سخنی با صاحبان کسب‌وکارها: تایپ ده انگشتی چگونه کسب‌وکار شما را تغییر می‌دهد؟

0

رپورتاژ

تایپ ده انگشتی به مهارت تایپ کردن با ده انگشت بدون نگاه کردن به صفحه کیبورد گفته می‌شود. امروزه تایپ ده‌انگشتی نه یک مهارت، بلکه یک ضرورت است. در بسیاری از مشاغل از بازاریابی و طراحی گرفته تا برنامه‌نویسی، تولید محتوا، گزارش‌نویسی، خبرنگاری و… به مهارت تایپ ده انگشتی و سریع، نیاز مبرم وجود دارد. با این وجود تعداد کمی از کارفرمایان به اهمیت تسلط به تایپ ده انگشتی پی برده‌اند و در آزمون‌های ورودی خود به آن توجه می‌کنند. با مطالعه این مقاله شما قانع می‌شوید که تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی را در دوره‌های آموزشی کارکنان خود بگنجانید!

چرا باید تایپ ده انگشتی یاد بگیریم؟

برای کسانی که بیشتر وقت خود را پشت کامپیوتر کار می‌کنند و کار آنها وابسته به کامپیوتر است، تایپ دوانگشتی به هیچ عنوان پذیرفته نیست. در یک سازمان بزرگ انتظار می‌رود که کارکنان منشی خود باشند و بتوانند کارهای بیشتری را شخصاً انجام دهند. با یادگیری تایپ ده انگشتی کارکنان شما می‌توانند ساعت‌های بی‌شماری را که در زمان صرفه‌جویی می‌کنند، صرف کارهای مفیدتری کنند، بهره‌وری خود را بالا ببرند و در یک فضای رقابتی، خلاقانه‌تر کار کنند.

اکنون که شیوع بیماری کرونا باعث شده کلاس‌های دانش‌آموزان و دانشجویان به صورت آنلاین برگزار شود، این مهارت دیگر مختص کسانی که وارد بازار کار شده‌اند، نیست و آموزش آن باید از سنین پایین‌تر آغاز شود. با اختصاص دادن فقط یک ساعت در روز به تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی، در مدت زمان کوتاهی نتایج مثبت آن را خواهید دید.

مزایای آموزش تایپ ده انگشتی به کارکنان

آموزش تایپ ده انگشتی به کارکنان هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است. کارایی، بهره‌وری، چندوظیفه‌ای و مهارت مدیریت زمان، با گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت با کمترین هزینه و تنها با تمرین مستمر افزایش می‌یابد.

مدیریت زمان

در سازمان‌های بزرگ مدیریت زمان اهمیت زیادی دارد و معمولاً به عنوان یکی از دوره‌های بدو خدمت، به کارکنان آموزش داده می‌شود. یادگیری تایپ ده انگشتی یکی از عواملی است که به طور غیرمستقیم در مدیریت زمان موثر است و بهره‌وری کارکنان را بالا می‌برد. به این ترتیب فشار کار کمتر می‌شود و کارکنان شما می‌توانند با ذهن باز و خلاق، وقت خود را صرف کارهای مفیدتری بکنند. در یک سازمان بزرگ، مجموع زمانی که کارکنان با آموزش و تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی صرفه‌جویی می‌کنند، شما را شگفت زده می‌کند. با تایپ ده انگشتی در هر سال، ۲۱ روز صرفه جویی می‌شود! حالا این رقم را در تعداد کارکنان خود ضرب کنید تا به معجزه تایپ ده انگشتی ایمان بیاورید!

افزایش تمرکز

یکی از اثرات یادگیری تایپ ده انگشتی این است که باعث افزایش سطح تمرکز می‌شود. هنگام تایپ ده انگشتی رشد ذهنی شناختی تسریع می‌شود و کاربر مهارت تایپ کردن تفکرات خود (think type) را پیدا می‌کند. یعنی می‌تواند آنچه را که در ذهنش می‌گذرد، بدون فکر کردن و مانند یک جریان سیال تایپ کند. تایپ ده انگشتی ذهن کارکنان شما را درگیر نمی‌کند، برعکس ذهن آنها را برای ایده‌ها و افکار جدید باز می‌کند.

ارتقاء حرفه‌ای

تایپ کردن به صورت کارآمد، تصویر حرفه‌ای کارکنان شما را به نحو قابل ملاحظه‌ای ارتقاء می‌دهد. اگر کارکنان شما قادر باشند با سرعت و دقت بالا تایپ کنند، با اعتماد به نفس بیشتری کار می‌کنند و اوضاع تحت کنترل آنها خواهد بود. به یاد داشته باشید، یک تصویر حرفه‌ای تاثیرگذار برای چشم‌انداز کسب‌وکار شما بسیار مهم و تاثیرگذار است.

سلامت جسمی

یکی دیگر از مزایای یادگیری تایپ ده انگشتی حفظ سلامت جسمی کارکنان است. هنگام تایپ ده انگشتی بدن، دست‌ها، مچ دست، انگشتان و مهم‌تر از همه گردن و شانه‌ها، در وضعیت صحیح قرار می‌گیرند. سندروم تونل کارپال، آسیب فشار تکراری و اختلالات اسکلتی عضلانی، سندرم پشت خلفی گردن، کشیدگی کمر، درد آرنج و صدمات دیسک از بیماری‌های مزمنی هستند که در نتیجه کار مداوم با کامپیوتر و تایپ کردن مستمر ایجاد می‌شوند. سلامت جسمی کارکنان علاوه بر این که روحیه جمعی محیط کار را تقویت می‌کند، هزینه‌های جنبی سازمان ناشی از غیبت کارکنان در مدت درمان را هم کاهش می‌دهد.

پرورش سایر مهارت‌ها

یادگیری تایپ ده انگشتی باعث می‌شود کارکنان شما در کار با کامپیوتر حرفه‌ای‌تر عمل کنند. البته این فقط به کامپیوتر محدود نمی‌شود و در همه کارهای دیگر نیز نمود پیدا می‌کند. تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی دقت و تمرکز کارکنان شما را تقویت می‌کند. بازتاب این تمرکز را در آینده در سایر امور جاری سازمان خواهید دید. افزایش بهره‌وری کارکنان عامل موثری در بازگشت سرمایه به سازمان شما است.

از کجا شروع کنم؟

تایپون یک سایت جامع و کامل برای یادگیری و تمرین آنلاین تایپ ده انگشتی فارسی، انگلیسی و اعداد است. با استفاده از این سایت هوشمند، می‌توانید بدون نصب نرم‌افزار و بدون نیاز به خرید کتاب و یا جزوه، تایپ ده‌انگشتی را یاد بگیرید و تمرین کنید و یک تایپیست حرفه‌ای شوید.

محیط تایپون به سادگی طراحی شده و کار کردن با آن بسیار راحت است. برای شما شش درس رایگان تایپ فارسی، پنج درس رایگان تایپ انگلیسی و سه درس رایگان تایپ اعداد در نظر گرفته‌ایم تا قبل از این که ثبت‌نام کنید و به جمع کاربران تایپون بپیوندید، با محیط آن آشنا شوید.

برای ثبت نام در تایپون همه اطلاعاتی که باید وارد کنید، آدرس ایمیل و رمز عبور است. حالا طرح موردنظرتان را انتخاب کنید و «ثبت نام و پرداخت» را بزنید. تمام! تست سرعت تایپ، تنظیم مشخصات کیبورد، گزارش پیشرفت و محاسبه دقت و تعداد خطاهای تایپی، از دیگر امکانات تایپون را هستند.

تایپ ده‌انگشتی مهارتی است که همه به آن نیاز داریم. ما آن را به ساده‌ترین شکل به شما یاد می‌دهیم. هرگز برای یادگیری دیر نیست، همین الآن شروع کنید!

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.