برترین عکس‌های زیر آب در سال ۲۰۲۲ در مسابقه عکاسی از ورای لنز شما Through Your Lens

0

به بهانه مسابقه Through You Lens در هجدهمین سال خود، برخی از بهترین تصاویر زیر آب جهان را می‌توانیم ببینیم. این مسابقه که توسط یک مجله غواصی برگزار می‌شود، امسال تقریباً ۲۶۰۰ شرکت در چهار دسته: رفتار، زاویه عریض، دوربین کمپکت و ماکرو را جذب کرد.

جایزه بزرگ امسال به عکاس آماتور زیر آب -بوز جانسون- برای عکسی باورنکردنی از یک ماهی پرنده در زیر آب در فیلیپین تعلق گرفت. جانسون گفت که این عکس در شبی با آب‌های کاملاً ساکن گرفته شده است که امکان بازتاب خیره‌کننده را فراهم کرده بود.

جانسون گفت: «ما چندین ماهی پرنده از قایق را در سطح صاف و آرام مشاهده کردیم، و زمانی که در آب بودیم یافتن آن‌ها طولی نکشید. «چند دقیقه‌ای را صرف عکاسی کردم تا در نهایت موقعیت خوبی پیدا کردم که مشکلاتی را که در حفظ شناوری و پایداری در زیر سطح داشتم برطرف می‌کرد.»

یکی دیگر از عکس‌های برجسته در دسته برندگان امسال، عکس الکس داوسون، بود. او یک عکاس آزادکار با بیش از ۲۵ سال تجربه است. عکس برنده خیره‌کننده او در رده زاویه باز، غواص آزاد آنا فون بوتیچر را در زیر یخ دریا در گرینلند در حال بررسی اسکلت یک نهنگ به تصویر می‌کشد.

داوسون توضیح داد: «هنگامی که در اولین شیرجه زیر یخ فرو رفتم و چشمانم شروع به تطبیق با تاریکی کردند، از اینکه لاشه نهنگ آنقدر دست نخورده و بزرگ بود، شوکه شدم. آنا شروع به غواصی در اطراف استخوان‌های نهنگ کرد، بنابراین من بالابر خارجی خود را دورتر قرار دادم تا کمی به عمق برسم.

منبع: Scuba Diving Magazine

برنده – در بخش عملکرد. خرچنگ سوار بر عروس دریایی. باکولی، ایتالیا – سالواتوره ایانیلو

دوربین کامپکت. میگوی کوچکی که در آبشش یک جانور زیردیایی پنهان شده است. جزیره ریونیون – میگل رامیرز

جایزه بزرگ. یک ماهی پرنده که از زیر آب به هوا برخاسته است. آنیلائو، فیلیپین – بوز جانسون

ماکرو. حلزون دریایی پروانه‌ای که روی جلبک ایستاده است. پاپوآ گینه نو – یوری ایوانف

زاویه باز. لاشه نهنگ در زیر آب در گرینلند – الکس داوسون

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.