نوجوانی که توییتر جو بایدن و بیل گیتس را هک کرده بوده به ۳ سال زندان محکوم شد

0

یک هکر ۱۸ ساله که سال ۲۰۲۰ تعدادی از اکانت‌های افراد مشهور را هک کرده بود و با گذاشتن پیام‌های عجیبی در آن می‌خواست پولی به صورت بیت کوین به جیب بزند، به ۳ سال زندان محکوم شده است.

گراهام ایوان کلارک، در زمان انجام هک‌ها، ۱۷ ساله بود، او اکانت‌هایی مانند توییتر جو بایدن، بیل گیتس و کیم کارداشیان را هک کرده بود.

وقتی او به آنها دسترسی پیدا کرد، لینکی در انها قرار داد و ادعا کرد که به هیر میزان بیت کوین اگر از طریق همان لینک ارسال شود، به میزان دو برابر به فرستنده، برگشت داده خواهد شد!

بر اساس اسناد دادگاه، او از این طریق ۱۰۰ هزار دلار به جیب زد که البته این مبلغ را برگردانده است.

البته او با همکاااااااری یک کارمند توییتر موفق به این کار شد.

این موضوع دردسر زیادی برای توییتر ایجاد کرد. طوری که توییتر مجبور شد به صورت موقت فعالیت همه اکانت‌های تایید شده یا ورتیفای شده را به مدت چند ساعت متوقف کند.

چند روز بعد کلارک که آن موقع دبیرستانی بود دستگیر شد.

در جریان دادرسی کلارک موافقت کرد که به جرم خود -کلاهبرداری سازماندهی شده – اعتراف کند. جرمی که می‌توانست برای او حداکثر ۳۰ سال زندان هم در پی داشته باشد.

اما حالا میزان محکومیت او ۳ سال است. او قسمتی از این محکومیت را در ندامتگاه جوانان سپری خواهد کرد و جالب است بدانید که در این مدت اجازه دسترسی به دستگاه‌های الکترونیک بدون نظارت را نخواهد داشت و نمی‌تواند از شبکه‌های اجتماعی استفاده کند.

۸ ماهی هم که او منتظر طی شدن روند دادرسی بوده، به عنوان قسمتی از دوران محکومیت او محاسبه خواهد شد.

پرونده هنوز کامل بسته نشده و دو شخص دیگر به نام میسون شپارد از انگلیس و نیز نیما فاضلی از اورلاندو هم که در هک مشارکت داشته‌اند، باید دادرسی شوند.

منبع: گاردین

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.