آیا واکسن کرونا، انسان‌ها را عملا به عصر ترابشریت یا ترانس‌هیومنیسم می‌برد؟

0

دو سال پیش، در اکتبر سال ۲۰۱۸، خبرنگار فوربس، همراه با مشاور ایالات متحده در زمینه هوش مصنوعی و یک استاد دانشگاه یو سی اروین، اعلام کردند که تبدیل انسان‌ها به ترابشر یا ترانس‌هیومن، نزدیک‌تر از چیزی است که تصور می‌کنیم.

در این چند ساله، البته بیشتر مبنای این حرف، پیوند سریع انسان و فناوری بوده است. روز به روز ما بیشتر توانایی‌های خود را با استفاده از چیزهایی مانند اینترنت، هوش مصنوعی، وسایل و گجت‌های پوشیدنی و اسکلت خارجی، افزایش می‌دهیم.

هدف نهایی جنبش تراانسان‌سازی یا انسان ۲.۰ این پاست که زیست‌شناسی کالبد انسان و فناوری با هم درآمیزند.

دو نظریه‌پرداز و عملگرای این جنبش را هم که می‌شناسید: یکی ری کورزویل است که از سال ۲۰۱۲ مهندس ارشد گوگل است و دیگری ایلان ماسک (موسس اسپیس ایکس و تسلا)


اما رونمایی از واکسن کرونا و استفاده قریب الوقوع از آن، اندیشه دیگری را برانگیخته است.

این واکسن، برخلاف واکسن‌های روتینی است که ما تا به حال از آنها استفاده می‌کردیم. در واکسن‌های روتین ویروس یا باکتری ضعیف شده یا اجزایی از آنها، باعث برانگیخته شدن واکنش سیستم ایمنی می‌شدند.

اما واکسن کرونا مبتنی بر mRNA است. آر ان ای پیام رسان Messenger RNA (mRNA) یک نوع از RNA هست که یک برنامه ژنتیکی را برای تولید یک محصول پروتئینی(پلی پپتید)، رمز(کدینگ) می‌کند.

این mRNA نوعی از پروتئین سطح ویرویس کرونا موسوم به پروتئین SARS-CoV-2 را کد می‌کند تا توسط بدن انسان ساخته شود. ساخته شدن این پروتئین در نهایت باعث پاسخ سیستم ایمنی بدن انسان می‌شود.

سخن اصلی این است که واکسن مبتنی بر mRNA بدن ما را به بدن دیگری تبدیل می‌کند که به صورت اولیه برای آن برنامه‌ریزی نشده بود و این می‌تواند مجوزی ضمنی برای این باشد که در آینده بیولوژی بدن انسان، مقاوم‌تر در برابر بیماری‌ها شود و یا حتی ارتقا پیدا کند.

منبع organicconsumers
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.