۳۰ فیلم نوجوانانه (تینیجری) محبوب و برتر قرن ۲۱

0

قرن بیست و یکم شاهد تعداد بیشماری فیلم‌های نوجوانانه یا تینیجری بوده است که فراتر از کلیشه‌ها بوده و پیچیدگی‌ها و تنوع دوران نوجوانی را به تصویر می‌کشد. این فیلم‌ها از داستان‌های دوران بلوغ گرفته تا ماجرا‌های فراطبیعی، با مخاطبان در تمام سنین طنین‌انداز می‌شوند و مضامین جهانی هویت، عشق و خودشناسی را منعکس می‌کنند. در این پسا، به 30 فیلم محبوب و محبوب نوجوانان قرن بیست و یکم می‌پردازیم که اثری پاک نشدنی در چشم انداز سینمایی بر جای گذاشته‌اند.

1. “دختران پست” Mean Girls (2004): سلسله مراتب دبیرستان و قدرت دخترانه

«دختران بدجنس» تینا فی همچنان یک پدیده فرهنگی است و طنز تند را با برداشتی طنزآمیز از دسته‌های دبیرستانی ترکیب می‌کند. این فیلم با بازی لیندسی لوهان، پیچیدگی‌های پویایی دختران نوجوان را بررسی می‌کند و آن را به یک کلاسیک جاودانه تبدیل می‌کند که همچنان بر فرهنگ عامه تأثیر می‌گذارد.

2. “The Perks of Being a Wallflower” (2012): دوستی و سلامت روان

بر اساس رمان استفان چبوسکی، “مزایای یک گل دیواری بودن” کاوشی تکان‌دهنده در مورد دوستی، عشق و سلامت روان است. این فیلم به کارگردانی خود چبوسکی، چارلی با بازی لوگان لرمن را دنبال می‌کند که در دبیرستان با کمک دو دوست کاریزماتیک، که توسط اما واتسون و ازرا میلر به تصویر کشیده شده‌اند، می‌رود.

3. «لا لا لند» (2016): آرزو‌ها و ملودی‌های رمانتیک

در حالی که «لا لا لند» منحصراً یک فیلم نوجوان نیست، جوهر رویا‌ها و آرزو‌ها را به تصویر می‌کشد، مضامینی که به‌ویژه برای مخاطبان جوان طنین‌انداز است. این فیلم به کارگردانی دیمین شزل، داستان یک بازیگر زن مشتاق (اما استون) و یک نوازنده جاز (رایان گاسلینگ) را روایت می‌کند که به دنبال علایق خود هستند و چالش‌های عشق را دنبال می‌کنند.

4. “گرگ و میش Twilight” (2008): عاشقانه خون آشام و وسواس نوجوان

«گرگ و میش» بر اساس رمان پرفروش استفنی مایر، عصر عاشقانه‌های فراطبیعی نوجوانان را آغاز کرد. این فیلم به کارگردانی کاترین هاردویک با بازی کریستن استوارت در نقش بلا سوان و رابرت پتینسون در نقش ادوارد کالن به بررسی چالش‌های عشق بین یک فانی و یک خون آشام می‌پردازد.

5. “The Fault in Our Stars” (2014): عشق و از دست دادن در جوانی

اقتباسی از رمان تحسین‌شده جان گرین، «تقصیر در ستارگان ما»، کاوشی صمیمانه درباره عشق و از دست دادن در میان نوجوانانی است که با سرطان سروکار دارند. این فیلم به کارگردانی جاش بون، بازیگرانی چون شایلین وودلی و انسل الگورت را برعهده دارد و با عمق احساسی و اصالت خود تأثیری ماندگار بر مخاطبان می‌گذارد.

6. “Superbad” (2007): ماجرا‌های تلخ خنده دار و پیوند‌های دوستی

«Superbad» به تهیه‌کنندگی جاد آپاتو و کارگردانی گرگ موتولا، یک کمدی در سن بلوغ است که گروهی از دوستان با بازی جونا هیل، مایکل سرا و کریستوفر می‌نتز-پلاسه را دنبال می‌کند که در ماموریت خرید الکل برای یک. مهمانی – جشن. طنز فیلم و به تصویر کشیدن واقعی دوستی، آن را به یک ورودی محبوب در ژانر کمدی نوجوان تبدیل کرده است.

7. «لیدی برد» Lady Bird (2017): دینامیک مادر و دختر و خود‌یابی

اولین کارگردانی گرتا گرویگ، “لیدی برد”، پیچیدگی‌های رابطه مادر و دختر را در پس زمینه داستانی به سن بلوغ بررسی می‌کند. Saoirse Ronan در نقش کریستین “لیدی برد” مک فرسون نقش آفرینی می‌کند و در سال آخر دبیرستان و چالش‌های خود‌یابی می‌گذرد.

8. «Spider-Man: Into the Spider-Verse» (2018): انیمیشن ابرقهرمانی

«Spider-Man: Into the Spider-Verse» فراتر از ژانر ابرقهرمانی است و یک فیلم انیمی‌شنی از لحاظ بصری خیره‌کننده و پر طنین انداز را ارائه می‌دهد. این فیلم به کارگردانی پیتر رمزی، رادنی روتمن و باب پرسیچتی، مخاطبان را با مایلز مورالس، یک نوجوان آفریقایی-لاتینی آشنا می‌کند که پتانسیل ابرقهرمانی خود را کشف می‌کند.

9. “10 چیزی که درباره تو متنفرم” 10 Things I Hate About You (1999): اقتباس شکسپیر و عاشقانه نوجوانان

اگرچه در اواخر قرن بیستم اکران شد، “10 چیزی که از تو متنفرم” همچنان یک فیلم نوجوان نمادین قرن بیست و یکم است. این فیلم با الهام از فیلم شکسپیر «رام کردن مرد زیرک» با بازی جولیا استایلز و هیث لجر، طنز، عاشقانه و شورش نوجوانان را در هم آمیخته است.

10. “جونو Juno” (2007): بارداری در سن نوجوانی و دردسرهایش

«جونو» به کارگردانی جیسون ریتمن و نویسندگی دیابلو کودی، برداشتی منحصر به فرد از موضوع بارداری نوجوانان ارائه می‌دهد. الن پیج در نقش جونو مک گاف، نوجوانی شوخ و غیر متعارف که پیچیدگی‌های مادر شدن غیرمنتظره را بررسی می‌کند، بازی می‌کند.

11. “Love, Simon” (2018): بالغ شدن و عشق نوجوانانه

«عشق، سایمون» به کارگردانی گرگ برلانتی، یک فیلم عاشقانه نوجوانانه است که محوریت آن یک قهرمان با بازی نیک رابینسون است. این فیلم مضامین بیرون آمدن، پذیرش خود و میل جهانی به عشق و تفاهم را بررسی می‌کند.

12. “Easy A” (2010): شایعات و کمدی دبیرستان

اما استون در «آسان A» می‌درخشد، یک فیلم کمدی که هوشمندانه «نامه قرمز» ناتانیل هاثورن را در یک محیط دبیرستان دوباره تجسم می‌کند. این فیلم به کارگردانی ویل گلاک، زیتون پندرگاست را دنبال می‌کند که او عواقب یک شهرت نادرست را دنبال می‌کند.

13. “هری پاتر و سنگ جادو” (2001): نوجوانی جادویی

آغاز سری فیلم‌های نمادین «هری پاتر» به کارگردانی کریس کلمبوس، مخاطبان را با دنیای جادویی هاگوارتز و سفر به بلوغ هری پاتر با بازی دنیل رادکلیف و دوستانش هرمیون گرنجر و ران ویزلی آشنا می‌کند. .

14. “مهتاب Moonlight” (2016): هویت و جنسیت

“مهتاب” ساخته بری جنکینز یک شاهکار سینمایی است که زندگی یک مرد جوان آفریقایی آمریکایی به نام چیرون را در حالی که با هویت و جنسیت خود دست و پنجه نرم می‌کند، بررسی می‌کند. ساختار روایی منحصر به فرد و تاثیر عمیق عاطفی فیلم باعث تحسین منتقدان و چندین جایزه اسکار شد.

15. “لبه هفدهThe Edge of Seventeen ” (2016): نوجوانی و پویایی دوستی

«لبه هفده» به کارگردانی کلی فرمون کریگ، یک کمدی-درام است که زندگی نادین فرانکلین با بازی هایلی استاینفلد را دنبال می‌کند و چالش‌های دوران نوجوانی، از دست دادن و دوستی را دنبال می‌کند.

16. «بازی‌های گرسنگی» The Hunger Games (2012): بقای دیستوپیایی و شورش نوجوانان

بر اساس رمان پرفروش سوزان کالینز، “بازی‌های گرسنگی” یک حماسه دیستوپیایی است که جنیفر لارنس را به ستاره‌ای تبدیل کرد. این فیلم به کارگردانی‌گری راس به بررسی موضوعات بقا، شورش و فداکاری در جامعه‌ای می‌پردازد که نوجوانان را در مقابل یکدیگر در رقابتی تلویزیونی قرار می‌دهد.

17. “دوپ Dope” (2015): کاوش خرده فرهنگ و رسیدن به سن

«دوپ» به کارگردانی ریک فاموییوا، با کاوش در زندگی مالکوم آدکانبی، دانش‌آموز دبیرستانی که چالش‌های بزرگ شدن در محله‌ای سخت را دنبال می‌کند و رویا‌های تحصیلی خود را دنبال می‌کند، چشم‌انداز تازه‌ای از روایت‌های دوران بلوغ ارائه می‌دهد.

18. “The Spectacular Now” (2013): عاشقانه‌های واقعی نوجوانان و کشف خود

«اکنون تماشایی» به کارگردانی جیمز پونزولت، تصویری ظریف از عاشقانه و خودیابی نوجوانان است. این فیلم با بازی مایلز تلر و شیلین وودلی به پیچیدگی‌های عشق جوان و تاثیر انتخاب‌های شخصی می‌پردازد.

19. “خاطرات شاهزاده خانم The Princess Diaries” (2001): تحول سلطنتی و کمدی نوجوانان

“خاطرات شاهزاده خانم” اثر‌گری مارشال رمان مگ کابوت را زنده می‌کند و تحول می‌ا ترموپولیس با بازی آن هاتاوی از یک نوجوان معمولی به یک شاهزاده خانم را به تصویر می‌کشد. این فیلم طنز، عاشقانه و مضامین خودپذیری را در هم می‌آمیزد.

20. «پرسپولیس» (1386):

رمان گرافیکی مرجان ساتراپی در انیمیشن سینمایی «پرسپولیس» به کارگردانی مشترک ساتراپی و وینسنت پارونود جان می‌گیرد و چشم‌اندازی منحصربه‌فرد از هویت نوجوان را در یک چشم‌انداز سیاسی ارائه می‌دهد.

21. The DUFF (2015): کمدی نوجوانان و خودتوانمندسازی

به کارگردانی آری سندل، «دف» (دوست چاق زشت تعیین شده) یک کمدی نوجوانانه است که مسائل مربوط به عزت نفس و توانمندسازی را بررسی می‌کند. مای ویتمن در نقش بیانکا پایپر، کلیشه‌ها و انتظارات اجتماعی را در دبیرستان به چالش می‌کشد.

22. “ارثی Hereditary” (2018): وحشت و تنش‌های خانوادگی

فیلم ترسناک آری آستر «ارثی» به بررسی تأثیر روانی غم و اندوه بر یک خانواده، به ویژه بر شخصیت نوجوان چارلی، با بازی میلی شاپیرو می‌پردازد. این فیلم ترسناک ماوراء طبیعی را با درام خانوادگی ترکیب می‌کند و تجربه‌ای هولناک و از لحاظ احساسی شدید خلق می‌کند.

23. “به همه پسرانی که قبلاً دوست داشتم” To All the Boys I’ve Loved Before (2018): عاشقانه و نامه‌های عاشقانه نوجوانان

به کارگردانی سوزان جانسون و بر اساس رمان جنی هان، “به همه پسرانی که قبلا دوست داشتم” زندگی لارا جین کاوی با بازی لانا کندور را دنبال می‌کند که نامه‌های عاشقانه مخفیانه او به طور غیرمنتظره‌ای برای عاشقان او ارسال می‌شود که منجر به عوارض عاشقانه می‌شود. .

24. “کلاس هشتم Eighth Grade” (2018): رسانه‌های اجتماعی و اضطراب نوجوانان

اولین کارگردانی بو برنهام، “کلاس هشتم”، تصویری خام و معتبر از نوجوانی مدرن را ارائه می‌دهد، با تمرکز بر چالش‌های پیش روی کایلا دی، با بازی السی فیشر، در حالی که او در آخرین هفته کلاس هشتم حرکت می‌کند و با فشار‌های رسانه‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند.

25. “A Silent Voice” (2016): انیمه کاوش در مورد قلدری و رستگاری

«صدای خاموش» (Koe no Katachi) به کارگردانی نائوکو یامادا، انیمی‌شنی است که به عواقب قلدری و سفر رستگاری می‌پردازد. این فیلم مضامین بخشش و درک را از طریق روابط پیچیده بین دو نوجوان بررسی می‌کند.

26. “من و ارل و دختر در حال مرگ Me and Earl and the Dying Girl” (2015): دوستی و طنین عاطفی

«من و ارل و دختر در حال مرگ» به کارگردانی آلفونسو گومز-رجون، فیلمی بی‌نظیر در دوران بلوغ است که دوستی غیرمحتمل گرگ، ارل و ریچل را بررسی می‌کند. آمیختگی طنز و عمق احساسی فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

27. “راه، راه بازگشت The Way, Way Back” (2013): ماجراجویی تابستانی و خود‌یابی

فیلم بلوغ نات فاکسون و جیم راش، «راه، راه بازگشت»، داستان دانکن با بازی لیام جیمز را دنبال می‌کند که با دوست پسر مادرش در تعطیلات تابستانی می‌گذرد. این فیلم مضامین نوجوانی، پویایی خانواده و قدرت دگرگون‌کننده دوستی‌ها را بررسی می‌کند.

28. “بیلی الیوت Billy Elliot” (2000): باله و شکستن کلیشه‌ها

«بیلی الیوت» به کارگردانی استیون دالدری، داستانی دلچسب از پسر جوانی است که اشتیاق خود را به باله در جامعه‌ای از طبقه کارگر دنبال می‌کند. این فیلم کلیشه‌های جنسیتی را به چالش می‌کشد و قدرت بیان و عزم فردی را تجلیل می‌کند.

29. “A Walk to Remember” (2002): عاشقانه و تراژدی نوجوانان

بر اساس رمان نیکلاس اسپارکس، “پیاده روی به یاد” یک فیلم عاشقانه نوجوانان به کارگردانی آدام شانکمن است.‌مندی مور و شین وست در این داستان تلخ عشق، ایمان و تاثیر تراژدی بر زندگی جوانان بازی می‌کنند.

30. “Boyhood” (2014):

فیلم پیشگامانه ریچارد لینکلیتر «پسرانگی» طی 12 سال روایت می‌شود و زندگی می‌سون ایوانز جونیور با بازی الار کولترین را از دوران کودکی تا نوجوانی روایت می‌کند. رویکرد تولید منحصر به فرد فیلم و کاوش عمیق زمان آن را به یک شاهکار سینمایی تبدیل کرده است.

نتیجه‌گیری: روایت پیچیده سینمایی دوران نوجوانی

فیلم‌های نوجوان قرن بیست و یکم ملیله‌ای غنی و متنوع را تشکیل می‌دهند که جوهر نوجوانی را با تمام پیچیدگی‌اش به تصویر می‌کشد. از عاشقانه‌های فراطبیعی «گرگ و میش» تا اصالت خام «کلاس هشتم»، هر فیلم به روایت رو به تکامل تجارب نوجوانی روی پرده کمک می‌کند. در حالی که فیلمسازان به کاوش در ظرایف جوانی ادامه می‌دهند، این 30 فیلم به عنوان شاهدی بر جذابیت ماندگار داستان‌های دوران بلوغ هستند – داستان‌هایی که با مخاطبان در هر سنی طنین انداز می‌شوند و ما را به یاد سفر جهانی خودیابی و رشد می‌اندازند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.