فیلم مکزیکی – معرفی، نقد و بررسی – The Mexican 2001

0

کارگردان: گور وربینسکی/نویسنده فیلمنامه: جی.اچ وایمن/ موسیق: آلن سیلوستری/بازیگران: براد پیت (جری ولباخ)، جولیا رابرتز (سامانتا سام بازرل)، جیمز کاندول فینی (له روی). جی.کی سیمونز (تد)، باب بالابان (برنی نایمن). جین هاکمن [بدون ذکر نام در عنوان‌بندی](آرنولد مارگولز).

زمان فیلم ۱۲۳ دقیقه – مناسب برای سنین بالا ۱۵ سال/محصول ۲۰۰۱ آمریکا.

لوس آنجلس، زمان حال. جری برای رفع سوظن مارگولز تبهکار قدرتمند به خود، به مکزیک می‌رود تا محل اختفای یک اسلحه کمری قدیمی و مرد جوانی که اخیرا آن اسلحه را در اختیار داشته را پیدا کند و هر دو را به واسطه‌ای به نام نایمان تحویل دهد. سام دوست دختر جری که از راه همکاری جری با مارگولز نان می‌خورد، به او می‌گوید که قصد ترک او به سمت لاس‌وگاس را دارد. جری با رسیدن به مکزیک، راهنمایی به نام بک را پیدا می‌کند و پس از آن اسلحه کمری را که به نام مکزیکی مشهور است می‌یابد. در یک فرصت کوتاه جری سرگرم صحبت با تلفن است، اتومبیل او و اسلحه کمری که در درون آن قرار دارد به سرقت می‌رود.

در همین حال، سم نیز توسط یک قاتل حرفه‌ای به نام له روی ربوده می‌شود. جری جستجو برای یافتن اتومبیل و اسلحه را آغاز می‌کند و آنها را دوباره به دست می‌آورد. با از میان رفتن بک، افسر پلیس مکزیک او را که قصد فروش اسلحه را دارد، دستگیر می‌کند. جری پس از فرار از دست پلیس و تبهکاری که مأمور قتل اوست، پاسپورت خود را از دست می‌دهد و به این ترتیب تأخیر بیشتری برای بازگشت پیدا می‌کند. جری و سام در دیداری تازه و تجدید پیمان و آشتی با هم در فرودگاه، درحالی‌که له روی تبهکار آنها را دنبال می‌کند، راه لوس‌آنجلس را در پیش می‌گیرند. وقتی له روی متوجه می‌شود که زوج جوان اسلحه با خود حمل می‌کند، خود را آماده می‌کند تا جری را به قتل برساند. جری موضوع را می‌فهمد و در موقعیتی مناسب با پرتاب میز بزرگی روی له روی او را به قتل می‌رساند. او سپس برای سام توضیح می‌دهد که نام واقعی له روی، وینستون است و از سوی نایمن-همان واسطه معروف-به قصد خیانت به مارگولز فرستاده شده است.

پس از آنکه گروهی راهزنان مکزیکی او را می‌دزدند، جری عاقبت مارگولز را ملاقات می‌کند. جری متوجه می‌شود که سام توسط نایمن ربوده شده است. سام به تنهایی با همان اسلحه قدیمی نایمن را می‌کشد و خود را به جری می‌رساند. هر دونفر به سراغ یک گانگستر مکزیکی می‌روند. که در واقع مأمور دریافت اسلحه از سوی مارگولز است و در آنجا اسلحه را به او می‌دهند و پس از آن عازم لاس‌وگاس می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.