یوتیوب محتواهای نادرست درباره واکسن کرونا را فیلتر می‌کند

سیاست‌های جدید یوتیوب بر ضد گروه‌ها و سلبریتی‌هایی که ضد واکسیناسیون هستند

0

یوتیوب قصد دارد اطلاعات و محتواهای غلط و نادرست درباره واکسیناسیون کووید-۱۹ را مسدود کند. این شبکه اجتماعی به هر کانال و محتوای نادرستی که ضد واکسن کرونا باشد یا واکسن نزدن کودکان و نوجوانان را تشویق و تبلیغ کند را خواهد بست این رویکرد یوتیوب با هدف کمک به تسریع واکسیناسیون کووید-۱۹ انجام می‌شود.

براساس سیاست جدید یوتیوب، چندین کانال معروف متعلق به سلبریتی‌ها و افراد سرشناسی که در حال نفرت‌پراکنی دیجیتالی و دادن اطلاعات غلط آنلاین ردباره واکسن‌های کرونا بودند و این محتواها مورد تایید سازمان بهداشت جهانی قرار نگرفتند را بلوکه کرده است.

«مت هالپرین»، نایت رئیس بخش اعتماد و ایمنی جهانی یوتیوب می‌گوید هر گونه اطلاعات و محتوای پیرامون واکسن کرونا که مورد تایید مقامات بهداشت محلی یا سازمان بهداشت جهانی نباشد؛ از روی این شبکه اجتماعی حذف خواهد شد.

این سخنان به بدین معنی هم هستند که یوتیوب ویدئوهایی که ادعا می‌کنند واکسن‌های کرونا خطرناک هستند و موجب ناباروری، سرطان، اوتیسم یا حاوی میکروچیپ‌ست هستند را حذف خواهد کرد.

این سیاست جدید یوتیوب بر ضد اطلاعات نادرست واکسن کرونا، منجر به حذف بیش از ۱۳۰ هزار فیلم از ماه اکتبر تا کنون شده است. در مجموع هم یوتیوب مدعی است بیش از ۱ میلیون ویدئو را به دلیل نقض سیاست‌های کلی پزشکی و بهداشتی درباره کووید-۱۹ را تا کنون حذف کرده است.

ویدئوهای کارآزمایی بالینی حذف نمی‌شوند

البته یوتیوب می‌گوید این قانون شامل استثناهایی هم می‌شود. محتواها و فیلم‌هایی که در ارتباط با کارآزمایی بالینی واکسن‌های کرونا باشند یا فیلم‌هایی که موفقیت‌ها یا شکست‌های تاریخی واکسن‌ها را نشان بدهند؛ شامل مسدودسازی یوتیوب نمی‌شوند. والدینی که درباره واکسیناسیون خودشان یا فرزندشان توضیحاتی ارائه بدهند یا شهادت‌هایی از تجربه شخصی خود بازگو کنند نیز مجاز بوده ولی با محدودیت‌هایی روبرو هستند.

در این مسیر، یوتیوب تنها نیست و شرکت‌های فیسبوک و توییتر هم با در پیش گرفتن سیاست‌های مشابهی سعی کردند جلوی انتشار اطلاعات نادرست درباره واکسن کرونا را بگیرند.

ماه‌ها است که در فضای مجازی محتواهای تشویقی برای عدم واکسیناسیون کرونا منتشر می‌شود که روی اعتماد عمومی مردم به واکسن‌های کرونا تاثیرگذار بوده و باعث شده در بسیاری از کشورها، اعتراضات و مقاومت‌هایی بر ضد واکسن‌های کرونا شکل بگیرد و روند واکسیناسیون جهانی کند شود.

مدیران یوتیوب می‌گویند احساس وظیفه کردند هم درباره اطلاعات نادرست پیرامون واکسن‌های کرونا و هم درباره خود ویروس کرونا، سیاست‌های جدیدی در پیش بگیرند تا کمتر جان مردم به خطر بیفتد.


منبع axios
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.