نیکلاس جنتیله، هوادار افراطی هابیت‌ها می‌خواهد همه زندگی‌اش را شبیه آنها بکند و حتی یک دهکده به سبک آنها بسازد

0

نیکلاس جنتیله، یک هودار سرسخت فانتزی‌های تالکین است. او مدت زیادی بود که تصمیم گرفته بود چیزهای فراتر از خواندن توصیف‌ها در مورد کاراکترهای مورد علاقه‌اش در رمان هابیت‌ها انجام بدهد.

او که با خواندن کتاب‌های هابیت‌ها و دیدن مرتب فیلم‌های آن روزگار گذرانده بود و عمری را صرف گیم‌های اقتباسی از آن کرده بود، دیگر نمی‌خواست فقط در دنیای تخیل با هابیت‌ها باشد، بلکه می‌خواست خودش زندگی به سبک هابیت‌ها را تجربه کند.

جنتیله، یک شیرینی‌پز است. سرانجام وسوسه‌هایش بر او غلبه کردند و همه دارایی و پس‌اندازش را صرف یک پروژه عجیب کرد. او در سال ۲۰۱۸ دو هکتار زمین در ییلاقات Abruzzo در مرکز ایتالیا خرید و در آن ساختمانی شبیه خانه‌های هابیت‌ها ساخت.

او و خانواده‌اش از آن زمان به بعد در این خانه زندگی می‌کنند و به شیوه هابیت‌های لباس می‌پسوند، می‌رقصند و شعر می‌خوانند و غذاهای محلی می‌پزند.

این کار آنقدر برای انها لذت‌بخش بوده که حالا در نظر دارند که دیگر افراد هم‌رای هم‌سلیقه را پیدا کنند تا به آنها بپیوندند.

پروژه جاه‌طلبانه او این است که ۱.۷ میلیون دلار از سرمایه‌گذارها جذب کند تا بتواند یک دهکده شبیه دهکده هابیت‌های بسازد و اسمش را هم بگذارد جنیله کانتی!

او البته گفته که هدفش کسب سود ملی نیست و نمی‌خواهد با این کار ثروتمند بشود. به گفته خودش اگر طمع داشت، به جای این کار روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کرد.

هدف او این است که با افرادی که عشق فانتزی‌اند همنشین شود و همان جدودی دوست‌داشتنی را از نگاه‌هایشان دریابد و با آنها ماجراجویی کند!

از ماجراجویی گفتم، او واقعا یک ماجراجویی بزرگ دیگر هم انجام داده و چندی قبل با چند طرفدار دیگر تالکین در ماموریتی یک حلقه شبیه حلقه قدرت را به سبک فردو برداشتند، ۱۸۰ مایل مسیر پر پیچ و خم را طی کردند و به آتشفشان خاموش وزو رفتند و برای نابودی حلقه، آن را به داخل دهانه آن پرتاب کردند!

او یک پیچ اینستاگرامی پرطرفدار با بیش از ۹۴ هزار دنبال‌کننده دارد.

گاردین

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.