حالا حتی در حین آپلود یک ویدئو در یوتیوب، در صورتی که مشمول کپی رایت باشد، اخطار دریافت می‌کنید و جریمه می‌شوید!

0

ایراد کپی رایت در یوتیوب و نیز در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، وجهی دوگانه دارند. هم لازم هستند و هم اینکه گاهی سختگیرانه جلوی کار مثلا یک منقد فیلم و موسیقی را می‌گیرند و در مواردی هم جلویی محتوایی که مربوط به دهه‌ها پیش است، مثلا یک تکه فیلم خبری کوتاه گرفته می‌شود.

یوتیوب همان طور که می‌دانید سامانه خودکار تشخیص محتوای تحت کپی رایت دارد. اما به تازگی این سامانه پیشرفته‌تر شده و حتی پیش از تکمیل آپلود ویدئو، یعنی در حین آپلود هم می‌تواند تشخیص بدهد که نقض کپی رایت صورت گرفته است.

این ویژگی جدیدا، اصلاحا Checks نامیده می‌شود. ایده کلی این است که سازنده محتوا، هشدار کپی رایت را دریافت کند و یا بداند که ویدئو هیچ عایدی از طریق نمایش آگهی به خاطر نامناسب بودن آن نخواهد داشت.

البته هنوز هم ممکن است ویدئوی شما در حین ویدئو اخطاری نگیرد و بعد از آن تکمیل آپلود، اخاطر دریافت کند.

این ویژگی برای ما می‌تواند خوب باشد، چون آپلود ویدئوهای باکیفیت بالا برای یوتوبرهای ما خیلی دشوار است و اگر قرار است ویدئو اخطاری دریافت کند، چه بهتر که در همان حین آپلود تهیه‌کننده ویدئو، متوجه شود. معمولا حدود ۴ دقیقه طول می‌کشد که Checks محتوا را بررسی کند. به نظرم سرعت آپلود در فرنگستان آنقدر بالا باشد که دست‌کم در مورد محتواهای کوتاه، پیش از دست به کار شدن Checks، آپلود ویدئو تمام‌شده باشد!

Checks به تهیه‌کننده ویدئو قسمت‌هایی از ویدئو را که مشکل دارند، گوشزد می‌کند تا بتواند نسبت به رفع مشکل آنها اقدام نماید. البته تهیه‌کننده در صورتی که مطمئن باشد، محتوایش ناقض کپی رایت نیست، می‌تواند اعتراض کند، اما خب، اینکه چقدر نیروی انسانی یوتیوب پاسخگو باشد، معلوم نیست.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.