جمع‌آوری کنید.

به کلیه مطالب ارائه شده در این اپلیکیشن به طور رایگان دسترسی دارید (لینک دانلود اندروید و iOS).

جایگزین دانشگاه: Coursera

اپلیکیشن Coursera نسبت به نرم‌افزاری مانند Duolingo رویکردی سنتی‌تر در یادگیری و آموزش دارد. در Coursera مجموعه عظیمی از دوره‌های آموزشی به زبان‌های مختلف قرار دارد و حتی به شما گواهی‌نامه پایان ترم می‌دهد.

شما همانند دانشگاه می‌توانید تحصیل خود را ادامه دهید و مدرک لیسانس سا فوق لیسانس بگیرید. موضوع‌های تحت پوشش این نرم‌افزار هم بسیار گسترده هستند. از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق بگیرید تا انواع علوم کامپیوتر در مشاغل مختلف، علوم انسانی و مطالعات اجتماعی.

حتی یک بخش در این نرم‌افزار برای توسعه مهارت‌های فردی و شخصیتی قرار دارد. دوره‌های کوچک‌تر و جمع‌وجورتری ارائه می‌دهد که به طولانی دوره‌های دانشگاه‌ها نیستند ولی از آن‌ها کاربردی‌تراند. می‌توانید در Coursera دوره‌هایی مانند عکاسی یا برنامه‌نویسی اندروید هم پیدا کنید.

برخی دوره‌های کوچک رایگان هستند و برخی دوره‌ها هزینه کمتری دارند ولی دوره‌های بزرگ و طولانی همانند دانشگاه باید برایشان هزینه خوبی بپردازید (لینک دانلود اندروید و iOS).

برای کودکان: Khan Academy

در حالی که اپلیکیشن کورسرا به حوصله، تلاش، تعهد و وقت زیادی نیاز دارد و واقعا یک جایگزین کامل برای دانشگاه و کالج است؛ ولی اپلیکیشن و موسه معروف خان آکادمی (Khan Academy) روی دوره‌های کوچک و کوتاه‌تر برای فرزندان و یادگیری‌های پیش از مدرسه تمرکز دارد.

کودکان شما به راحتی می‌توانند برخی دوره‌ها را انتخاب کرده و در محیطی کاملا تعاملی، زیبا و کودکانه مطالبی را یاد بگیرند که بعدا قطعا بدان‌ها احتیاج خواهند داشت. فعلا خان آکادمی دوره‌هایی برای سنین ۴ الی ۱۸ سال برگزار می‌کند.

خان آکادمی برای روزهای تعطیلی مدارس پیشنهادات رایگانی دارد تا بچه‌ها در خانه سرگرم شوند و فرآیند آموزش را فراموش نکنند.

(لینک دانلود اندروید و iOS اپلیکیشن خان آکادمی)

(لینک دانلود اندروید و iOS اپلیکیشن خان آکادمی برای کودکان)

منبع

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.