گوشی موبایل این شرکت ژاپنی اجازه گرفتن هرگونه عکس نامناسب و برهنه را از خریدارش و یا افراد دیگر نمی‌دهد!

0

گاهی افراد به دوستان خود اطمینان می‌کنند و در برهه‌هایی از زندگی به هر دلیل، عکس‌هایی خاص در پیامرسان‌ها به آنها می‌دهند. پشیمیانی خیلی زود معمولا به سراغ این افراد می‌آید. از یک طرف عمری ممکن است شهامت مخالفت با مخاطب خود به هر دلیل نداشته باشند، چون گیرنده عکس آشکارا یا تلویحا اشاره می‌کند که عکس‌های خصوصی‌شان را در اختیار دارد و از سوی دیگر ممکن است آنها به این نتیجه برسند که اصلا ایجاد چنین رابطه‌ای از بیخ و بن اشتباه بوده.

به هر ترتیب، یک شرکت ژاپنی به توجه به این مشکل و نیز با هدف مهم‌تر حفاظت از کودکان از غلطیدن در چنین ورطه‌هایی گوشی موبایلی ساخته که ادعا می‌کند به کمک هوش مصنوعی جلوی گرفتن عکس‌های نامناسب را می‌گیرد و اجازه ثبت عکس‌های برهنه دوربین را در حافظه گوشی نمی‌دهد.

این گوشی Tone e20 نام دارد و قطعا شرکت Tone متوجه دغدغه‌های والدین بوده و با پیشبینی چنین بازار هدفی این گوشی را ساخته است.

گرچه همان طور که حتما به نظرتان می‌رسد، در آینده شاید بهتر باشد یک نرم افزاری کنترلی والدین بر گوشی‌های موبایل توسعه یابد که امکان گرفتن عکس‌های خاص را در دوران کودکی، سد کند.

این گوشی البته مختصات سخت‌افزاری در حد پرچم‌دارها ندارد و یک گوشی نسبتا اقتصادی محسوب می‌شود.

یک صفحه نمایش ۶.۲ اینچی از نوع IPS  – چهار گیگ رم و ۶۴ مگ حافظه داخلی، دوربین پشت با سه حسگر و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی سلفی دارد. قیمتش هم در بازار ژاپن ۱۸۰ دلار است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.