حس دوگانه‌ام به سری فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای و ابتکار جالب یک هنرمند

0

دیروز دیدم که هنرمندی دست به کار جالبی زده است. او که گویا شیفته سری فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای بوده، تصاویری از شخصیت‌ها و نمادهای این سری فیلم‌ها را به نقاشی‌های مشهور اضافه کرده و ترکیبی جالب ایجاد کرده است.

اما این جنگ‌های ستاره‌ای چیستند که این همه محبوب شده‌اند. حس من نسبت به این سری فیلم‌ها دوگانه است. تصور می‌کنم اگر تاریخچه دیدن سکانس‌های کوتاه و تمنای تماشای قسمت‌های قدیمی آنها نبود و الان یک‌باره آنها را جلویم می‌گذاشتند، علاقه‌مندی خاصی نسبت به آنها نداشتم.

می‌توانم این موضوع را به نوستالژی فیلم‌های قدیمی تشبیه کنم که در دهه ۶۰ بارهای می‌دیدم و اگر دوباره آنها را برای تماشا جلویمان بگذارند به خاطر تحریک همان مسیرهای نورونی قدیمی برانگیزنده حس لذت و شعف، باز هم می‌بینیمشان.

جنگ‌های ستاره‌ای برای خودشان یک فرهنگ و یک امت علاقه‌مند ایجاد کرده‌اند. جالب است بدانید که چهارم ماه مه مصادف با پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت، روز جهانی «جنگ ستارگان» است و به همین مناسبت هواداران فیلم با برگزاری برنامه های متنوعی در کشورهای مختلف، تولید این مجموعه سینمایی را جشن می گیرند.

اما از سوی دیگر من از فیلم‌ها و آثار علمی تخیلی که با قوانین فیزیک سازگاری نداشته باشند و بیشتر حالت فانتزی داشته باشند، میانه‌ای ندارم. دوست دارم این فیلم‌ها و آثار اگر قرار است چیزی از فیزیک را نقض کنند، آن را با ظرافت و در موارد معدود انجام بدهند، نه اینکه از اول تا آخر فیلم پر از اشتباه باشد. (نقدی در مورد این فیلم از نظر نقض فیزیک و منطق را در اینجا بخوانید)

به همین خاطر الان حس و حالم به جنگ‌های ستاره‌ای دوگانه است. هم در پی آن هستم که قسمت‌های جدیدش را ببینم و هم اینکه هر بار با دیدن قسمت‌های جدید، با خودم می‌گویم که برای چه چیزی این همه وقت گذاشتی!

بگذریم! با هم گالری تابلوهای تغییریافته را ببینیم. در فرصت دیگری مشروح‌تر در این مورد خواهم نوشت. اینستاگرام این هنرمند را می‌توانید دنبال کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.