خرافه مدرن: کسانی که 5G را عامل شیوع ویروس کرونا می‌دانند!

2

در هفته‌های اخیر، تئوری‌پردازهای توطئه آنلاین سعی در ارتباط دادن ویروس کرونا با فناوری و شبکه‌های 5G داشتند.

بدون وجود هیچ‌گونه مستندات علمی یا نظریه منطقی و فنی، چندین دکل مخابراتی 5G در انگلستان به آتش کشیده شده و حتی گروه‌های مردمی در کشورهای دیگر برای مبارزه با 5G شکل گرفت.

شبکه‌های اجتماعی محل جنگ و مبارزه نظرات موافقان و مخالفان ارتباط ویروس کرونا با 5G بوده است. اظهارنظرهای بسیار زیادی در اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و Nextdoor انتشار یافت. موافقان این تئوری توطئه به شدت از این توهم دفاع کرده و دیگران را هم تحریک کردند دکل‌های 5G را در هر نقطه‌ای از دنیا به آتش بکشند.

وضعیت بحرانی برای اپراتورهای بزرگ مخابراتی انگلیس به وجود آمده؛ به‌طوری‌که دست به دامان نهادها و موسسات مرجع و معتبر برای پیشگیری از یک فاجعه بزرگ انسانی شدند. در وضعیتی که مردم بیشتر از هر زمان دیگری به ارتباطات بی‌سیم مخابراتی و اینترنت نیاز دارند؛ آتش زدن دکل‌های مخابراتی خیانت بزرگی است.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC)، آژانس مدیریت اضطراری فدرال ایالات متحده (FEMA) و دیگر مراجع به طور واضح گفتند: «فناوری 5G باعث ایجاد ویروس کرونا نمی‌شود.»

دلایل رد ارتباط 5G با کرونا

با بررسی همه نظریه‌های مطرح شده از سوی موافقان این تئوری توطئه، متوجه خواهیم شد هیچ‌کدام از آن‌ها برای ارتباط‌دهی 5G با ویروس کرونا منطقی نیستند.

اولا، کرونا ویروس در کشورهای بدون ارتباطات 5G هم گسترش یافته است.

دوما، فرکانس 5G ابدا نمی‌تواند به بدن انسان آسیب بزند. صدها آزمایش و تحقیق میدانی نشان می‌دهد خطر فرکانس‌های فایوجی کمتر از 4G است.

سوما، COVID-19 یک ویروس مسری است و هیچ ارتباطی با امواج الکترومغناطیس ندارد. حتی در عمومی‌ترین نظریه‌ها هم نمی‌توان ارتباطی میان کووید-۱۹ و فایوجی یافت.

پروفسور استفن پویز، مدیر پزشکی NHS انگلیس پیوند دادن 5G و کروناویروس را «ظالمانه» و «مطلقا و به طور غیر عادی پَست و بی‌ارزش» می‌داند. دولت انگلستان هم این ادعاها را «مهملی خطرناک» خوانده است و از آن به عنوان یک کلاه‌برداری یاد می‌کند.

برخی از این تئوری‌ها در پی نشان دادن این موضوع هستند که کروناویروس جدید می‌تواند از طریق 5G منتقل شود یا اینکه 5G سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کند. کارشناسان هر دو نظریه را نادرست می‌دانند.

چون امواج رادیویی 5G به اندازه کافی قدرتمند و دارای چگالی انرژی بالا نیستند که به سلول‌های بدن آسیب وارد کنند. همین‌طور، جنس این امواج رادیویی اصلا به گونه‌ای نیست که ناقل ویروس کرونا باشند.

امواج 5G همانند امواج 4G و 3G جزو پرتوهای غیریونیزان قرار می‌گیرند که اصولا دارای چگالی توان پایینی بوده و نمی‌توانند برای سلامتی انسان خطرناک باشند. پرتوهای غیریونیزان در برابر پرتوهای یونیزان قرار می‌گیرند که از جمل می‌توان به اشعه ایکس، اشعه گاما و ماوراء بنفش اشاره کرد.

حتی امواج فایوجی به اندازه‌ای قوی نیستند که سلول‌های بدن شما را گرم کنند و منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن شوند.

5G ویروس کامپیوتری را منتقل می‌کند نه ویروس انسانی

سیمون کلارک، استادیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ طی گفت‌وگویی با خبرگزاری بی‌بی‌سی می‌گوید: «این ایده که 5G توان سیستم ایمنی بدن انسان را پایین می‌آورد؛ به هیچ‌وجه مطرح نیست.»

ویروس کرونا از یک انسان به انسان دیگر و به روش قطرات ریز بزاق منتقل می‌شود. وقتی فرد بیمار سرفه یا عطسه کند و حتی نفس می‌کشد؛ ویروس‌ها وارد هوا شده به سوی فرد دیگری منتقل می‌شوند.

ویروسی مانند کرونا هرگز از طریق امواج رادیویی منتقل نمی‌شود؛ بلکه ویروس‌های کامپیوتری هستند که با امواج رادیویی منتقل می‌شوند که روی کامپیوترها هم تاثیر می‌گذارند نه انسان‌ها!

واقعیت بزرگ دیگر درباره ارتباط 5G با ویروس کرونا این است که در کشورهایی مانند ایران، هند و ژاپن هم این ویروس شیوع یافته است در حالی‌که اصلا 5G راه‌اندازی نشده است. در ایران، مستندات توسعه شبکه‌های فایوجی تدوین و نقشه راه ترسیم شده است ولی هنوز هیچ دکل 5G نصب نشده است.

ژاپن تازه هفته پیش اولین سرویس فایوجی را آغاز کرده است و در هند راه‌اندازی 5G به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است. کره جنوبی بیش از یک سال است که از سرویس‌های 5G استفاده می‌کند ولی پس از شیوع ویروس COVID-19 در شهر ووهان چین، اولین بیماران را مشاهده کرد.

در سال‌های اخیر، امواج 5G و پیامدهای آن‌ها مورد توجه دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی، دانشمندان و گروه‌های مستقل بوده است و درباره آن زیاد صحبت شده است. نوعی از 5G روی شبکه‌های نسل جدید میلی‌متری (mmWave) راه‌اندازی می‌شود که فرکانس‌های بالایی نسبت به امواج رادیویی 4G و 3G هستند.

در انگلیس، تمام اپراتورها موظف شدند طبق دستورالعمل‌های بین‌المللی، پرتوهای الکترومغناطیسی 5G بسیار پایین‌تر از حد مجاز و گفته شده در مستندات باشد.

تئوری‌های توطئه 5G از کجا نشات می‌گیرند؟

پیگیری‌ها و بررسی‌های برخی رسانه‌ها نشان می‌دهد مطرح شدن ایده ارتباط 5G و کرونا از برخی کمپین‌های مجازی ضد اطلاعات سرچشمه می‌گیرند.

یک گزارش نیویورک‌تایمز نشان می‌دهد برخی از فعالان روسی به دنبال هراس‌افکنی نسبت به 5G هستند. حدود یک سال پیش، تلویزیون روسی متعلق به دولت RT America گزارشی پخش کند و در آن هشدار داد شاید 5G مردم را بکشد.

یک کارگروه تشکیل شده در اتحادیه اروپا نیز در گزارش خود تاکید کرده است کمپین‌هایی تحت حمایت دولت‌ها یا بازیگران دولتی به دنبال بهره‌برداری‌های ژئوپلیتیکی از 5G و بهداشت عمومی جهان هستند.

یک منبع دیگر انتشار تئوری توطئه، روزنامه بلژیکی است که یک ادعای بی‌اساس علمی را چاپ کرد. در این روزنامه، 5G یک تهدیدکننده زندگی معرفی شده و بعد سعی کرده آن را به بیماری فراگیر در شهر ووهان چین ارتباط دهد.

بعدا پزشک عمومی که این نظریه و مقاله را نوشته بود؛ اعتراف کرد که یک بررسی کامل و علمی درباره این موضوع نداشته است.

چهار اپراتور اصلی انگلیس در بیانیه خود از مردم هم تقاضا کردند به این اخبار جعلی توجهی نکنند و اگر شاهد انتشار اخبار غلط بودند؛ آن را متوقف کنند.

منبع: + و +


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آخرین «نمونه» مقاوم – هر یک از اینها، آخرین چیزهای سالم به جا مانده در طول تاریخ هستند

از برخی جنبه‌های تاریخی چیزهای قالب توجهی به جا مانده، مثلا هزاران سکه از یک دوره تاریخ یا ده‌ها زره یا شمشیر یا کتاب‌های پوستی فراوان. اما برخی چیزها هم آنقدر نادر از بلایایی طبیعی و فساد و آتش‌سوزی‌های در امان مانده‌اند که تبدیل به آخرین…

هنرمندی با این تصاویر جالب پیش چشم ما مجسم کرده که اگر 10 بنای تاریخی و اسطوره‌ای معروف، سالم و…

یکی از جالب‌ترین چیز‌ها در مورد مطالعه تاریخ، یادگیری چیز‌های شگفت‌انگیزی است که نیاکان ما ایجاد کرده‌اند. اما برخی از یادگارهای آنها از بین رفته‌اند و فقط ویرانه‌های آنها باقی هستند و در مواردی همین ویرانه‌ها هم نیستند و فقط توصیف‌های متنی…

مجموعه باور نکردنی از عکس‌های تاریخی که توسط عکاسان آنها امضا و حاشیه‌نویسی شده

عکس بالا عکس اتاق موقعیت اضطراری است که توسط جو بایدن امضا شده است . لحظات پرتنش عملیات نپتون نیزه را نشان می‌دهد که نیرو‌های دریایی ایالات متحده به محوطه اسامه بن لادن یورش بردند. امضا کرد: ایمان را حفظ کن!مجموعه‌ای از عکس‌هایی که…

خاطره‌بازی‌ با هم‌خوابگاهی‌ها و هم‌خانه‌های کثیف زمان دانشجویی!

الان را نمی‌دانم، اما داشتیم هم‌خوابگاه‌هایی و هم‌اتاقی‌هایی که نظم و بهداشت برایشان اولویت نبود. شاید یک جور لج و لجبازی برای نامرتب بودن و نشان دادن بی‌حالی و غم فلسفی هم در کار بود.ظرف‌های نشسته که دست کم مواد غذایی داخلشان تخلیه…

ابر تورم آلمان در سال 1923 چه بر سر مردم آورد؟

به زمانی می‌رویم که یک آلمانی طبقه متوسط، ​​میلیاردها مارک در جیب خود حمل می‌کرد اما هنوز نمی‌توانست چیزی بخرد. یک قرص نان 200 میلیارد مارک قیمت داشت.با حقوق بازنشستگی یک هفته‌ای حتی یک فنجان قهوه را نمی‌شد خرید. سقوط آزاد ادامه داشت و…

شوخی با بناهای معروف و عجائب معماری دنیا یا میدجرنی – گمشده در ترجمه!

کاریکاتور شخصیت‌های مشهور را بسیار کشیده‌اند و دیده‌ایم، اما کشیدن کاریکاتور بناهای معروف زحمت بیشتری دارد. اما میدجرنی می‌تواند این زحمت را بسیار کمتر کند.کاربر شبکه اجتماعی دریت به نام mossymayn به تازگی این کار را کرده است:دروازه…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
2 نظرات
  1. مسعود می گوید

    این که میگن حضور اینترنت 5جی و بعد از اون بیماری کرونا در جهان کمک میکنه به دولت ها تا هم امکان و هم دلیل مناسبی برای کنترل شهروندها داشته باشن، به نظر شما خرافاته؟ مسلما سرایت ویروس از 5جی احمقانه هست اما این مطلب رو رسانه ها برای پوشاندن مطلب اصلی که گفتم بیان کردند. ساده اندیش نباشید

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      هیچ ربطی نداره. معتقدان می‌گن خود اینترنت فایو جی باعث بیماری می‌شه. چطوری این دو تا را به هم ربط دادین؟ منبع خبر ما هم مشخصه. رفرنس معتبر بیارین ازتون قبول کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5