این دو برادر استرالیایی ۳۲ و ۳۹ ساله با طراحی یک بازی بلوک‌چین، میلیاردر شدند

ایده بسیار مدرنی که آن‌ها را ثروتمند کرد و البته حمایت‌های دولت استرالیا از رمزارزها بی‌تاثیر نبود

0

دو برادر استرالیایی که هریک ۳۰ و چندی سال داشتند؛ با طراحی یک بازی ویدئویی که در آن بازیکنان آیتم‌هایی برای ارزهای دیجیتالی خرید و فروش می‌کنند؛ به باشگاه میلیاردرهای استرالیایی پیوستند.

کایران وارویک ۳۲ ساله و برادرش آرون ۳۹ ساله، پس از انتشار بازی کامپیوتری Illuvium، ارزش دارایی‌های خود را طی شش هفته، بیش از دو برابر کرده و به ۱ میلیارد و ۱.۱ میلیارد دلار رساندند.

این بازی هیولایی به کاربران امکان می‌دهد تا توکن‌هایی به دست بیاورند و سپس آن را با ارز دیجیتالی اتر، در چیزی که توسعه‌دهنده‌های این بازی نامش را «صرافی Illuvial» گذاشته‌اند؛ معامله کنند.

همچنین، کاربران می‌توانند در این بازی مالک دارایی‌های درون بازی خود باشند و چیزهایی که خرید و فروش می‌کنند؛ به عنوان توکن‌های غیرقابل تعویض، معروف به NFT مبادله کنند.

براساس فهرست منتشر شده از ثروتمندان استرالیایی، این دو برادر شش هفته پیش فقط ۴۶۳ میلیون دلار و ۴۲۵ میلیون دلار دارایی داشتند ولی پس از انتشار این بازی، ارزش دارایی خود را دو برابر کردند.

پلتفرم معاملاتی این بازی توسط نرم‌افزار مالی غیرمتمرکز یا DeFi کنترل می‌شود که بانک‌ها را به عنوان واسطه در تراکنش‌های بین بازیکنی حذف می‌کند.

بازی «ایلوویوم» با بازی‌های سنتی نقش‌آفرینی متفاوت است؛ چون داده‌ها به جای ذخیره‌سازی روی سرورها، در زنجیره بلوکی ارزهای (block chain) دیجیتال ذخیره می‌شوند.

شما مالک دارایی‌های جمع‌آوری شده در بازی هستید

آرون وارویک به نشریه مدیوم می‌گوید: «مانند بسیاری از بازی‌های بلوک‌چین دیگر، در دنیای ما وقتی چیزی را می‌گیرید؛ برای همیشه مالک آن هستید. در یک بازی معمولی، تمام داده‌ها در سرور ذخیره می‌شوند؛ به این معنی که دیگر شما هرگز مالک واقعی چیزهایی که جمع‌آوری کرده‌اید؛ نیستید.»

شخصیت‌های بازی Illuvium از حیوانات منقرض شده و همین‌طور سری بازی‌های نقش‌آفرینی معروف پوکمون الهام گرفته شده‌اند.

این دو برادر در ماه فوریه، توسعه بازی Illuvium را با تیمی ۳۵ نفره آغاز کردند و گفته بودند که ابتدا نسخه بازی برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک را عرضه خواهند کرد و نسخه موبایل نیز پیش از شروع سال جدید میلادی وارد بازار می‌شود.

خزانه‌داری استرالیا حمایت بسیار قوی از استرالیایی‌های خریدار ارزهای دیجیتالی کرده است و این موضوع نیز در موفقیت و افزایش ارزش دارایی‌های برادران وارویک تاثیر زیادی داشت.

بی‌اعتمادی عمومی به بانک‌ها باعث شده است طی سه سال گذشته، بیش از ۸۰۰ هزار سرمایه‌گذار استرالیایی پول‌های خود را روی ارزهای دیجیتالی از جمله بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنند.

وزارت خزانه‌داری استرالیا اعلام کرده از اوایل سال ۲۰۲۲، ایجاد یک سیستم مجوزدهی برای مبادلات ارز دیجیتالی را آغاز خواهد کرد. به گفته آن‌ها، این سیستم یک چارچوب نظارتی برای مصرف‌کنندگان ارزهای دیجیتالی ایجاد خواهد تا زمینه استفاده رو به رشد آن‌ها و تنوع در شیوه‌های پرداخت‌های جدید را فراهم کند.

چون استرالیایی زیادی از فناوری‌های ارزهای دیجیتالی استفاده می‌کنند و احتمالا افراد بیشتری می‌خواهند روی ارزهای دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنند؛ برای دولت این کشور مهم است یک رژیم نظارتی قوی زیربنای معاملات دیجیتالی آن‌ها باشد.

منبع dailymail
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.