اپل واضح‌ترین مشکل اپل واچ را با عرضه watchOS 8 رفع کرد

به‌زودی می‌توانید در ساعت هوشمند اپل چند زمان‌سنج تنظیم و استفاده کنید

0

اپل در خلال کنفرانس WWDC دیشب خود، سیستم‌عامل watchOS 8 را با بهبودهای بزرگ و زیادی برای اپل واچ معرفی کرد.

مهم‌ترین پیشرفت از نظر ما، سرانجام رفع شدن یک محدودیت یا ویژگی در ساعت هوشمند اپل بود که خنده‌دار ولی بسیار کاربردی به نظر می‌آید و حسابی به درد زندگی در آشپزخانه می‌خورد.

در سال ۲۰۲۱، همه انتظار داریم یک ساعت هوشمند بتواند ضربان قلب آریتمی یا غیرطبیعی را تشخیص دهد ولی انتظار نداریم یک ساعت هوشمند امکان تنظیم کردن چند تایمر را نداشته باشد.

بله، درست خواندید. اپل واچ تا کنون فقط اجازه می‌داد یک تایمر تنظیم کنید و اکنون با عرضه watchOS 8 می‌توانید سراغ چند تایمر بروید. این مشکلی است که اپل HomePod اصلی هم از آن رنج می‌برد و برای یک دستیار هوشمند خانگی چیزی ویژگی حیاتی است.

دلایل زیادی وجود دارد که کاربران نیاز به چندین تایمر یا زمان‌سنج دارند. شما در حال پخت یک غذا هستید و باید چندین زمان مختلف را با هم داشته باشید. می‌خواهید ورزش کنید و باید زمان برخی حرکات را داشته باشید و البته زمان کلی تمرین خود را همیشه ببینید.

اپل به جبران نبود این ویژگی در اپل واچ، اکنون در watchOS 8 اجازه می‌دهد از طریق دستیار صوتی سیری برای هر تایمر یک برچسب تعریف کنید تا مدیریت و پیگیری آن‌ها ساده‌تر باشد.

به طور کلی، رویداد WWDC 2021 برای اپل فرصتی بود که برخی قابلیت‌های از دست رفته ولی مهم را دوباره به دستگاه‌های خود برگرداند. به جز افزودن قابلیت چند تایمری به اپل واچ، سرانجام قابلیت افزودن ویجت‌ها به صفحه اصلی تبلت‌های آیپدش را هم در iPadOS 15 فراهم کرد.

چند تایمری تنها ویژگی بزرگ و مثبت اپل واچ با سیستم‌عامل جدید نیست. چندین ویژگی دیگر مانند تغییرات بزرگی در قابلیت‌های تناسب اندام، ذهن آگاهی و تنظیم تصاویر پرتره به‌عنوان واچ فیس، به بهانه این به‌روزرسانی افزوده شدند.

یک تغییر بزرگ، افزودن ردیابی تنفس در رخت‌خواب با پوشیدن ساعت اپل در برنامه Sleep است. تغییرات تنفسی در طول شب و خواب می‌تواند شاخص بزرگی برای سلامتی عمومی انسان باشد.

منبع Trustedreviews
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.