قابلیت Live Rooms به اینستاگرام آمد: برگزاری لایوهای ۴ نفره برای جلسات کاری، تاک شو و گپ‌های تصویری

لایو اینستاگرام رقیب جدیدی برای کلاب هاوس و توییچ

0

اینستاگرام به دنبال حضور همزمان افراد بیشتری در لایوها است. به همین منظور، امروز از قابلیت «Live Rooms» رونمایی کرد که اجازه می‌دهد تا ۴ نفر به طور همزمان در یک گفت‌وگوی زنده حضور داشته باشند.

پیش از این، فقط دو نفر می‌توانستند در لایو اینستاگرام با هم ارتباط تصویری داشته باشند ولی اینک با قابلیت «Live Rooms» به ۴ نفر افزایش یافت. این ویژگی برای کل کاربران جهان قابل استفاده است و به تدریج در دسترس آن‌ها قرار می‌گیرد.

اینستاگرام در وبلاگ خود می‌نویسد که امیدوار است با «Live Rooms» مردم به شروع «talk show or a podcast» و «jam session» در لایوهای خود کنند. اینستاگرام می‌گوید با این قابلیت می‌توان جلسات کاری و هماهنگی، جلسات آموزشی و ارائه در لایوها برگزار کرد.

لایوهای با تعداد افراد بیشتر به این معنی است که مخاطبان می‌توانند افراد بیشتری را مشاهده کرده و در نتیجه تعداد فالورها در لایوها افزایش پیدا خواهد کرد. همه فالورها می‌توانند افراد حاضر در لایو روم را مشاهده کرده و براساس اعلان‌هایشان به آن‌ها سنجاق شوند.

این قابلیت جدید اینستاگرام را می‌توان با اپلیکیشن Clubhouse مقایسه کرد که یک شبکه اجتماعی صدا است و به مردم اجازه می‌دهد همزمان در لایو روم‌ها حاضر شوند. بیشتر از ۱۰ کاربر می‌توانند به طور همزمان صحبت کنند و یک لایو روم می‌تواند پذیرای ۸ هزار کاربر باشد.

رونق لایو روم‌ها در پاندمی کرونا

فیسبوک اعلام کرده بود که به دنبال ساخت یک رقیب برای این برنامه است و اکنون لایوهای اینستاگرام می‌توانند کاربرانی که هنوز به Clubhouse دسترسی ندارند را به سوی خود جلب کنند. اپلیکیشن Clubhouse فعلا فقط روی iOS ارائه شده است.

برخلاف کلاب هاوس، اینستاگرام در لایوها مردم را مجبور به حضور تصویری و ویدئویی می‌کند تا از این طریق روی بحث‌های زیبایی و محیط‌های فتوژنیک فشار بیاورد. کلاب هاوس در حال رونق است و فقط به یک گوشی تلفن همراه نیاز دارد. مردم می‌توانند در حال پیاده‌روی، در اتومبیل یا در هر مکان دیگری وارد لایو روم‌ها شده و با صدای بلند صحبت کنند.

همچنین، می‌توان قابلیت لایو روم اینستاگرام را با «Squad Stream» توییچ مقایسه کرد. در یک سال اخیر و با شیوع ویروس کرونا، نرم‌افزارهای تماس ویدئویی و ارتباط تصویری رونق زیادی گرفته و مردم از آن‌ها استقبال کردند. بسیاری از جلسات کاری رسمی یا جلسات همکاری و ارتباطی چندنفره در فضای آنلاین برگزار می‌شود و اینک لایو روم اینستاگرام می‌تواند محلی برای تبادل اطلاعات و ارتباطات باشد.

اینستاگرام اعلام کرده ویژگی «Live Rooms» از طریق یک به‌روزرسانی درون برنامه‌ای به تدریج در دسترس کاربران سراسر جهان قرار می‌گیرد. شاید امروز روی اپلیکیشن اینستاگرام خود به این قابلیت دسترسی نداشته باشید ولی اگر کمی صبور باشید؛ در روزهای آینده می‌توانید لایوهای ۴ نفره را تجربه کنید.

برای استفاده از ویژگی «Live Rooms» باید صفحه‌نمایش را به سمت چپ سوایپ کرده و گزینه لایو دوربین را انتخاب کنید. در ادامه روی آیکون Rooms ضربه زده و میهمان‌ها را اضافه کنید. هم می‌توانید با افرادی که فالور شما هستند؛ لایو داشته باشید و هم برای افرادی که علاقه‌مند هستید؛ دعوت‌نامه بفرستید.

همانند لایوهای دو نفره، برگزارکنندگان لایو می‌توانند یک کاربر را مسدود و بلوکه کرده تا به استریم زنده دسترسی نداشته باشد.

منبع ورج
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.