اولین پرواز آزمایشی خودروی پرنده مفهومی با موتور BMW

۳۵ دقیقه پرواز میان میان دو شهر با خودرویی که در جاده هم رانندگی می‌کند

0

یک اتومبیل پرنده نمونه اولیه موفق به پشت سر گذاشتن اولین پرواز آزمایشی خود شد. این ماشین پرنده فاصله بین دو شهر اسلواکی را در مدت زمان ۳۵ دقیقه پرواز کرد.

طبق اطلاعیه مطبوعاتی رسمی که روز چهارشنبه منتشر شد؛ خودروی پرنده AirCar ساخت شرکت Klein Vision روز دوشنبه فاصله میان دو شهر «نیترا» و «براتیسلاوا» پایتخت اسلواکی را با موفقیت پرواز کرده است.

خودروی پرنده AirCar Prototype 1 با موتور ۱۶۰ اسب بخار BMW و یک ملخ ثابت، در کمتر از ۳ دقیقه از یک ماشین پرنده به یک ماشین جاده‌ای تبدیل می‌شود.

به گفته شرکت Klein Vision، این خودروی پرنده تا کنون ۴۰ ساعت پرواز آزمایشی را پشت سر گذاشته است؛ از جمله پرواز در ارتفاع ۸۲۰۰ پایی و با حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت (۱۱۸ مایل در ساعت).

پس از فرود AirCar در شهر براتیسلاوا، پس از یک پرواز ۳۵ دقیقه‌ای، این خودروی پرنده به یک اتومبیل جاده‌ای تبدیل شد و توسط مدیرعامل و بنیان‌گذار Klein Vision به مرکز شهر رانده شد.

بنیان‌گذار Klein Vision در بیانیه مطبوعاتی این شرکت می‌گوید: «AirCar دیگر فقط یک مفهوم نیست و داستان‌های علمی تخیلی را به واقعیت تبدیل کرده است.»

این شرکت علاوه بر خودروی پرنده AirCar Prototype 1، در حال روی یک خودروی پرنده دوم به نام AirCar Prototype 2 است که دو سرنشین بوده و از موتور ۳۰۰ اسب بخاری سود می‌برد. پیش‌بینی می‌شود AirCar 2 با حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و تا مسافتی هزار کیلومتری (۶۲۱ مایل) حرکت کند.

شرکت Klein Vision ساخت مدل‌های ۳ و ۴ نفره AirCar و همین‌طور ساخت مدل‌هایی با موتورهای دوگانه یا دو موتوره را هم در دستور کار دارد.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های نوپای زیادی علی‌رغم موانعی مانند ایمنی، قابلیت اعتماد و غیره، در حال کار روی انواع خودروهای پرنده هستند. این وسایل نقلیه پرنده چیزی بین هواپیمای بدون سرنشین درون و هواپیماهای سنتی هستند و قطعا به یک استاندارد و چهارچوب نظارتی نیاز دارند.

شرکت‌های مانند اوبر و هیوندای در نمایشگاه CES سال گذشته، از طرح‌های تاکسی پرنده برقی خود رونمایی کردند. فولکس واگن، پورشه، تویوتا و دایملر نیز با خرید استارت‌اپ‌ها یا شرکت‌های فعال در این حوزه، در جست‌وجوی ساخت یک ماشین پرنده هستند.

در آگوست سال ۲۰۲۰، شرکت ژاپنی Sky Drive نیز اولین نمایش عمومی ماشین پرنده خود را انجام داد.

در ادامه می‌توانید فیلم پرواز خودروی پرنده AirCar را مشاهده کنید:

منبع abc7 thefuturist
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.