۹ ترفند پیشنهادی اپل برای کنترل حریم خصوصی در آیفون

تنظیمات تغییر حریم خصوصی در iOS

0

اپلیکیشن Apple Tips مدت زیادی است که در iOS وجود داشته و طی سالیان گذشته مدام با محتوای جدیدی به‌روزرسانی می‌شود.

این روزها شاهد ارائه مجموعه جدیدی از نکات حریم خصوصی به توصیه اپل برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی آیفون هستیم. در حقیقت، اپل طی ماه‌های گذشته، بیش از هر زمان دیگری به حریم خصوصی کاربران و محافظت از آن اهمیت داده است.

اپل در این مدت انواع تلاش‌ها مانند ارائه منابع جدید برای اطمینان کاربران از حریم خصوصی‌شان، افزودن ویژگی برای ردیابی تبلیغات که قرار است به‌زودی عرضه شود، برچسب‌های حریم خصوصی در اپلیکیشن‌های iOS، تبلیغات حریم خصوصی جدید و حتی کنترل فعالیت‌های گوگل را انجام داده است.

حالا، در تازه‌ترین اقدام این شرکت شاهد پیشنهاد ۹ ترفند از سوی اپلیکیشن Tips اپل برای به دست گرفتن کنترل اطلاعات‌مان در گوشی آیفون هستیم. این ترفندها به ما نشان می‌دهند چگونه تنظیمات حریم خصوصی آیفون و البته آیپد را به نفع خودمات تغییر دهیم.

احتمالا شما از برخی یا بسیاری از موارد اطلاع دارید اما ممکن است چیزی جدیدی باشد که بهتر است یاد بگیرید. همیشه یک بازبینی روی حریم خصوصی و امنیتی خودتان در یک گوشی اتفاق خوبی است. به ویژه این روزها که بحث سوءاستفاده از اطلاعات توسط پیام‌رسان‌ها و از جمله هیاهوی واتساپ داغ است و بیشتر از هر زمان دیگر مردم متوجه حریم خصوصی‌شان شدند.

۹ ترفند پیشنهادی اپل برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی

اگر شما اپلیکیشن Tips اپل را ندارید؛ می‌توانید آن را از روی اپ‌استور دانلود و نصب کنید. این برنامه رایگان است و روی تبلت‌های آیپد هم کار می‌کند.

ممکن است اعلانی درباره مجموعه جدیدی از تنظیمات حریم خصوصی روی نمایشگر آیفون مشاهده کنید ولی اگر هنوز این اعلان برای شما نمایش داده نشده است؛ اپلیکیشن Tips را باز کنید.

صفحه را به سوی پایین سوایپ کرده و گزینه Privacy را پیدا کنید.

اکنون ۹ ترفند تغییر تنظیمات حریم خصوصی آیفون را مشاهده می‌کنید که شامل: لاگین با آی‌دی اپل، تولید خودکار رمزعبور با iOS، بررسی پیشنهادات امنیتی داده شده درباره رمزعبور، آگاهی از برنامه‌هایی که مجوز استفاده از دوربین/میکروفون گوشی شما را دارند، مخفی کردن قابلیت پیش‌نمایش پیام‌ها، نحوه اشتراک‌گذاری مکان تقریبی خودتان، مخفی کردن تصاویر در کتابخانه خودتان، استفاده از وب‌گردی و مرورگرهای وب امن و خصوصی و بررسی گزارش‌های حریم خصوصی سافاری است.

اپل می‌گوید اگر این ۹ تنظیم یا ترفند محافظت از حریم خصوصی را انجام دهید؛ تقریبا دیگر نباید نگرانی بابت اطلاعات خود روی آیفون و آیپد داشته باشید.


منبع 9to5mac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.