کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

0

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند!

جستجوی اینترنتی این مضمون بیش از 4 میلیون نتیجه را به همراه دارد و تعداد زیادی از مردم ویدیوهایی را در این مورد در این اینستاگرام و فیس بوک و تیک تاک  پست می‌کنند که در آنها گفته‌اند از دنیای دیگری سرچشمه گرفته‌اند. در واقع، محتوای با عبارت #starseed بیش از ۱ میلیارد بازدید در TikTok داشته است.

برخلاف باورمندان به تناسخ، این به اصطلاح «دانه های ستارگان» بر این باورند که از سیاره دیگری منشا گرفته‌اند تا در اینجا متولد شوند. دانه‌های ستارگان بر این باورند که آنها مجرای بین قلمروهای فرازمینی و زمین هستند و می توانند از طریق مدیتیشن بین کهکشان‌ها جابجا شوند.

دانه های ستاره‌ای همچنین معتقدند که می توانند با «زبان سبک” ارتباط برقرار کنند یعنی نوعی ارتباط که گفته می شود محدودیت های انسانی را دور می‌زند و زبان روح است.

این ایده به طور گسترده‌ای به نویسنده براد استایگر نسبت داده می شود که درباره ناشناخته‌ها بسیار نوشته و علاقه شدیدی به زندگی بیگانه‌ها و فرازمینی‌ها داشت. استایگر در کتاب خود با عنوان Gods of Aquarius در سال 1976 این تصور را مطرح کرد که برخی افراد از ابعاد دیگری سرچشمه می‌گیرند.

باورمندان به این اندیشه ادعا می‌کنند که راه های مختلفی برای تشخیص اینکه آیا شما یک دانه ستاره‌ای هستید وجود دارد. اینها شامل جستجوی معنا در زندگی و احساس عدم تعلق است. معنوی بودن و داشتن حس قوی شهود (دانستن) نیز از ویژگی‌های یک دانه ستاره‌ای است.

همچنین گفته می‌شود که آنها همدل، حساس و دارای مشکلات جسمی و روانی بیشتری هستند زیرا روح آنها به داشتن بدن انسان عادت ندارد! دانه‌های ستاره‌ای می خواهند به بشریت کمک کنند. اما آنها غرق در زندگی روی زمین می‌شوند و با گذراندن زمان به تنهایی شارژ می‌شوند.

معتقدان به این فکر همچنین می‌گویند که دانه‌های ستاره میل به کشف و تجربه فرهنگ‌ها و حوزه‌های جدید دارند، که به افراد ستاره کمک می‌کند تا بینش جدیدی از هستی ارائه دهند. به عنوان مثال می توان به تئوری های جدید (توطئه) در مورد جامعه، مداخلات بهداشتی متفاوت، همراهی با افکاری در مورد بیگانگان و تمدن های باستانی اشاره کرد .

اما چه چیزی باعث می‌شود برخی از افرادی که چنین احساساتی را تجربه می‌کنند به این نتیجه برسند که باید از سیاره دیگری باشند؟ به ویژه با توجه به این که هیچ حیاتی فراتر از زمین تاکنون یافت نشده و هیچ مدرکی دال بر اینکه حیات بیگانه تاکنون از زمین بازدید کرده است وجود ندارد.

روان‌شناسی به نام برترام فورر اولین بار متوجه شد که به راحتی می‌توان افراد را با توصیف‌های مبهم درباره‌ی خود موافق کرد.

مفهوم دانه های ستاره ای شکلی از باورهای خرافی عصر جدید است و منشا آن را تا دهه ۱۹۷۰ می‌توان ردگیری کرد.

انرژی کریستال‌ها، انرژی درمانی و توانایی‌های روانی، تناسخ، کارما  و امکان رسیدن به سطح بالاتری از آگاهی، همه از این دوران رواج پیدا کردند.

حمایت از باورهای عصر جدید – مانند دانه های ستاره ای – در حال افزایش است. این ناشی از بی اعتمادی به علم و تردید در مورد شناخت متعارف واقعیت است. به ویژه بدبینی نسبت به جامعه مدرن به آن دامن زده است.

برخی از ویژگی های شخصیتی نیز ممکن است برخی از افراد را به اعتقاد به مفهوم دانه‌های ستاره ای متمایل کند. به عنوان مثال، اگر شما مستعد فانتزی هستید و اغلب رویدادهای خیالی و واقعی را با هم ترکیب می‌کنید، ممکن است این نظریه موافق با تمایلات خود ببینید.

در اصطلاح روانشناسی، این به عنوان خطای نظارت منبع شناخته می شود‌، که نوعی خطای حافظه ناخودآگاه است که در آن فرد بین آنچه واقعی و دقیق است و آنچه غیر واقعی است و تصور می‌کند، گیج و گمراه می‌شود.

این توهم معمولاً در اسکیزوفرن‌ها یا روانپریش‌ها دیده می‌شود و تحقیقات پیوندهایی بین اختلال شخصیت اسکیزوتایپی – یک اختلال رایج که شکل خفیف اسکیزوفرنی در نظر گرفته می‌شود – و اعتقاد به تئوری‌های توطئه پیدا کرده است.

اثر دیگری که می تواند چنین باورهایی را تشویق کند، چیزی است که به عنوان سردرگمی هستی شناختی شناخته می شود. که زمانی اتفاق می افتد که مردم نمی توانند بین جملات استعاری و واقعی م تمایز قائل شوند.

این دسته افراد بیشتر نظریه های شبه علمی و ماورایی را تأیید می‌کنند.

در مورد دانه‌های ستاره‌ای، چندین کتاب پرفروش منتشر شده توسط مؤسسات انتشاراتی بزرگ ممکن است حس اصالت این مفهوم را ایجاد کنند.

منبع: The Conversation

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

خانه کوچک هم می‌تواند محل زندگی شادی باشد، اگر چیدمان هوشمند و به‌روز در آن استفاده شده باشد

کسانی که در کودکی در خانه‌های بزرگ زندگی کرده‌اند، چندان میانه‌ای با خانه‌های آپارتمانی ۵۰ - ۶۰ متری که این روزها آنها را هم به سختی می‌شود خرید، ندارند. اما تصور کنید که ساخت و سازها متفاوت بودند و کسی به فکر مصرف‌کننده جوان کم‌درآمد بود و…

آیا سیگار الکترونیکی ایمن‌تر و سالم‌تر از سیگار معمولی است؟

در انگلستان، هم‌زمان با مبارزه با سیگار کشیدن جوانان، سیگارهای الکترونیکی به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کمک به مردم برای ترک سیگار تبلیغ می‌شوند. ما به اینکه چرا در مورد این دستگاه‌ها دو نظر بسیار متفاوت وجود دارد، نگاهی می‌اندازیم.…

باز هم نمونه‌هایی از معماری بد که آنقدر جلب توجه کرده‌اند که شهره اینترنت شده‌اند!

طراحی بد داریم تا طراحی بد. شاید پشت برخی از اینها اصلا طراحی‌ای هم در کار نبوده و همه چیز بداهه پیش رفته است یا حاصل اخنتلاف مهندس طراح داخلی و خارجی و کارفرمایی بوده که فکر می‌کرده همه چیز را می‌داند یا شاید هم دستور کارفرمایی بوده که…

عکس این درخت‌های عجیب در دوره جنگ جهانی دوم اصلا ویرایش نشده‌اند!

این عکس شگفت‌انگیز جنگ جهانی دوم ممکن است عکس ویرایش شده یا فیک به نظر برسد. اما واقعا این طور نیست.در این عکس سورئال، که بخشی از آرشیو عکاسی نیرو‌های دفاع فنلاند است، یک ماشین ارتش فنلاند در امتداد جاده‌ای در چند مایلی مرز با اتحاد…

عجیب ولی واقعی: چشم‌های این زن در این عکس آبی نیست! + ویدئو

در یک خطای دیداری بسیار جالب که به تازگی دین جکسون در تیک تاک منتشر شده، چهره عادی زنی را می‌بینیم که برخلاف ظاهر امر، چشمان او آبی نیست و در واقع حاکستری است.دین جکسون در زمینه ایجاد خطاهای دیداری، یک حرفه‌ای محسوب می‌شود. ویدئوی او در…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5