بررسی احتمالی آیفون 14

0

رپورتاژ

یک سال تا آماده شدن مدل‌های آیفون 14 2022 باقی مانده است، اما از آنجایی که به‌روزرسانی‌های بزرگی برای این دستگاه‌ها در دست اجراست، مدت‌ها قبل از عرضه آیفون 13 شایعاتی در مورد آن‌ها شنیده‌ایم.

اندازه آیفون در سال 2022 در حال تغییر است. آیفون مینی 5.4 اینچی از بین می‌رود. گویا اپل قصد دارد بر روی اندازه‌های بزرگتر آیفون تمرکز کند. ما انتظار داریم که شاهد آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 پرومکس 6.7 اینچی باشیم.

از سال 2017، آیفون‌ها دارای فیس آیدی و یک بریدگی در جلو شدند تا تمام تجهیزات لازم برای اسکن صورت را در خود جای دهند. اما با عرضه آیفون 14 این وضعیت تغییر خواهد کرد. انتظار می‌رود برخی از مدل‌های آیفون 2022 دارای طراحی بدون ناچ با فیس باشند.

برای دوربین پشتی نیز طراحی جدیدی را به کار می‌گریند؛ اپل بدنه ضخیم‌تری را معرفی می‌کند که اجازه می‌دهد تا برآمدگی دوربین از بین برود. اگر این صفحه از بین برود، لنزها، فلاش و اسکنر LiDAR می‌توانند هم سطح با شیشه عقب قرار گیرند.

اپل همچنین می‌تواند از یک سیستم حرارتی جدید استفاده کند که آیفون را خنک نگه می‌دارد تا تاثیر تراشه‌ها بر اتصال 5G را به حداقل برساند.

آیفون‌های جدید همیشه شامل پیشرفت در دوربین هستند و آیفون 14 نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهبودهایی در دوربین Ultra-Wide وجود خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که اپل یک لنز زوم “پریسکوپ” را معرفی کند که امکان زوم اپتیکال بیشتری را فراهم می‌کند، اما هنوز مشخص نیست که آیا این لنز در سال 2022 یا 2023 عرضه می‌شود.

بدون بریدگی و فیس آیدی زیر نمایشگر

حداقل برای برخی از مدل‌های آیفون 14، اپل در تلاش است تا بریدگی Face ID را حذف کند. بریدگی از سال 2017 تاکنون، به استثنای تغییر اندازه در آیفون 13 تغییر چندانی نکرده است.

بدون بریدگی، اپل راه‌حل متفاوتی را برای Face ID پیاده‌سازی خواهد کرد و شایعات حاکی از آن است که می‌توان آن را زیر نمایشگر قرار داد. راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش معتقد است که مدل‌های آیفون 14 پرو دارای Face ID زیر نمایشگر خواهند بود، اگرچه این ویژگی هنوز در حال کار است و تضمینی نیست.

همچنین صحبت‌هایی در مورد تاچ آیدی زیر نمایشگر وجود دارد، اما مارک گورمن از بلومبرگ معتقد است که اپل روی Face ID سرمایه گذاری کرده است و به جای بازگشت به Touch ID روی راه حل Face ID زیر نمایشگر کار می‌کند.

تحلیلگران بارکلیز ادعا می‌کنند که اپل در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از یک معماری لیزری مبتنی بر زمان پرواز برای Face ID است که اجازه می‌دهد تغییرات اساسی در آرایش دوربین True Depth جلویی ایجاد شود، و شایعات دیگر به طراحی لنز unibody اشاره می‌کنند؛ کاهش اندازه ماژول دوربین جلو.

در حالی که بیشتر اجزای Face ID باید در زیر نمایشگر قرار گیرند، بخش دوربین همچنان از طریق بریدگی در دسترس خواهد بود و بنابراین کیفیت دوربین جلویی کاهش نخواهد یافت. یک افشاگر چینی شایعاتی مبنی بر اینکه آیفون 14 دارای طراحی سوراخ دار خواهد بود را رد کرده است و گفته است که دستگاه همچنان دارای بریدگی است، اما با ردپایی کوچکتر. فاش کننده گفت که اپل ممکن است از طراحی سوراخ پانچ و یک بریدگی به طور همزمان استفاده کند که بعید به نظر می‌رسد.

نمایش پروموشن

هر چهار مدل آیفون 14 که در سال 2022 عرضه می‌شوند، می‌توانند از فناوری صفحه نمایش 120 هرتزی Promotion به جای مدل‌های Pro پشتیبانی کنند. اما این موضوع مطمئنی نیست زیرا شایعات دیگر نشان می‌دهند که Promotion ویژگی آیفون 14 پرو خواهد بود.

طراحی بدنه

انتظار می‌رود مدل‌های آیفون 14 شبیه مدل‌های آیفون 13 با همان طراحی لبه‌های تخت باشند، اما علاوه بر تغییرات نمایشگر، به‌روزرسانی‌هایی در طراحی بدنه نیز وجود خواهد داشت.

افشاگر Jon Prosser ادعا می‌کند که اپل یک شاسی ضخیم تر و بدون برآمدگی دوربین عقب را معرفی خواهد کرد. ظاهراً لنزها، فلاش LED و اسکنر LiDAR با شیشه پشتی همسطح خواهند بود.

همراه با دوربین فلاش، مدل‌های آیفون 14 می‌توانند دارای دکمه‌های گرد صدا که شبیه دکمه‌های مدل‌های آیفون 4 و آیفون 5 به نظر می‌رسند و اسپیکرهای بازطراحی‌شده و مشبک‌های میکروفون با بریدگی‌های مشبک دراز به جای سوراخ‌های جداگانه در پایین دستگاه داشته باشند.

گزینه‌های اندازه

در سال 2022 هیچ آیفون 5.4 اینچی وجود نخواهد داشت زیرا اپل به دنبال فروش ضعیف آن، خط “مینی” را کنار گذاشته است. آیفون 13 مینی آخرین گوشی مینی خواهد بود و انتظار می‌رود اپل در آینده روی آیفون‌های سایز بزرگ‌تر تمرکز کند.

تیتانیوم

بر اساس گزارش سرمایه‌گذاران از JP Morgan Chase انتظار می‌رود مدل‌های آینده آیفون 14 اپل نیز با طراحی شاسی آلیاژی تیتانیوم بالا عرضه شوند. اپل از تیتانیوم برای Apple Watch استفاده کرده است و این اولین باری است که از این ماده برای آیفون استفاده شده است.

تیتانیوم در برابر خش مقاوم‌تر است و از فولاد و آلومینیوم قوی‌تر است، همچنین در برابر خوردگی مقاوم‌تر است.

بندر لایتنینگ

شایعاتی مبنی بر حذف پورت لایتنینگ از آیفون برای طراحی بدون درگاه با شارژ MagSafe منتشر شده است، اما مشخص نیست که این فناوری با مدل‌های آیفون 2022 معرفی شود یا خیر. حداقل برخی از آیفون‌های آینده همچنان دارای پورت لایتنینگ خواهند بود.

تکنولوژی دوربین

همه آیفون‌های 2022 می‌توانند شاهد بهبودهایی در دوربین Ultra-Wide باشند و احتمال کمی‌وجود دارد که اپل فناوری لنز “periscope” را معرفی کند که امکان زوم اپتیکال تا 10 برابر را فراهم کند. برندهای دیگر گوشی‌های هوشمند قبلاً از فناوری لنز پریسکوپ استفاده کرده‎اند، اما ظاهراً اپل با مشکلاتی روبرو شده است زیرا بسیاری از این فناوری توسط پتنت‌های متعلق به شرکت‌های دیگر محافظت می‌شود. اپل می‌تواند مجوز فناوری را از سازنده‌ای مانند سامسونگ بگیرد یا به کار روی راه‌حل خود ادامه دهد. متأسفانه به نظر نمی‌رسد که فناوری لنز پریسکوپ برای عرضه در سال 2022 آماده شود و در عوض می‌تواند در سال 2023 با مدل‌های آیفون 15 عرضه شود.

حتی اگر فناوری لنز پریسکوپ برای عرضه در سال 2022 آماده نباشد، هنوز هم لنزهای تله فوتو بهبودهایی در راه است. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل می‌گوید که اپل دوربین تله فوتو را از یک لنز6 عنصری به یک لنز 7 عنصری ارتقا خواهد داد.

رم

به گفته تحلیلگر جف پو، مدل‌های آیفون 14 پرو دارای 8 گیگابایت رم هستند که در مدل‌های فعلی آیفون 13 پرو، 6 گیگابایت افزایش یافته‌است. انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد آیفون 14 به 6 گیگابایت رم ادامه دهند.

بدون اسلات سیم کارت فیزیکی

مدل‌های آیفون 14 ممکن است بدون اسلات فیزیکی سیم‌کارت عرضه شوند و اپل به طراحی فقط eSIM تغییر می‌دهد. ظاهراً اپل به اپراتورهای بزرگ ایالات متحده توصیه می‌کند تا برای عرضه گوشی‌های هوشمند فقط eSIM تا سال 2022 آماده شوند، که نشان می‌دهد برخی از مدل‌های آیفون 14 ممکن است اولین مدل‌هایی باشند که بدون درگاه سیم کارت عرضه می‌شوند.

با آیفون 13، اپل برخی از مدل‌ها را بدون نانو سیم‌کارت در جعبه ارائه کرد و در عوض، پلن‌های سلولی می‌توانستند با استفاده از eSIM فعال شوند. eSIM اجازه می‌دهد تا برنامه‌های تلفن همراه بدون استفاده از نانو سیم کارت به دستگاه اضافه شوند.

قابلیت eSIM در همه کشورها در دسترس نیست، بنابراین آیفون‌هایی که در برخی مناطق فروخته می‌شوند باید به ارائه اسلات نانو سیم‌کارت ادامه دهند.

تاریخ عرضه آیفون 14

در صورتی که اپل از زمان‌بندی‌های قبلی عرضه پیروی کند، انتظار می‌رود مدل‌های آیفون 14 را در رویدادی که احتمالاً در سپتامبر 2022 معرفی کند.

شایعات آینده آیفون

احتمال می‌رود در سال 2023، اپل می‌تواند از شر بریدگی‌ها خلاص شود و در نتیجه طراحی تمام صفحه‌نمایش بدون بریدگی و بدون سوراخ ایجاد شود.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو / دوچرخه تاشو /حرف آخر /قرص لاغری /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5