هک شدن وسیله عفاف متصل به اینترنت این مرد، برایش دردسر آفرید!

0

چنان که افتد و دانی، از زمان‌های خیلی قدیم تا حالا ابزارهایی برای حفظ عفاف هم مردان و هم زنان طراحی شده بود که به صورت «سخت‌افزاری» جلوی ارتکاب گناه را می‌گرفتند و باز چنان که افتد و دانی از همان زمان‌ها، این وسایل باگ‌هایی داشتند و هک می‌شدند!

چینی‌ها هم که می‌دانید این سال‌ها هر چیزی که تصورش را کنید می‌سازند. یکی از این شرکت‌ها قفس به اصطلاح عفافی می‌فروشد که اندام جنسی مرد را در خود احاطه می‌کند و یک زوج می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن آن مشخص کنند که در چه زمان و مکانی وسیله آنلاک شود!

سم سامرز هم یکی از کسانی بود که این گجت متصل به اینترنت را تهیه کرده بود. اوضاع داشت برای این زوج که البته از هم دور هم بودند خوب پیش می‌رفت و به ضرب و اجبار هم که شده بود، مرد راه خیانت را پیش نگرفته بود و پاکدامنی پیشه کرده بود که روزی سامرز، پیام عجیبی در اپ دریافت کرد:

اینکه تا وقتی هزار دلار به صورت بیت کوین ندهی، خبری از آنلاک شدن نیست!

سامرز به سایت Motherboard گفته که اول گمان کرده که زوج‌اش قصد تلکه کردن او را دارد و یا می‌خواهد با او شوخی کند. اما وقتی پاسخ نفی قطعی او را شنید متوجه شد که قضیه جدی است و واقعا هک شده است.

اگر او قبل خرید بیشتر تحقیق می‌کرد متوجه می‌شد که پژوهشگران امنیتی قبلا هشدار داده بودند که API وسیله دارای رخنه است و خطر هک شدنش‌اش است. اما آقای سامرز این تحقیق را انجام نداده بود.

سامرز به خاطر حساسیت داستان، تسلیم شد و هزار دلار برای هکر فرستاد. اما هکر طمعکار، وقتی پول را گرفت، تقاضای مبلغ بیشتری کرد.

دست آخر این زوج عقلشان را روی هم گذاشتند و یک کاتر مناسب خریدند. فرایند آزادسازی موفق بود، اما زخمی روی بدن سامرز ایجاد شد تا یک ماه آزارش می‌داد.

خلاصه اینکه اینترنت اشیا و وسایل متصل به اینترنت همیشه خطر هک شدن دارند. خودتان را در معرض آسیب قرار ندهید. مخصوصا با محصولات شرکت‌هایی که از نظر امنیتی همیشه مشکل دارند!

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.