مراکز تفریحی شهر وان کجاست؟

0
رپورتاژ

شهر وان یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه می باشد اما نسبت به زیبایی که دارد مورد توجه توریست های ایرانی قرار گرفته است و در سالهای اخیر نیز میزان مسافران ایرانی در این شهر افزایش چشمگیری داشته است با توجه به همین مسئله نیز مقاله را درباره مراکز تفریحی که در شهر وان وجود دارد نوشتیم تا در در هنگام سفر شما را راهنمایی کند.

معرفی مراکز تفریحی شهر وان

شهر زیبای وان دارای مرکز تفریحی بسیار زیبایی است که اگر قصد سفر به شهر وان را داشته باشید می توانید به سایت ستاره شرق آذرگشت مراجعه کنید و در ارتباط با شرایط سفر و راه های سفر تور وان اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

  • دریاچه وان
  • آبشار مرادیه
  • خانه گربه وان
  • آبشار کانیس پی
  • وانادوکیا

دریاچه وان از مراکز تفریحی شهر وان

مراکزتفریحیشهروان

دریاچه وان یکی از اصلی ترین و مهمترین جاذبه توریستی است که در شهر وان قرار دارد.دریاچه وان یک دریاچه طبیعی با طول  ۱۲۰ کیلومتر ،عرض ۸۰ کیلومتر و عمق   ۱۷۱ متر است ولی برخی از جاها به عمق ۴۰۰ متر هم می رسد و مساحت  ۳٬۷۵۵ کیلومتر مربع می باشد.اطراف این دریاچه کوه های بلندی وجود دارد که همین هم باعث شده است تا نمای بسیار زیبا در اطراف دریاچه پدیدار شود.در اطراف این دریاچه زیبا مراکز تفریحی و رستوران ها نیز ساخته شده اند تا در هنگام بازدید از این دریاچه بتوانید در استراحتگاه های اطراف نیز به استراحت و غذا خوردن بپردازید.

در این دریاچه جزیره های بی نظیری نیز وجود دارد که از جاذبه ای اصلی دریاچه می باشد و هر کدام در خود آثار تاریخی و دیدنی دارند که حتما باید از آنها نیز دیدن کنید.این جزایر و مکان ها عبارت اند از :

جزیره آدیر

جزیره آدیر در سال ۱۳۰۵ ساخته شده و بزرگترین جزیره در دریاچه وان می باشد در این جزیره یک کلیسای ارمنی به نام سنت جرج نیز وجود دارد که علاقمندان به آثار تاریخی و کلیساها می توانند این بنای تاریخی زیبا متعلق به قرن ۱۷ و ۱۸ را ببینند.

کلیسای صلیب مقدس

کلیسای ارمنی صلیب مقدس در جزیره آکدامار واقع شده است.این کلیسا در سال ۹۱۵ تا ۹۲۱ میلادی و به دستور گاگیک یکم پادشاه وقت واسپورکان ساخته شده است.یکی از چیزهایی که این کلیسا را منحصر به فرد میکند نمای قرمز رنگ این کلیسا و نقاشی های کشیده شده بر روی آن می باشد.شما می توانید با رفتن به جزیره آکدامار از این کلیسای زیبا نیز دیدن فرمایید.

جزیره آکدامار

جزیره آکدامار که دومین جزیره بزرگ شهر وان است وسعتی به اندازه ۰.۷ کیلومتر دارد و فاصله کمی هم با ساحل دارد و از مهمترین مراکز تفریحی شهر وان می باشد.علاوه بر زیبایی هایی طبیعی و بکری که در این جزیره وجود دارد کلیسای صلیب مقدس نیز از جاذبه های دیگر در این جزیره می باشد که در قسمت غربی جزیره قرار دارد و چشمه‌ای جوشان که در قسمت شرق جزیره قرار دارد.

آبشار مرادیه

 

مراکزتفریحیشهروان

از دیگر مراکز تفریحی شهر وان نیز آبشار مرادیه شهر وان می باشد که در ۸۸ کیلومتری شهر وان و در ۲۰ کیلومتری تقاطع جاده تاتوان قرار دارد.این آبشار ۸۰ متر عرض و ۶ متر ارتفاع که برای دیدن آن باید از روی یک پل معلق کابلی عبور کنید و بعد هم به آبشار خواهید رسید و می توانید از منظره آبشار لذت ببرید و برای خوردن غذا هم می توانید از رستوران ها و کافه هایی که در اطراف قرار دارند استفاده کنید.

خانه گربه وان

شهر وان به داشتن گربه های زیبا نیز معروف است و سالانه افراد زیادی برای دیدن این گربه ها به شهر وان سفر می کنند.این گربه ها به رنگ سفید هستند و چشمایی عجیب و منحصر به فردی دارند طوری که هر کدام از چشم های آن ها به رنگ آبی و سبز و یا کهربایی می باشد و همین هم این گربه ها را خاص و منحصر به فرد می کند.

مسئولین شهر وان برای اینکه بتوانند این گربه ها را از خطر انقراض حفظ کنند خانه ای را برای این گربه ها در شهر وان ساخته اند تا این گربه ها در آنجا محافظت شوند و نسل آنها منقرض نشود و مردم نیز بتوانند در این خانه ها این گربه ها را از نزدیک ببینند و به آنها غذا بدهند. ساخت این خانه به سال  ۱۹۹۹ بر میگردد،در آن سال فقط ۹۰ گربه با این نژاد در شهر وان باقی مانده بود و این باعث شد تا مسئولین شهر به فکر ساخت خانه ای برای این گربه ها افتاد و این خانه  به نام خانه گربه وان احداث شد و تبدیل به یکی از مراکز تفریحی شهر وان شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.