استارلینک به کاربرانش اجازه می‌دهد در سفر هم اینترنت داشته باشند : هزینه تنها ۲۵ دلار در ماه

0

سرویس اینترنت اسپیس ایکس -استارلینک- حالا دیگر پایانه‌های دریافت قابل حمل ارائه می‌دهد. با پرداخت هزینه ماهانه اضافی، مشترکین استارلینک می‌توانند در هر جا، از منطقه جغرافیایی خود اینترنت همراه داشته باشند. این امر اتصال اینترنتی را برای مکان‌های دورافتاده‌ که احتمالاً هرگز تحت پوشش ۵G قرار نخواهند داد، به ارمغان خواهد آورد.

ایلان ماسک در توییتر، در پاسخ بهخ درخواست یکی از کاربرانی که به اینترنت در جریان سفرها و پیک نیک‌های خود نیاز داشت، نوشته که حالا دیگر این دست کاربران می‌توانند خوشحال باشند.

البته توجه داشته باشید که هنوز استارلینک در هنگام جابجایی و رانندگی، سرویس به کاربران ارائه نمی‌دهد. صرفا می‌توانید در جایی که اینترنت ندارد، تجهیزات دریافت را نصب کنید و اینترنت داشته باشید

ماسک قبلا در توییتی گفته بود که روی تجهیزات دریافت کار می‌کند که به انرژی کمی نیاز دارند و می‌توانند به فندک ۱۲ ولتی خودرو وصل شوند.

به دنبال این توییت برخی از کاربران به این فکر افتادند که آزمایش کنند واقعا در حین حرکت می‌شود اینترنت استارلینک را داشت یا خیر. درصد موفقیت آنها متغیر بوده است.

بنا به گزارش وبلاگ جف گیرلینگ، استارلینک بین ۶۰ تا ۷۰ وات برق مصرف می‌کند، که نسبت به مصرف ۸۰ تا ۱۰۰ وات در سال پیش بهتر شده است.

البته هنوز هم کاربر در آدرس اولیه ثبت‌شده‌اش بهترین میزان دسترسی به اینترنت را خواهد داشت و وقتی جابجا می‌شود، سرعتش اینترنتش ممکن است کاهش یابد، به ویژه در زمان اوج استفاده و شلوغی شبکه.

مشتریان فعلی استارلینک می‌توانند قابلیت حمل و نقل را از طریق صفحه حساب خود در استارلینک، درخواست بدهند که معمولا بلافاصله فعال می‌شود. البته برای این کار هر ماه ۲۵ دلار اضافی باید بپردازند.  اشتراک‌های ماهانه در حال حاضر از ۱۱۰ دلار شروع می‌شود. هزینه کیت دریافت اینترنت هم ۵۹۹ دلار است.

منبع: ورج

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.