۲۰ عکس تاریخی که ذهنتان را مورمور می‌کنند!

0

آنچه جنگ بر سر این سرباز آورده

سال ۱۹۱۶ – این عکس در نبرد Flers-Courcelette بین آلمان‌ها و قوای فرانسه و انگلیس گرفته شده. جنون ناشی از هفته‌ها و ماه‌ها سر کردن در سنگرهای نمناک، عفونت و دیدن بدن قطعه قطعه دوستان. آن زمان به ناراحتی روانی ناشی از این امر شوک سنگر می‌گفتند که الان اصطلاح PTSD برای آن استفاده می‌شود.

دست چه کسی است

عکس ساده‌ای که در سال ۱۹۰۰ گرفته شده و کارگران زن یک کارخانه در ایرلند شمالی را نشان می‌دهد. در این میان و در شرایطی که همه دست‌ها را در جلو قلاب کرده‌اند، برخی دقت کرده‌اند و می‌پرسند که دست چه کسی بر روی شانه زنی است که در گوشه راست و پایین عکس قرار گرفته؟!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شاید مسئله به سادگی یک ویرایش جزئی عکس ناشیانه باشد!

سال ۱۹۳۱- دختران ماسک با ماسک ضدگاز در حال راهپیمایی

این عکس در سال ۱۹۳۱، زمانی که ژاپن به منچوری جمله کرد، گرفته شده. آن زمان وحشت زیادی به خاطر احتمال استفاده از سلاح شیمیایی در شهرها ایجاد شده بود

سال ۱۸۹۰ – روش‌های وحشتناکی که برای کنترل بیماران روانی استفاده می‌شد. این عکس در یک تیمارستان آلمانی گرفته شده.

سال ۱۹۲۵- آمریکا – مخترعی به نام هوگو گرنباخ ادعا می‌کرد که با این روش به صورت کامل جلوی حواس‌پرتی دانش‌آموزان را می‌گیرد. جریان اکسیژن هم که برقرار است!

کافه‌ای روشنفکری در پاریس که بین سال‌های ۱۸۹۲ تا ۱۹۵۰ فعال بود و دکوراسیونی داشت که می‌خواست که صحنه‌های رمان دوزح دانته را تقلید کند!

فوریه سال ۱۹۴۵، شهر زیبای درسدن آلمان بعد از اینکه متفقین ۴ هزار تن بمب روی آن ریختند و ۲۵ هزار نفر را کشتند. دست‌کم ۷۵ هزار ساختمان تخریب شد.

عصب‌شناس مشهور قرن نوزدهم گیلیام بنجامین آماند دوشن در حال تحریک الکتریکی عضلات صورت برای بررسی نحوه‌ای که آنها به صورت حالت می‌دهند.

پرت شدن نوجوان از هواپیما. یک نوجوان ماجراجو در سال ۱۹۷۰ از خانه فرار کرد و به فرودگاه سیدنی رفت و به چرخ‌های یک هواپیمای DC-8  چسبید تا به این ترتیب به توکیو برود!

همزمان یک عکاس آماتور در حال عکسبداری از صحنه بود و متوجه سقوط مرگبار نوجوان شد.

نه اینها آدم‌ها واقعی نیستند. اینها مجسمه‌های مومی موزه مادام توسو در سال ۱۹۲۵ هستند. این عکس بعد از وقوع یک آتش‌سوزی گرفته شده. آتش مهار شد و مجسمه‌ها بعد ترمیم شدند.

مرگ بوکسور: در جریان پیکاری در ۲۴ می سال ۱۹۱۳ بوکسوری به نام لوتر مک‌کارتی بعد از دریافت ضربه کاری می‌میرد. این عکس لحظاتی قبل از مرگ او را نشان می‌دهد.

این یک عروسک است یا شخصی که ماسک بر چهره دارد؟!

در حقیقت این جسد ماریا النا میلاگرو دو هایوس است که با واکس و رزین پوشیده شده.

یک تکنسین رادیولوژی آلمانی به نام کارل تنزلر به صورت دیوانه‌واری عاشق او بود. زمانی که عشقش در سال ۱۹۳۱ درگذشت؛ او جسد او را دزدید، چشم‌های شیشه‌ای جانشین چشم واقعی او کرد و هفت سال تمام جسد را نگه داشت!

سال ۱۹۴۰- آیین مذهبی سنتی در یکی از شهرهای اسپانیا.

پنچم آوریل سال ۱۹۶۹ – تظاهرات صلح سنترال پارک در اعتراض به جنگ ویتنام و مردی که ماسک خوک بر سر دارد.

می ۱۹۴۸- تصویر ترنی بعد از انفجار دیگ بخارش در اوهایوی آمریکا

سایه هیروشیما – اگر خوب نگاه کنید سایه مردی را روی پله‌ها می‌بینید. بعد از انفجار بمب اتمی در ۵ آگوست ۱۹۴۵ در هیروشیما، آنهایی که نزدیک محل انفجار بودند؛ به خاطر حرارت زیاد تقریبا بخار شدند و چیزی از پیکر آنها باقی نماند.

سال ۱۸۷۰- توده بزرگ جمجمه‌های گاومیش‌های کوهان‌دار قتل عام شده. فقط در عرض ۵۰ سال جمعیت این حیوانات از ۳۰ میلیون به ۳۰۰ راس رسید.

سال ۱۹۶۲- ونزوئلا – در جریان یک شورش سربازی تیر می‌خورد و یک کشیش در حال تسلی دادن به او در آخرین دقایق زندگی‌اش است. این عکس در سال ۱۹۳ برنده جایزه پولیتزر شد.

دالیای سیاه نام مستعاری است که به الیزابت شرت آمریکایی داده شد. وی در سال ۱۹۴۷ قربانی قتلی اسرار آمیز شد که پوشش بی‌ سابقه رسانه‌های خبری را بدنبال داشت. او را به دلیل چهره رنگ پریده و لباس‌های مشکی که می‌پوشید «دالیای سیاه» می‌خواندند. نام مستعار او ممکن است از یک فیلم نوآربه نام کوکب آبی که در آوریل سال ۱۹۴۶ منتشر شد گرفته شده باشد.

مراسم هالووین در سال ۱۹۰۵ – زمانی که این مراسم جنبه تفریحی کمتری داشت و واقعا سعی در هراسناک‌تر شدن البسه و تزئینات می‌کردند.

   

پستهای اخیر

و سرانجام پخش سریال لوکی از دیزنی پلاس شروع شد – چرا باید ببینیم؟!

اگر اهل کتاب کامیک مارول باشید، حتما شخصیت لوکی را می‌شناسید. او یک ضدقهرمان و برادر ثور است. او شخصیتی است که 1949 توسط استن لی و تصویرگر مشهور -جان کربی- خلق شد. او در دنیای کتاب‌های کامیک شخصیت مهمی است و حتی بر اساس یک نظرسنجی در سال…

با ویژگی شگفت‌انگیز «Live Text» در iOS 15 از هر متنی عکس بگیرید و جای دیگری کپی کنید

شاید «Live Text» جالب‌ترین ویژگی در سیستم‌عامل‌های iOS 15 و macOS Monterey و iPadOS 15 باشد که به تازگی از سوی اپل معرفی شدند. این ویژگی کلمات را از درون تصاویر بیرون کشیده و به شما اجازه می‌دهد در برنامه‌ها، یادداشت‌ها، ایمیل‌ها و جاهای…

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.