قسمت دوم فیلم یک مکان ساکت – معرفی، نقد و بررسی – A Quiet Place Part II 2020

0

اکران قسمت دوم فیلم یک مکان ساکت امید‌ها به بازگشایی سینما‌ها را افزایش داده است. هر روز که می‌گذرد، هر روز که تعداد واکسن‌زده‌ها بیشتر می‌شود، اوضاع و احوال کار‌ها هم بهتر می‌شود. حالا سینماداران امیدوارند که به زودی بتوانند با حداکثر ظرفیتشان کار کنند. شرکت‌های فیلمسازی منتظرند تا مردم خیالشان بابت بیماری راحت شود و بتوانند به سالن‌ها بیایند. درحالی که اکران فیلم‌ها به شکل آنلاین هم در دستور کار است ولی موضوع مهم‌تر این است که سینما‌ها بتوانند فیلم‌های بزرگ هالیوود را اکران کنند.

از وقتی معلوم شد که فیلم تازه گای ریچی با استقبال تماشاگران روبه رو شده همه منتظرند تا شرکت‌های فیلم‌سازی برگ برنده‌شان را رو کنند. این هفته یکی از آن فیلم‌ها اکران شد؛ قسمت دوم فیلم ترسناک «یک مکان ساکت» اوضاع را دگرگون کرد. آن طور که گزارش‌ها می‌گوید با اکران فیلم جدید «یک مکان ساکت» رکورد فروش در اولین آخر هفته اکران در سینما‌های آمریکا در دوران پاندمی شکسته شد.

خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی نوشته که مدیران استودیویی سراسر هالیوود حالا نفس راحتی کشیده‌اند چون بعد از سالی سخت برای سینما‌ها، باکس آفیس آمریکای شمالی دوباره دارد نشانه‌هایی از زندگی و موفقیت را نشان می‌دهد. این امیدواری تا حدود زیادی به خاطر اکران قسمت دوم فیلم «یک مکان ساکت» ساخته جان کرازینسکی ایجاد شده که توانسته در روز‌های بین جمعه تا یکشنبه فروش چشمگیر ۴۸ میلیون دلاری را رقم بزند وباثبت بزرگترین فروش سه روز افتتاحیه در کل دوران پاندمی، از همه انتظار‌ها فراتر برود. راستش همه منتظر غافلگیری بودند و این غافلگیری از فیلمی ترسناک ایجاد شد نه پروژه‌ای مثل «تنت» که بی‌خودی سروصدا کرده بود.

این فیلم محصول پارامونت پیکچرز در حال حاضر در ۳۷۲۶ سالن سینما پخش می‌شود و انتظار می‌رود تا پایان دوشنبه که در آمریکا روز یادبود و تعطیل رسمی است، ۵۸ میلیون دلار بفروشد. این رقم قابل توجه است چون فاصله زیادی با رقم فروشی ندارد که انتظار می‌رفت پیش از پاندمی بتواند کسب کند. فیلم در ابتدا قرار بود مارس ۲۰۲۰ پخش شود اما به دلیل بیماری لعنتی کرونا به تعویق افتاد. آن روز‌ها همه فکر می‌کردند کمتر از یک س ال زمان لازم است تا همه چیز به شرایط عادی برگردد. حالا معلوم شد چیزی بیش از این‌ها لازم است. با این همه اکران فیلم «یک مکان ساکت» وضع را بهتر کرده است. اگر یادتان باشد در قسمت اول یک خانواده مجبور بود در سکوت زندگی کند چون هیولا‌ها سراغشان می‌آمدند. حالا همان ایده دوباره تکرار شده؛ همان هیولا‌ها و همان خانواده. در قسمت دوم فیلم

یک مکان ساکت)، امیلی بلانت، میلیسنت سیموندز و نوآ جوپه همگی به نقش‌های خود در قالب خانواده‌ای باز می‌گردند که مجبور است در سکوت محض زندگی کند چون هیولا‌هایی وجود دارند که به صدا جذب می‌شوند. فیلم اول «یک مکان ساکت» توانسته بود در سال ۲۰۱۸ در سه روز اول خود در باکس آفیس ۵۰ میلیون دلار بفروشد که برای فیلمی که پیش زمینه‌ای در ذهن مخاطب ندارد خیلی خوب بود. به نظر می‌رسد تصمیم به تاخیر انداختن اکران فیلم دوم درست بوده چون فیلم اول فقط ۱۷ میلیون دلار هزینه داشت اما ساخت فیلم دوم با بودجه‌ای ۶۱ میلیون دلاری انجام شد که نشانه‌ای است از ساخت سکانس‌های پرهزینه و احتمالا جلوه‌های ویژه‌ی چشمگیر در فیلم.

بنابراین نباید دیگر یک مکان ساکت» را فیلمی جمع و جور و مستقل حساب کنید؛ این یک فیلم هالیوودی تمام عیار است. طبق برنامه‌ای که اعلام شده «یک مکان ساکت» ۴۵ | روز اکران عمومی می‌شود و تازه بعد از آن است که به سرویس استریمینگ پارامونت پلاس می‌رود و به جمع فیلم‌های بزرگ اخیر دیگر یعنی آثاری مثل «گودزیلا در برابر کونگ» و « رایا و آخرین اژد‌ها» محصول دیزنی می‌پیوندد که در پلتفرم‌های دیجیتال هم اکران شدند و موفقیت قابل توجهی داشتند. طبق این برنامه اگر چه تعداد سالن‌ها کم می‌شود اما اکران آنلاین فیلم کمک می‌کند تا ضرری متوجه تولیدکنندهی فیلم نشود.

منبع: روزنامه سازندگی


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.