مری ادواردز واکر، اولین زن جراح ارتش آمریکا و تنها زنی که در تاریخ مدال افتخار نظامی Medal of Honor گرفته است

0

خلاصه:

مری ادواردز واکر، یا دکتر مری واکر، یک پزشک، اسیر جنگی و جراح آمریکایی بود.  او تنها زنی است که مدال افتخار Medal of Honor نظامی آمریکا یعنی بالاترین نشان افتخار نظامی این کشور را دریافت کرده است.

در سال 1855، او از کالج پزشکی سیراکیوز در نیویورک فارغ التحصیل شد، ازدواج کرد و شروع به کار پزشکی کرد. او در آغاز جنگ داخلی آمریکا تلاش کرد به ارتش اتحادیه بپیوندد، اما با درخواست او موافت نشد. او به عنوان جراح در بیمارستانی موقت در واشنگتن دی سی خدمت کرد.

سپس توسط نیرو‌های اتحادیه به کار گرفته شد و در پیاده نظام 52 اوهایو،  به عنوان اولین جراح زن در ارتش ایالات متحده خدمت کرد.

او پس از عبور از خطوط دشمن برای معالجه غیرنظامیان مجروح، توسط نیرو‌های کنفدراسیون به عنوان جاسوس دستگیر شد. به عنوان اسیر جنگی به ریچموند، در ویرجینیا فرستاده شدتا اینکه در تبادل اسرا آزاد شد.

پس از جنگ، به دلیل تلاش‌هایش برای درمان مجروحان در نبرد و خطوط دشمن در طول جنگ داخلی مدال افتخار گرفت. واکر تنها زنی است که این مدال را دریافت کرده و یکی از هشت غیرنظامی است که آن را دریافت کرده.

پس از جنگ، او تا زمان مرگش در سال 1919 نویسنده و سخنران شد و از جنبش حق رأی زنان حمایت کرد.


مری ادواردز واکر در شهر اوسوگو، نیویورک، در 26 نوامبر 1832، به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند از هفت فرزند خانواده بود. پدر و مادر او هر دو پسر و دختران خود را به شیوه‌ای مترقی بزرگ کردند که در آن زمان روشی انقلابی بود.

واکر در کودکی در مزرعه خانوادگی خود کار می‌کرد. او هنگام کار در مزرعه لباس زنانه نمی‌پوشید زیرا آن را بسیار محدود‌کننده می‌دانست.

پس از پایان مدرسه ابتدایی، مری و دو خواهر بزرگترش در مدرسه فالی در فولتون، نیویورک شرکت کردند. فالی نه تنها یک مؤسسه آموزش عالی بود، بلکه مکانی بود که بر اصلاحات اجتماعی مدرن در نقش‌های جنسیتی، آموزش و بهداشت تأکید داشت. ایدئولوژی‌ها و شیوه‌های این مدرسه بیشتر عزم مری را برای سرپیچی از استاندارد‌های سنتی زنانه تثبیت کرد.

در اوقات فراغت، مری متون پزشکی در مورد آناتومی و فیزیولوژی می خواند . علاقه او به پزشکی ناشی از مواجهه او با ادبیات پزشکی در سنین پایین بود.

او مدتی در مدرسه‌ای در Minetto، نیویورک تدریس کرد و در نهایت به اندازه کافی پول به دست آورد تا به کالج پزشکی سیراکیوز برود، جایی که در سال 1855 با درجه ممتاز به عنوان پزشک پزشکی فارغ التحصیل شد و تنها زن در کلاس خود بود.

او در 16 نوامبر 1855، کمی قبل از اینکه 23 ساله شود، با یکی از دانشجویان دانشکده پزشکی، آلبرت میلر، ازدواج کرد. اما بعداً به دلیل خیانت میلر از هم جدا شدند.

واکر به شدت با دامن‌های بلند زنان و پوشیدن لباس‌های متعدد روی هم مخالف بود، نه فقط به خاطر ناراحتی و ممانعت از تحرک، بلکهه به خاطر غیربهداشتی بودن. پوشش معمول او شامل شلوار‌هایی با آویز زیر زانو با کمر تنگ و دامن کامل بود.

همکاران زن در دانشکده پزشکی از انتخاب‌های او انتقاد می‌کردند و بیماران اغلب با تمسخر به او نگاه می‌کردند. در سال 1870، واکر در نیواورلئان دستگیر شد و توسط مردان مورد تمسخر قرار گرفت زیرا لباس مردانه پوشیده بود.

واکر در آغاز جنگ داخلی آمریکا به‌عنوان جراح داوطلب شد، اما به دلیل جنسبت زن، درخواستش رد شد.  نقش یک پرستار به او پیشنهاد شد، اما نپذیرفت.

بعد به عنوان یک جراح صحرایی بدون مزد در نزدیکی خطوط مقدم اتحادیه، خدمت کرد.

او از دیدن زنانی که به عنوان سرباز خدمت می‌کردند خوشحال می‌شد و مطبوعات را از داستان فرانسیس هوک، زنی که با لباس مردانه در نیرو‌های اتحادیه خدمت می‌کرد، آگاه کرد.

در سپتامبر 1862، واکر به وزارت جنگ نامه نوشت و درخواست استخدام به عنوان جاسوس کرد، اما پیشنهاد او رد شد.

در سپتامبر 1863، او به عنوان “دستیار جراح قراردادی (غیر نظامی)” توسط ارتش کامبرلند استخدام شد و تبدیل به اولین جراح زنی شد که توسط جراح ارتش ایالات متحده استخدام شد.

در 10‌ آوریل 1864، او توسط نیرو‌های کنفدراسیون به عنوان جاسوس دستگیر شد. او به قلعه تاندر در ریچموند رفته بود تا به یک پزشک کنفدراسیون کمک کند تا عمل قطع عضو انجام بدهد.

در زمان اسارت او از پوشیدن لباس زنانه خودداری کرد و  در 12 اوت 1864 با یک جراح کنفدراسیون مبادله شد و آزاد شد.

پس از جنگ، واکر به دلیل تحلیل یا آتروفی جزئی عضلانی که در حین زندانی شدن توسط دشمن متحمل شده بود، مستمری ناتوانی دریافت کرد. از 13 ژوئن 1865 به او 8.5 دلار در ماه می‌دادند، اما در سال 1899 این مبلغ به 20 دلار در ماه افزایش یافت.

او نویسنده و سخنران شد و از مسائلی مانند مراقبت‌های بهداشتی، حقوق زنان و اصلاح لباس برای زنان حمایت کرد. او اغلب به دلیل پوشیدن لباس‌های مردانه دستگیر می‌شد و بر حق خود برای پوشیدن لباس‌هایی که به نظر او مناسب می‌دانست، اصرار داشت.  او دو کتاب نوشت که در مورد حقوق و پوشش زنان بحث می‌کرد. او در پاسخ به انتقاداتی که از لباس پوشیدنش شده است، گفت: من لباس مردانه نمی‌پوشم، لباس خودم را می‌پوشم.

واکر یکی از اعضای دفتر مرکزی حق رأی زنان در واشنگتن بود و برای اعطای یک صندلی برای یک استاد زن در دانشکده پزشکی دانشگاه هاوارد، درخواست مالی کرد.

او سعی کرد در سال 1871 برای رأی دادن ثبت نام کند، اما درخواست او رد شد.

در سال 1907، واکر جزوه‌ای منتشر کرد که در آن استدلال کرد که برخی از ایالت‌ها، و همچنین قانون اساسی فدرال، قبلاً به زنان حق رأی داده است. او در سال‌های 1912 و 1914 در مورد حق رأی زنان در مقابل کمیته‌های مجلس نمایندگان ایالات متحده شهادت داد.

واکر پس از یک بیماری طولانی در 21 فوریه 1919 در سن هشتاد و شش سالگی در خانه درگذشت.ا و در گورستان روستایی در اسویگو، نیویورک، در یک تشییع جنازه ساده، با پرچم آمریکا بر روی تابوت او، در حالی که کت و شلوار سیاه به پیکرش پوشانده بودند، به خاک سپرده شد.

مرگ او در سال 1919 یک سال قبل از تصویب نوزدهمین متمم قانون اساسی ایالات متحده بود که حق رأی را برای زنان تضمین می‌کرد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌هایی از وندالیسم – البته در شکل نسبتا خفیف آن

وندالیسم به عمل عمدی ایجاد خسارت، تخریب یا اسیب زدن به اموال، اغلب بدون هیچ دلیل یا توجیه قانونی اشاره دارد. این کار شامل اعمالی مانند رسم گرافیتی، برچسب زدن، خراشیدن، شکستن یا نقاشی روی سطوح، از جمله ساختمان‌ها، وسایل نقلیه، فضا‌های عمومی…

عکس‌های نوستالژیک: آدم‌های و تلویزیون‌هایشان در دوره اوج تلویزیون

دوره اوج شکوه تلویزیون کی بود؟ دست‌کم دوره اوج مونواوگ چه زمانی بود؟یک زمانی تلویزیون پیشرفته‌ترین وسیله ارتباطی ما با دنیای خارج بود. الان تلویزیون‌های هوشمند، گوشی و تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها جای آن به اصطلاخ متکلم وحده را گرفته‌اند.…

روسای جمهوری آمریکا به صورت تصاویر خیالی شبیه گیم‌های رل پلیینگ ژاپنی!

توجه: تصاویر را میدجرنی ساخته و سازنده ظاهرا فارغ از سمت و سوی سیاسی و فقط یک نوع بیان هنری دست به این کار زده است.جو بایدن:دونالد ترامپ:باراک اوباما:جورج دبلیو بوش:بیل کلینتون:جورج بوش پدر:…

چگونه طولانی مدت درس بخوانیم و کمتر خسته شویم؟

مطالعه برای ساعات طولانی می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین راهبرد وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ تمرکز و جلوگیری از خستگی از آن‌ها استفاده کنید:استراحت کنید: هر 45 تا 50 دقیقه یک بار استراحت کنید تا مغز خود را شارژ کرده و از…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود:1- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی2- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

بوئینگ ۷۳۷ بازنشسته به ویلایی لوکس در «بالی» تبدیل شد

یک بوئینگ ۷۳۷ بازنشسته که بر روی صخره‌ای در بالی قرار گرفته، به ویلایی لوکس تبدیل شده است. شرکت Hanging Gardens قرار است در‌ آوریل این ویلا را افتتاح کند. ایده این کار زاییده فکر کارآفرینی به نام فلیکس دنیم است. دنیم در حال حاضر هتل‌های…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.