مدیر یادگیری ماشینی اپل که به خاطر سیاست خاتمه دورکاری و بازگشت اجباری به محل کار، استعفا داده بود، به دیپ مایند گوگل می‌پیوندد

0

در اوایل این ماه، یان گودفلو، مدیر سابق یادگیری ماشین اپل، به دلیل اینکه اپل دورکاری معمول شده در دوران کرونا را خاتمه داده و کارکنان را مجبور کرده بود به صورت فیزیکی در دفاتر کار حاضر شوند، استعفا داد و این خبر خیلی داغ شد.

به گزارش بلومبرگ، گودفلو  در یک شرکت دیگر برای کار پیدا کرده. او در شرکت جانبی DeepMind وابسته به Alphabet، مشغول به کار شده است.

DeepMind یک شرکت یادگیری ماشینی است که گوگل در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد و همین شرکت در این هفته از راه اندازی یک سیستم هوش مصنوعی چند وجهی به نام Gato خبر داد. هنوز مشخص نیست که نقش گودفلو در DeepMind چه خواهد بود، اما قبل از کار در شرکت اپل، او به عنوان یک دانشمند تحقیقاتی گوگل کار می‌کرد.

به گفته بلومبرگ ، گودفلو به عنوان یکی از برجسته‌ترین محققان یادگیری ماشین شناخته می‌شود، بنابراین اپل به خاطر از دست دادن او، زیان زیادی خواهد دید.

تعدادی از کارمندان اپل علاوه بر گودفلو، با وجود اینکه اپل قصد دارد به آنها اجازه دهد تا دو روز در هفته در خانه بمانند، به شدت مخالف بازگشت به کار حضوری هستند.

در ماه مه، گروهی از کارمندان که خود را “Apple Together” می‌نامند، نامه‌ای به تیم اجرایی اپل نوشتند تا استدلال کنند که برنامه کاری ترکیبی منجر به انجام منعطفانه کارها نمی‌شود و چنین سیستم کاری فقط با سیاست ایجاد ترس در کارکنان اجرا شده است.

سایر شرکت‌های فناوری مانند متا و گوگل گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیرتری را اجرا کرده‌اند که می‌تواند توجه کارمندان ناراضی اپل را جلب کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.