گزارش‌ها می‌گویند اپل در سال ۲۰۱۹ مشکل notch آیفون X را رفع می‌کند

1

احتمالا اپل در پاییز ۲۰۱۸ از سه گوشی آیفون X جدید رونمایی می‌کند ولی بیشتر در اندازه و جنس صفحه‌نمایش با آیفون X اصلی متفاوت‌اند و مشکل notch کماکان باقی می‌ماند.

اما سایت‌های کره‌ای گزارش می‌دهند؛ اپل می‌خواهد در آیفون سال ۲۰۱۹ این مشکل را رفع کند و صفحه‌نمایش به طور کامل سراسر پنل جلویی را بپوشاند و دیگر تورفتگی notch دیده نشود.

این گزارش جزییات زیادی درباره آیفون X مدل ۲۰۱۹ (برخی هم آیفون X2 صداش می‌زنند) منتشر نکرده است ولی می‌گوید اپل دارد روی یک طراحی جدید برای آیفون کار می‌کند که صفحه‌نمایش تمام پنل جلو را پوشش می‌دهد.

اپل برای رفع مشکل notch کار سختی پیش‌رو دارد و باید آیفون X را از ابتدا بازطراحی کند. چون در همان نقطه تورفتگی صفحه‌نمایش شاهد قرارگیری سنسورها و دوربین‌های مهمی مانند دوربین  front-facing، دوربین اینفرارد برای Face ID، پروژکتور نقطه‌ای، بلندگوها، میکروفون و سنسورهای دیگر است.

سایت ETNews می‌گوید اپل در حال مذاکره با چند تامین‌کننده برای تغییر طراحی آیفون X است:

«اپل تصمیم گرفته است از دست طراحی notch در آیفون‌های ۲۰۱۹ خلاص شود. این شرکت در حال مذاکره با شرکت‌های تامین‌کننده قطعات آیفون X برای این هدف است.»

این سایت گزارش می‌دهد که اپل سیستم Face ID را حفظ خواهد کرد اما سعی دارد آن را با استفاده از فناوری‌هایی در صفحه‌نمایش ادغام کند:

«قطعه‌سازها علاقه‌مند هستند بدانند اپل چگونه می‌خواهد یک گیرنده، دوربین جلو، ویژگی Face ID و پیاده‌سازی یک صفحه‌نمایش تمام صفحه را به طور همزمان انجام دهد. برخی سازنده‌های صفحه‌نمایش تصور می‌کنند اپل با ایجاد حفره‌هایی در پنل‌های اولد یا استفاده از سیستم نواحی Black Matrix بتواند به هدف‌اش برسد.

سامسونگ، برند رقیب اپل در بازار موبایل دارای یک ثبت‌اختراعی است که اجازه می‌دهد درون یک پنل اولد، حفره‌هایی برای تعبیه سنسورهای دیگر وجود داشته باشد. اما به نظر می‌رسد این رویکرد برای اپل بیش از حد شلوغ باشد و از آن استقبال نکند.

واقعیت‌ها چیز دیگری می‌گویند

شاید واقع‌بینانه‌تر این باشد که اپل سنسورهایی مانند بلندگو و میکروفون را به لبه بالایی آیفون منتقل و سیستم Face ID به همراه دروبین‌ها و سنسورهای دیگر را در یک قاب کمی ضخیم‌تر سراسری طراحی کند.

اپل دارای ثبت‌اختراع‌هایی برای تعبیه برخی سنسورها در صفحه‌نمایش دارد ولی تحقیقات انجام گرفته نشان می‌دهند که این فناوری‌ها نمی‌توانند کارایی مد نظر اپل را تامین کنند و هریک مشکلات جدیدی به وجود می‌آورند.

علی‌رغم وجود شایعات و خبرهای زیادی درباره آیفون‌های سال ۲۰۱۹ با طراحی جدید و دلخواه کاربران؛ اما شاید اپل به این زودی‌ها و در این مدت کم موفق نشود مشکل notch را رفع کند. برخی کارشناسان بر این باور هستند که باید چند نسل از آیفون X عرضه شود تا مدل تمام صفحه آن را شاهد باشیم.

نظر شما خواننده عزیز چیست؟ اپل می‌تواند در یک فاصله ۶ الی ۹ ماهه این همه تغییر در طراحی آیفون X بدهد و یک گوشی با صفحه‌نمایش تمام صفحه معرفی کند؟

منبع


 
1 نظر
  1. میم می گوید

    من که چند روز پیش آیفن ده ی که گرفته بودم پس دادم و به همون آیفن شش قدیمی راضی ام شاید باور کردنی نباشه اما تنها دلیلم فرکانس بالای اون بود یعنی من کاملن حس میکردم که امواج قویتری داره طوری که بعد از نیم ساعت کار با اون سرم گیج میرفت. توی اینترنت کلی سرچ کردم اما چیزی ندیدم ، شما چیزی شنیده بودی در این مورد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.