یک مورد عجیب در یوتیوب: جذابیت ویدئوهای بسیار طولانی و پوچ که به صورت عمدی هیچ چیز پخش نمی‌کنند!

0

در شرایطی که بسیاری از یوتوبرهای ایرانی در آرزوی آپلود بی دردسر یک ویدئوی با وضوح بالا مثلا نیم ساعته یا کمتر هستند و تازه این ویدئوها در نهایت آن چنان که باید دیده نمی‌شوند، در فرنگ وضعیت به کلی متفاوت است. تصور کنید که کسانی ویدئوهایی بدون هیچ محتوایی مثلا صفحه مشکی به مدت چند ساعت آپلود کنند و تازه ویدئویشان، بازدید خوبی پیدا کند!

عنوان یکی از این ویدئوها این استب: “24 ساعت + صفحه نمایش سیاه خالص با کیفیت HD!” هیچ چیز دیگری واقعا در ویدئو نیست و  به طور دقیق 24 ساعت، یک دقیقه، 27 ثانیه – صفحه سیاه و سکوت خواهید دید. این مانند خاموش کردن رایانه است، بدون اینکه رایانه خود را خاموش کنید!

اما در کمال شگفتی این ویدیو 40.2 میلیون بازدید داشته است.

اولین باری که آن را تماشا کردم، حدس زدم که یک جوک یا فلسفه‌ای در آن نهفته است. اما هیچ چیز پیدا نکردم. بعد با خودم فکر کردم چرا این همه بازدید داشته. حالا فرض کنیم که هر کس مدت خیلی کوناهی آن را دیده باشد.

به نظر می رسید که اکثر نظر دهندگان موافق بودند و در مورد این مفهوم در کامنتها شوخی می‌کردند.

مثلا آنها نوشته بودند “ای کاش این را در سینما هم نشان می‌دادند؟” یکی دیگر نوشته: «داستان، شخصیت ها، بازی یک شاهکار است! به خصوص در ساعت 1:23:53، فیلم به اوج می‌رسد!»

Uinthlees YT آن را “یک شاهکار کامل” با “لحظه های بسیار شگفت انگیز و تکان دهنده” نامیده و Buzzcut Boy نوشته که آنها هر شب قبل از رفتن به رختخواب آن را تماشا می کنند: “من آنقدر این ویدیو را تماشا کرده ‌م که حتی وقتی چشمانم را می بندم آن را می بینم ، مثل اینکه پلک ‌ایم صفحه کوچکی هستند که این ویدئوی استادانه  را پخش می‌کنند.”

اما اکنون، پس از صرف ساعت‌های طولانی برای تماشای ویدیوهای طولانی مانند «۲۴ ساعت + صفحه نمایش سیاه خالص با کیفیت HD!» فکر می کنم هدف واقعی آنها را کشف کرده‌ام. آنها نه تنها شوخی نیستند، بلکه برخی از مفیدترین و کاربرپسندترین چیزها در یوتیوب هستند.

البته این طور ویدئوهای بی مفهوم طولانی از قدیم در یوتیوب وجود داشتند. اولین موردی که یادم می‌آید 10 ساعت تماشای بزها بود که آهنگ «می‌دانستم مشکل داری» تیلور سوئیفت روی آن گذاشته شده بود ، اما فکر می‌کنم  اولین ویدئوی طولانی مورد علاقه من زمانی بود که ناتان گراهام از کانال بازی Unspeakable ویدیویی به نام «بازی MINECRAFT FOR» را آپلود کرد. 24 ساعت مستقیم!” در نهایت مشخص شد که فقط چند دقیقه بازی و حدود 23 ساعت فیلم لوپ از خواب گراهام است. نتیجه: 14 میلیون بازدید شوخی خوبی بود!

ژانرهای مفیدتری از ویدئوهای به اصطلاح مگا در یوتیوب وجود دارد. شما می توانید 24 ساعت اهیب آتش ببینید که ویدئوی پس زمینه خوبی در زمستان است. محتوای حیرت‌آوری برای سگ‌ها وجود دارد که بیشتر شامل 20 ساعت موسیقی آرامش‌بخش و عکس‌های طبیعت است.

یکی از این ویدیوها، تصویری از یک جزیره سرسبز، تا ساحل را نشان می‌دهد و من دوست دارم سگ‌هایم را تصور کنم که مرتباً اینجا می‌روند.

همچنین تعداد زیادی کانال گربه‌ای فوق‌العاده طولانی نیز وجود دارند، اما به نظرم کمتر محبوب هستند .دارد. داره که چندتاش الان من هستم.

معقول‌ترین ویدیوهای طولانی ویدیوهای موسیقی هستند. بیست ساعت موسیقی اسپا، 12 ساعت جاز، 14 ساعت کاور آاجرای مجدد) از آهنگ های محبوب.

با این حال، من هنوز نمی توانم توضیح دهم که چرا ویدئوی “24 ساعت + صفحه نمایش سیاه خالص با کیفیت HD!” توسط کاربری به نام نوح که به خود لقب”مرد صفحه سیاه” می‌نامد، آپلود شده و چرا کانال او 65000 مشترک دارد و ویدئوهایش بیش از 150 میلیون بازدید داشته.

ویدئوهای این طوری صفحه مشکی زیاد است و حتی ویدئوی 44 ساعته یا ویدئوی سرخ هم می‌شود پیدا کرد.

اما به نظر می‌رسد هر بیننده‌ای مورد استفاده خاص خود را از این ویدئوها دارد. متداول ترین روش استفاده از این ویدئوها به عنوان راهی برای روشن نگه داشتن دستگاه است. یکی از کامنت‌کنندگان نوشت: «من این کار را یک شبه پخش می‌کنم تا لپ‌تاپم هنگام دانلود بازی‌ها خاموش نشود. یکی دیگر گفت: “من باید این را روی گوشی‌ام پخش کنم زیرا خراب است و اگر خاموش شود دوباره روشن نمی شود.”

حالا شرایط کاربران فرنگی با ما فرق می‌کند. ما مسلما دستگاهمان را تعمیر می‌کردیم یا تنظیماتش را درست می‌کردیم. به علاوه از اوج تخیل ما هم دور است که بشود چند ساعت ویدئوی یوتیوب را باکیفیت اچ دی دید و این وسط ارتباط «باواسطهـ ما بارها قطع نشود!

کامنت‌گذار دیگری نوشته: «من از این ویدئو استفاده می‌کنم تا بتوانم موسیقی را در یک برگه دیگر در شب باز کنم و آن را باز کنم تا صفحه‌نمایش با موسیقی روی آن در اتاق من آنقدر روشنی نیندازد.»

حالا مشخص نیست که ایشان چرا دنبال یک برنامه دارک مود یا حالت دارم مود ویندوز نمی‌روند یا کاغذ دیواری تمام مشکی برای ویندوز انتخاب نمی‌کنند!

یکی دیگر نوشته: “من هر شب از این استفاده می کنم، یک پادکست می گذارم و به این کار را ادامه می دهم.” دیگری نوشت: “ببرای جلوگیری از سوختن صفحه نمایش مفید است.”

کاربردهای دیگری را هم می‌توان حدس زد: می‌توانید از یک صفحه سیاه برای بررسی نور پس‌زمینه رایانه‌تان یا جستجوی پیکسل‌های مرده استفاده کنید.البته راه‌های دیگری هم وجود دارد و ویدئوهای کوتاه‌تری برای این کار!

یا اینکه نوجوان‌ها ممکن است برای فریب والدین ممکن است از این ویدئو استفاده کنند تا آنها تصور کنند کامپیوتر خاموش است تا بتوانید بدون نیاز به وارد کردن رمز عبور بازی کنند.

کاربرد دیگر برای زمان بر اساس مدت زمان پخش ویدیو؛ یا برای تمیز کردن صفحه نمایش خود بدون خاموش کردن رایانه.

ظاهراً یک صفحه سیاه معجزه می کند، به هر جال وقتی شانس باشد؛ هر کاری بکنی با توجیه‌های بسیار شتایش می‌شود!

شاید مشکل از آموزش پایین کاربران نسل جدید است. یک زمانی سرگرمی ما عوض کردن دائم تم ویندوز و کاغذدیواری‌ها بود. اما ممکن است کاربران نوجوان بیشتر با گوشی موبایل دمخور باشند و اصلت چیزی از تنظیمات ویندوز یا پی سی سر در نیاوزند!

اگر تنبلی غوغا کند که دیگر هیچ! یک کاربر نوشته این ویدئو؛ “ویدیویی عالی برای پخش در تلویزیون در زمانی که خیلی خسته هستید و نمی‌توانید آن را خاموش کنید” است!

یوتیوبی که کتابخانه و آموزشگاه بزرگی است و می‌تواند شما را با موسیقی و گیم پلی‌ها سرگرم کند، این گوشه‌های عجیب را هم دارد.

حتی اکنون می‌دانم که چرا یک ویدیوی هفت روزه که فقط یک تایمر معکوس 168 ساعته است، 3.7 میلیون بازدید دارد. یکی از نظر دهندگان آن را اینگونه خلاصه کرد: «این تایمری است که برای زمانی که باید در رایانه خود در هنگام کار از خانه فعال بمانید به آن نیاز دارید. هیچ کس متوجه نمی شود که شما رفته اید زیرا این ویدیو همچنان پخش می شود. تا زمانی که کامپیوتر بیدار است، می توانم هر کجا که بخواهم باشم!»

علاج درد چیست؟ به نظر من یک دوره کوتاه محرومیت از اینترنت این جوانان را بیدار می‌کند که اتصال بی‌درسر به یوتیوب یعنی چه!

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

محصولات باورنکردنی که اپل در آینده عرضه خواهد کرد (شوخی با اپل – گالری عکس)

رونمایی از اپل ویژن پرو با قیمت و پیچیدگی‌های خاص خودش باعث شد که دست طنزپردازان در شوخی با اپل بازتر شود. به راستی اگر اپل سال‌های بعد بخواهد در زمینه‌های متفاوت فعالیت کند آنها را چطور رونمایی خواهد کرد. چه توصیف‌هایی برای آنها ردیف…

فهرست چیزهایی که تا همین 20 – 30 سال پیش در ایران و جهان معمولی بودند، اما الان کارها و خریدها…

اوضاع اقتصادی کلی دنیا خوب نیست. از یک سو میل و اشتیاق همه به کمتر کار کردن و بیشتر داشتن و به خصوص سخت گرفتن به هم بیشتر شده و از سوی دیگر، درآمدها آنچنان افزایش نیفتاده‌اند. در این میان برخی کشورها با تورم‌های باورنکردنی دست به گریبان…

کهن‌ترین درختان جهان

" بث مون " عکاسی است که در سانفرانسیسکو زندگی می کند و بیش از 14 سال از عمرش را صرف شناسایی و عکاسی از قدیمی ترین درختان جهان کرده است. او به کشورها و سرزمین های دورافتاده سفر می کند تا از درختان قطور قدیمی تصاویر زیبایی را ثبت کند. او می…

۲۰ برنده عکاسی از طبیعت در سال ۲۰۲۲ در مسابقه عکاسی IPA

جوایز بین المللی عکاسی (IPA) در سال 2022 بار دیگر از مجموعه‌ای خیره کننده از عکس های طبیعت پرده‌برداری کرد که قلب و ذهن بینندگان در سراسر جهان را تسخیر کرده است. این تصاویر برنده استثنایی ما را به قلمروهای مسحورکننده طبیعت منتقل می‌کنند،…

با این تصاویر کارت پستال خیلی قدیمی در دهه ۱۹۰۰ آمریکایی‌ها، تصور خود از ۱۰۰ سال بعد را نشان داده…

مجموعه‌ای جذاب از کارت پستال‌های عجیب و غریب و در عین حال جذاب از استیون آر. شوک، دیدگاه‌هایی را ارائه می‌دهد که در دهه ۱۹۰۰ تصور شده است و نشان می‌دهند که چگونه شهر‌ها، شهرک‌ها و دهکده‌ها در سراسر ایالات متحده ممکن است طی ۱۰۰ سال آینده…

درخت‌هایی که با شیواترین زبان می‌گویند: می‌خواهم زنده بمانم!

درخت‌ها از 370 میلیون سال پیش بر روی کره زمین بوده‌اند و گرچه ما انسان‌ها با همه امکانات خود سعی در از بین بردن آنها داریم، آنها تا جایی که می‌توانند مقاومت می‌کنند. برآورد می‌شود که روی زمین علیرغم همه جفاهایی که ما به طبیعت وارد…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5