برای اولین بار در تاریخ رمزارزها: اتریوم از بیت‌کوین سبقت گرفت

رمزارزهای جایگزین دارند در برابر بیتکوین عرض اندام می‌کنند

0

رمزارز اتریوم از نظر شاخص‌های معامله و تراکنش از بیت‌کوین پیشی گرفت.

شرکت تحلیل رمزارز سانتیمنت با گردآوری و تحلیل داده‌های تراکنش‌های رمزارزها در هفته‌های جاری، با قاطعیت اعلام کرد روز سه‌شنبه ۸ تیر ماه، رمزارز اتریوم (اتر) در تعداد نشانی‌های فعال روزانه از بیت‌کوین پیشی گرفته است.

در بیانیه شرکت سانتیمنت آمده است: «در روزی تاریخ‌ساز که اتریوم برای نخستین‌ بار در تعداد نشانی‌های فعال روزانه از بیت‌کوین پیشی گرفت، رمزارزهای جانشین توانستند عرض‌اندام کنند.»

براساس گزارش‌های شرکت‌های دیگر تحلیل‌گر بازار از جمله بیت‌اینفو، در ماه‌های آوریل و می هم این اتفاق رخ داده و نشانی‌های فعال روزانه اتریوم بیش از بیت‌کوین بوده است ولی این داده‌ها کامل و قابل استناد نبودند.

این پیشی گرفتن اتریوم از بیت‌کوین در تعداد نشانی‌های فعال روزانه در شرایطی رخ داده است که این رمزارز در پایین‌ترین ارزش خود طی شش ماه گذشته قرار دارد.

اتریوم در تعقیب بیت‌کوین

میانگین قیمت تراکنش رمزارز اتریوم ۲.۱۵ دلار است که پایین‌ترین ارزش از دسامبر ۲۰۲۰ تا کنون محسوب می‌شود و یک سقوط بزرگ را نشان می‌دهد. این رمزارز در ماه می و طی یک افزایش ارزش افسارگسیخته و ناگهانی غیرمنطقی تا ۷۰ دلار هم رسید اما بعد مانند دیگر رمزارزها و از جمله بیتکوین روندی نزولی پیدا کرد.

قیمت هر اتریوم در حال حاضر ۲۰۷۲ دلار است ولی در اواسط ماه می به بیش از ۴۲۰۰ دلار هم رسید که پس از آن سقوط کرد و تا به زیر ۱۸۰۰ دلار رفت. اما دوباره بهای این ارز دیجیتالی افزایش پیدا کرد و حتی بالاتر از ۲۱۰۰ دلار رفت. بهای این رمزارز همچنان نشان‌گر بیش از ۸۰۰ درصد افزایش سالانه است.

هنوز شبکه استخراج اتریوم کامل نشده است و چندین سال طول می‌کشد تا این پیاده‌سازی کامل شود. فعلا شبکه روی به ارتقای ۲ است ولی وقتی کامل شود؛ سرعت استخراج هم بالاتر رفته و هزینه‌های ماینینگ آن کاهش پیدا خواهد کرد. هزینه‌های استخراج اتریوم در شبکه فعلی بالا است و همین امر باعث شده هنوز در رقابت با بیتکوین، عقب بماند.

بنابراین، فعلا ممکن است هنوز شاهد کاهش ارزش اتریوم باشیم ولی در آینده این رمزارز می‌تواند یک رقیب جدی برای بیت‌کوین باشد.

منبع newsbtc
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.