تلگرام به یک میلیارد دانلود رسید و اکنون دیگر واقعا یک ابرپیام‌رسان به حساب می‌آید

رقیب جدید واتساپ، اینستاگرام و تیک‌تاک

0

به گفته Sensor Tower، تلگرام اکنون عضوی از کلوپ اپلیکیشن‌های با بیش از ۱ میلییارد دانلود در سراسر جهان است. اعضای کاربران فعال این پیام‌رسان کمتر از این آمار است ولی به هر حال اکنون تلگرام را باید یک ابرپیام‌رسان بدانیم!

سایت تک‌کرانچ و به نقل از موسسه Sensor Tower خبر داد تلگرام هم مانند واتساپ دارای یک بازار بسیار بزرگ است. این پیام‌رسان در هند بسیار پرطرفدار است و نزدیک به ۲۲ درصد کل دانلود‌های این اپ را تشکیل می‌دهند.

پس از هند، بازارهای روسیه و اندونزی قرار دارند که به ترتیب ۱۰ و ۸ درصد کل نصب‌های تلگرام را شامل می‌شوند. نصب اپلیکیشن تلگرام در سال ۲۰۲۱ شتاب گرفته است. در نیمه اول سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۲۱۴.۷ میلیون نصب رخ داده است که ۶۱ درصد نسبت به ۱۳۳ میلیون بار نصب سال گذشته، افزایش یافته است.

با گذر دانلودهای تلگرام از ۱ میلیارد بار، نمی‌توان گفت این اپلیکیشن به همین اندازه کابر فعال دارد. تلگرام در اوایل سال جاری حدود ۵۰۰ میلیون کاربر فعال داشت ولی با اتفاقاتی که سر بحث حریم خصوصی برای واتساپ افتاد، دانلود و نصب تلگرام شتاب گرفت و احتمالا تعداد کاربران فعال ماهیانه او بسیار بیشتر شده است.

تلگرام در طول امسال، چندین به‌روزرسانی ارائه داده است. به تازگی، تلگرام از تماس‌های ویدئویی گروهی، اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش و پس‌زمینه‌های متحرک پشتیبانی کرده است. در ماه مارس و به دنبال افزایش محبوبیت کلاب‌هاوس، تلگرام ویژگی‌های چت گروهی مشابهی را به اپلیکیشن خود اضافه کرد.

در حال حاضر، هدف بعدی تلگرام می‌تواند پیوستن به گروه اپلیکیشن‌های موبایل با بیش از ۳ میلیارد دانلود باشد. تا کنون، تیک‌تاک تنها اپلیکیشن غیرفیس‌بوکی بوده که موفق شده است بیش از ۳ میلیارد دانلود داشته باشد.

به غیر از تیک‌تاک، فقط اپ‌های فیس‌بوک، اینستاگرام، واتساپ و مسنجر موفق شدند به دانلودهای بیش از ۳ میلیارد بار برسند. اینکه آیا تلگرام می‌تواند به این مرز برسد یا خیر؛ در آینده مشخص می‌شود ولی این رقابت جذاب میان پیام‌رسان‌ها برای کاربران مفید و جذاب خواهد بود.

منبع 9to5mac
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.