استارتاپ چینی کلیدهای مجازی برای آسانسورها ساخته تا مردم روی هوا کلیدها را انتخاب و از کرونا در امان بمانند

هر روز چینی‌ها به روش‌های خلاقانه‌تری برای فرار از ویروس کرونا دست پیدا می‌کنند.

حتما تصاویر استفاده از چوب کبریت، خلال دندان و گوش پاک‌کن در آسانسورهای چینی برای عدم تماس با کلیدهای فیزیکی را مشاهده کردید ولی اکنون یک استارتاپ چینی به نام EASPEED کلیدهایی مجازی اختراع کرده تا مردم روی هوا یک صفحه‌نمایش کنترلی را تصور کرده و روی آن ضربه بزنند.

این شرکت نوپا از اختراع ثبت شده‌ای به نام DCT-plate برای طراحی صفحه‌کلید مجازی استفاده کرده است. در این فناوری از یک آیینه شیشه‌ای برای ساختن تصاویری از کلیدها و چراغ‌ها در هوا سود برده شده است.

یک سنسور الکتریکی در پیش‌روی مسافران آسانسورها نصب شده است که می‌تواند حرکات دست مسافران را تشخیص داده و ردگیری کند. این سنسور الکتریکی پس از اینکه حرکت دست مسافر را تشخیص داد، دستور فشار دادن کلید مورد نظر روی برد اصلی آسانسور را صادر می‌کند. به این ترتیب، مسافران بدون اینکه نیاز به تماس با کلیدهای آسانسور داشته باشند؛ می‌توانند در طبقات مختلف جابه‌جا شوند.

شرکت EASPEED به رسانه‌ها گفته است از این دستگاه‌ها در چندین آسانسور بیمارستان‌های استان آنهویی چین نصب شده است. قرار است به‌زودی تعداد دستگاه‌های بیشتری تولید و در ساختمان‌های عمومی سراسر کشور چین نصب شود.

در صفحه‌کلید EASPEED کلیدهایی برای بالا رفتن، پایین رفتن، باز و بسته شدن در و شماره برخی طبقات تعبیه شده است.

کمک فناوری به پیشگیری از کرونا

آسانسور یکی از مکان‌های پرخطر برای انتقال ویروس کرونا است. کارشناسان بهداشتی توصیه اکید دارند از لمس درب و کلیدهای آسانسورهای عمومی جلوگیری شود. افراد زیادی سوار آسانسورهای عمومی شده و در یک فضای بسیار محدود تنفس و عطسه کرد و با دستان خود کلیدهای بالا و پایین آسانسور را فشار می‌دهند.

کروناویروس که با نام علمی COVID-19 شناخته می‌شود از ماه دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین کشف شد و تا کنون در بیش از ۸۰ کشور جهان شیوع پیدا کرده است. آخرین آمارها نشان می‌دهد بیش از ۹۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا و ۳۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با شیوع این ویروس در کشورهای مختلف، علاوه بر اینکه شاهد تعطیل شدن کارخانه‌ها و شرکت‌های فناوری هستیم ولی برخی استارتاپ‌ها سراغ ابزارها و راهکارهایی برای مبارزه با کرونا رفته و خلاقیت‌های خود را در جلوگیری و پیشگیری از آن بروز دادند.

به نظر می‌رسد کرونا چندین ماه کل جهان را تهدید خواهد کرد و نیاز به روش‌هایی مانند صفحه‌کلید مجازی EASPEED در آسانسورها و بسیاری از اماکن عمومی دیگر ضروری است.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.