مرد بی‌خانمانی که بعد از برگزاری یک جشن تولد برای سگ‌هایش، زندگی‌اش تغییر کرد

1

حیوانات خانگی برای بسیاری شادی به ارمغان می‌آورند و آنها را از تنهایی بیرون می‌آورند. حتی کسانی که بی‌خانمان هستند، حس و حال مشابهی دارند.

به تازگی اتفاق جالبی برای مردی به نام چوکو خوزه لوئیس ماتوس رخ داد. او روی پله‌های یک پارک محلی در بوکارامانگا در کلمبیا، در حال برگزاری جشن تولد برای دو سگش دیده شد.

ماتوس توله‌هایی به نام‌های شگی و ننا دارد. او کلاه مهمانی بر سر آنها گذاشته بود و این جمع دور یک کیک نشسته بودند. برای تکمیل جشن، او آهنگ «تولدت مبارک» را در حالی که شمع‌ها را روشن می‌کرد، اجرا کرد، کف زد و توله‌ها را نوازش کرد.

این منظره دیدنی بود و همه از دیدن اینکه یک فرد بی‌خانمان هم به فکر چنین چیزهایی است، روحیه خوبی گرفتند.

پس از تماشای جشن کوچک، شخصی که همه چیز را دیده بود به ماتوس نزدیک شد و از زندگی او پرسید. معلوم شد که ماتوس در چندسال گذشته، پس از فرار از خانه‌ای بدسرپرست‌ها، بی‌خانمان شده. اما علی‌رغم چالش‌های عظیمی که با آن روبرو بوده، او همیشه مواظب بوده که از شگی و ننا به بهترین نحوی که می‌توانسته مراقبت کند.

فردی که نزد ماتوس آمده بود، یک ویدئو از کل مهمانی تهیه کرده بود و آن را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت. این ویدئو همه‌گیر یا اصطلاحا وایرال شد و صدها هزار بازدید به دست آورد و بسیاری از تماشاگرها ترغیب شدند که به ماتوس کمک کنند.

پارکی که جشن در آن برگزار شد به جایگاهی برای کمک به ماتوس تبدیل شد. در این بین یکی به ماتوس یک گوشی اهدا کرد که آغاز ماجرای او شد. او با این گوشی شروع به ارسال پست در اینستاگرام کرد و در مدت کوتاهی بیش از ۱۸۲ هزار دنبال کننده پیدا کرد.

حالا با این پیشرفت، آن‌ها اکنون سرپناهی برای زندگی پیدا کرده‌ان و ماتوس عشق خود را به سگ‌ها و سایر حیوانات در حساب خود به اشتراک می‌گذارد. او با شور و شوق در مورد کمک به بهبود زندگی حیوانات خانگی صحبت می‌کند. او پیراهن می‌سازد و می‌فروشد و بخشی از سود آن را به مبارزه با حیوان آزاری اختصاص می‌دهد.

ماتوس می‌گوید: «در سال‌های زیادی که در خیابان زندگی می‌کردم، هرگز تنها نبودم، سگ‌های من همیشه آنجا بودند تا روزهای غمگین زندگی‌ام را شاد کنند و اکنون با هم به بسیاری از کسانی که به ما نیاز دارند کمک می‌کنیم! »

اینستاگرام او

 
1 نظر
  1. شاهرخ می گوید

    حیوانها قدر شناس و وفا دارن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.