خابی لیم، ستاره مشهور اینستاگرام و تیک تاک، شهروندی ایتالیا را دریافت کرد!

0

خابی لیم Khaby Lame، کمدین سنگالی‌الاصل که بیشترین دنبال‌کننده‌ را در تیک تاک دارد و نیز در اینستاگرام بسیار مشهور و پرطرفدار است، تابعیت ایتالیا را دریافت کرد.

خابی ۲۲ ساله، از یک سالگی در ایتالیا زندگی کرده و گفته است که “همیشه احساس ایتالیایی بودن داشته است”. او روز چهارشنبه طی مراسمی در چیواسو، شهر زادگاهش، در نزدیکی تورین در شمال منطقه پیمونت، تابعیت خود را دریافت کرد.

خابی پس از از دست دادن شغل خود در یک کارخانه، زمانی که ایتالیا با همه‌گیری کرونا مواجه شده بود، به تیک تاک روی آورد و تا کنون نزدیک به ۱۵۰ میلیون دنبال‌کننده را با ویدیو‌های خود جذب کرده است که. او محتوای همه‌گیر و محبوبی می‌سازد که موضوع کلی آنها یکسان است، دست انداختن کسانی که کاری را بی‌جهت سخت و دشوار و پیچیده انجام می‌دهند، او سپس همان کارها را با روال آسان و منطقی‌شان انجام می‌دهد و بعد با حرکت دست و تغییر حالت چهره دستشان می‌اندازد.

در ۸ ژوئن، چند هفته قبل از سبقت گرفتن خابی از ستاره رسانه‌های اجتماعی آمریکایی به نام Charli D’Amelio، وزارت کشور ایتالیا به او اطلاع داد که شهروندی به او داده است. به طور که گفتیم خابی الان برترین کاربران تیک تاک است.

خابی که پاسپورت سنگالی خود را حفظ کرده است، به خبرنگاران گفت که به شهروندی خود “بسیار افتخار می‌کند” و احساس “مسئولیت بزرگی در قبال سوگند شهروندی دارد”.

این امر در بحبوحه یک بحث سیاسی طولانی مدت در مورد اعطای تابعیت در بدو تولد به فرزندان متولد شده در ایتالیا از والدین خارجی، بدون توجه به تابعیت والدین آن‌ها صورت می‌گیرد.  ایتالیا هم می‌خواهد با سایر کشور‌های اروپایی همسو شود. اما فعلا، کودکانی که در ایتالیا از والدین خارجی متولد می‌شوند، تنها از سن ۱۸ سالگی می‌توانند درخواست دهند.

این قانون جدید که به نام Ius Soli شناخته می‌شود، برای سال‌ها جزء سیاست‌هایحزب دموکرات چپ میانه (PD) بوده، اما این اصلاحات در قوانین شهروندی هرگز نتوانسته در پارلمان رای بگیرد. حتی زمانی که حزب دموکراتیک بین سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ در راس قدرت بود.

هر بار که این موضوع مطرح می‌شود، واکنش شدیدی  را از طرف راست افراطیایتالیا  برمی انگیزد، که احتمال می‌رود در انتخابات عمومی در ۲۵ سپتامبر با اتحاد سیاسیٰ‌ای با فورزا ایتالیا به رهبری سیلویو برلوسکونی پیروز شوند.

در مصاحبه قبلی با نشریه لا ریپابلیکا La Repubblica، خابی گفته بود: «این درست نیست که کسی که سال‌ها با فرهنگ ایتالیایی زندگی می‌کند و بزرگ می‌شود و مشکلی ندارد، هنوز حق شهروندی نداشته باشد و من فقط از طرف خودم صحبت نمی‌کنم. »

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.