ادوبی می‌تواند تکه کوچکی از یک عکس را بگیرد و با هوش مصنوعی چپ و راست عکس را برایتان تجسم کند و توسعه بدهد!

0

شرکت ادوبی چند نمونه از ابزارهای قدرتمند هوش مصنوعی (AI) را پیش‌نمایش کرده است که این امکان را به شما می‌دهد تا عکس را به زیبایی فراتر از مرزهای اصلی آن، هم به معنای واقعی کلمه و هم از منظر کاربرد، توسعه بدهید.

این شرکت نرم افزاری دره سیلیکون مدتی است که ویژگی‌های بیشتری را به پلتفرم‌های ویرایش تصویر خود اضافه می‌کند که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند، اما مهندسان این شرکت ایده‌های بزرگ‌تری در سر دارند.

دو ایده که در طول ارائه سالانه «Sneaks» در Adobe MAX نشان داده شدند.

اولین مورد “پروژه فراتر از دیده” Project Beyond the Seen نام دارد و امکان ایجاد تجربیات بصری ۳۶۰ درجه‌ای را از یک تصویر کوچک دو بعدی فراهم می‌کند.

واقعیت مجازی (VR) و محتوای ۳۶۰ درجه هر روز بیشتر مورد توجه قرار میٰ‌گیرند، اما تعداد زیادی عکس وجود دارند که با فرمتی مناسب برای VR گرفته نشده‌اند. اما هوش مصنوعی Adobe تا به راحتی تصاویر پانورامای کامل ۳۶۰ درجه را از یک تصویر ایجاد کنید.

روش‌های تخمین عمق به کاربران اجازه می‌دهد یک تصویر پانوراما را گسترش دهند و در محیط‌های سه‌بعدی واقعی و کاملاً غوطه‌و رشوند. از آنجایی که هوش مصنوعی قادر به تولید محتوا در پشت، بالا، پایین و کناره‌های تصویر است، کاربران می‌توانند به راحتی و به سرعت اشیا را اضافه کنند.

فناوری پیشنهادی دیگر «Project All of Me» نامیده می‌شود که چند ایده را که قبلاً در محصولات ادوبی وجود دارد، ترکیب می‌کند، اما آنها را در قالبی قابل دسترس‌تر بسته‌بندی می‌کند.

با Project All of Me، هر کسی مثلا طراح مدی که نیاز دارد مدل‌های وب‌سایت خود را با طرح‌های لباس جدید به روز کند یا دانش‌آموزی که امیدوار است یک بروشور رویداد مدرسه ایجاد کند، می‌تواند محتوای جدید و تصاویر بزرگ‌تر را تنها با چند کلیک ایجاد کند. این ویرایشگر عکس پرتره هوشمند از هوش مصنوعی برای تولید اجزای بدون برش عکس‌ها و ویرایش ادیت‌های ناهماهنگ استفاده می‌کند حتی می‌تواند توصیه‌هایی ارائه کند و لباس سوژه عکس را اصلاح کند.

رویداد Sneaks به Adobe این امکان را می‌دهد که امیدوارکننده‌ترین ایده‌های جدید خود را به عموم مردم ارائه دهد و در مورد اینکه این ویژگی‌ها واقعا مفید خواهند ارزیابی می‌کند. از این رو برخی از این پروژه‌ها با سرعت خوبی وارد محصولات نهایی می‌شوند، در حالی که برخی کاملا فراموش می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.