احتمالا این ویژگی‌های مهم و تازه iOS 14 شما را غافل‌گیر می‌کنند

0

در اوایل آوریل امسال، برخی از ویژگی‌های جدید سیستم‌عامل iOS 14 فاش شد. اکنون کاربری به نام Hacker 34 که معمولا جزو پیشنهاددهنده‌های برتر به توسعه‌دهنده‌های اپل است؛ فیلمی از ویژگی‌های تازه این سیستم‌عامل منتشر کرده است که نشان می‌دهد باید منتظر چندین ویژگی مهم باشیم.

در این فیلم می‌بینیم چگونه ویجت‌ها به صفحه اصلی iOS افزوده می‌شوند یا درباره چندین ویژگی موجود در آیپد مانند Split Screen برای چند وظیفه‌گی یا داک‌های شناور صحبت می‌شود که روی آیفون نیز قابل استفاده خواهند شد.

از دیگر ویژگی‌های جذاب و تازه‌ای که در این فیلم می‌بینیم؛ اپلیکیشن جدید سوییچر، HUD کوچک‌تر، صفحه‌نمایش همیشه روشن، Emoji Bar در صفحه‌کلید برای بهبود کارایی و چند ارتقای نرم‌افزاری دیگر برای بهبود عمر باتری و پایداری بیشتر سیستم‌عامل است. سایت ۹To5Mac می‌گوید به طور کلی با یک صفحه خانگی جدید و باز طراحی شده روبرو هستیم که مثلا اجازه انتخاب پس‌زمینه را می‌دهد.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند در این نسخه از iOS شاهد یک پخش‌کننده توکار واقعیت افزوده نیز خواهیم بود. پیام‌رسان iMessage نیز چندین ویژگی جدید از جمله unsend را خواهد داشت و اینکه می‌توان فهرستی از اپلیکیشن‌ها را در صفحه اصلی مشاهده کرد.

ویژگی‌های جذابی که باید تا پاییز منتظرشان ماند

پشتیبانی بهتر از ماوس، قابلیتی به نام «Pencilkit» یا کارکترخوان برای خواندن نوشته‌های نمایش داده شده توسط اپل پنسیل و یکپارچه شدن اپلیکیشن‌های شخص ثالث با تصاویر پس‌زمینه از دیگر ویژگی‌هایی هستند که برخی سایت‌ها مانند ۹To5Mac گزارش دادند.

هنوز سیستم‌عامل iOS در حال توسعه است و بعید نیست شاهد ویژگی‌های تازه بیشتری باشیم. کارمندان و توسعه‌دهنده‌های اپل در خانه اجازه دارند با این سیستم‌عامل کار کنند و برخی مشکلات را گزارش بدهند تا در نسخه اصلی رفع شوند.

نسخه رسمی iOS 14 در ماه ژوئن و طی کنفرانس جهانی توسعه‌دهنده‌های اپل رونمایی می‌شود ولی مطابق رسم و عادت همیشگی این شرکت، در همان زمان برای کاربران عادی قابل دانلود و نصب نیست. همیشه نسخه جدید iOS به دست توسعه‌دهندگان می‌رسد تا در طول تابستان به طور کامل آن را آزمایش کنند و بعد در فصل پاییز برای همه کاربران منتشر می‌شود.

فیلم کاربر Hacker 34 از ویژگی‌های جدید iOS 14 را می‌توانید در این یوتیوب مشاهده کنید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.